KAM: praėjusių metų pabaigoje įsigyti dronai Lietuvą pasieks jau kitąmet

  • Teksto dydis:

Praėjusių metų pabaigoje Lietuvos įsigytų „Switchblade 600“ dronų gamintojas „AeroVironment“ patikino, kad įranga Lietuvą pasieks jau kitąmet. Tai krašto apsaugos ministrui Arvydui Anušauskui patvirtino gamyklos vadovas Wahidas Nawabi.

„Esame pirmoji šalis pasaulyje po pačios JAV, įsigyjanti naujuosius kovinius dronus „Switchblade“. Tai bus itin reikšmingai mūsų kariuomenę sustiprinsiantis perdislokuojamas pajėgumas, įgalinsiantis naikinti šarvuotą priešo techniką iki 40 kilometrų atstumu. Ukrainoje jau matome šiuos efektus“, – penktadienį, lankydamasis Kalifornijoje, JAV esančioje gamykloje, sakė ministras A. Anušauskas.

Kaip nurodo Krašto apsaugos ministerija (KAM), artu su šiais koviniais dronais Lietuva iš JAV įsigyja dronų paleidimo ir valdymo įrangą, simuliatorių personalo rengimui ir priežiūros paketą.

Taip pat pažymima, jog Lietuvos įsigyjami „Switchblade 600“ yra itin tikslios optikos ilgojo nuotolio koviniai dronai, gali išlikti ore iki 40 minučių bei turi prieštankinę kovinę galvutę, leidžiančią sunaikinti sunkiasvores šarvuotas transporto priemones, įskaitant tankus. Taip pat, šis dronas „kamikadzė“ gali sunaikinti taikinius ataka „iš viršaus“.

Kaip skelbia KAM, JAV – viena pagrindinių Baltijos regiono saugumą užtikrinančių sąjungininkių ir viena pagrindinių Lietuvos partnerių gynybos įrangos įsigijimų srityje. Šiuo metu Lietuva vien su JAV įgyvendina daugiau nei 60 įsigijimų projektų. Kasmet Lietuvai ir kitoms Baltijos šalims skiriami JAV paramos fondai papildomai prisideda prie spartesnio Lietuvos gynybos pajėgumų vystymo.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Siaip tai geras dalykas kacapiskoms pidoraskoms pasluoti.

Anonimas

Anonimas portretas
Labai lėtai skrenda....NESPĖS...

Ka atakuosi su dronais :))))

Ka atakuosi su dronais :)))) portretas
skraidinsi i Rusija per Latvija, Baltarusija ar Lenkija?
VISI KOMENTARAI 23

Galerijos

Daugiau straipsnių