Izraelio ambasadorė: Holokaustas – ekstremaliausia genocido forma

Izraelio ambasadorė Lietuvoje Hadas Wittenberg Silverstein (Hadas Vitenberg Silverstein) sako, kad Holokaustas – pati ekstremaliausia genocido forma.

Taip ji kalbėjo Nacionalinėje dailės galerijoje penktadienį pagerbiant Antrojo pasaulinio karo metu nužudytus žydus.

„Holokaustas buvo pati ekstremaliausia patologinio genocido forma“, – renginyje sakė diplomatė. – Ne tik dėl to, kiek aukų ši tragedija pareikalavo, ne tik dėl savo brutalumo, bet ir dėl to, kad pirmą kartą istorijoje politinė grupė nusprendė pasaulinio mastu nužudyti visus žmones, kuriuos jie apibrėžė kaip žydus.“

Ambasadorė pabrėžė, kad pirmą kartą istorijoje genocidas ir masinės žudynės „buvo industrializuotos“.

Izraelio ambasadorė teigė, kad Holokaustas negali būti pamirštas, o istorinės pamokos – išmoktos, jog panaši tragedija nepasikartotų ateityje.

Ji dėkojo Lietuvos politikams, siekiantiems išsaugoti istorinę atminti ir atstatyti teisingumą.

„Per pastaruosius mėnesius Lietuvos Vyriausybė ir Seimas ėmėsi reikšmingų žingsnių, siekiant edukuoti, pagerbti ir atkurti žydų turtą. Šie žingsniai – gebėjimo prisiimti atsakomybę simbolis“, – sakė H. Wittenberg Silverstein.

Per pastaruosius mėnesius Lietuvos Vyriausybė ir Seimas ėmėsi reikšmingų žingsnių, siekiant edukuoti, pagerbti ir atkurti žydų turtą. Šie žingsniai – gebėjimo prisiimti atsakomybę simbolis. 

Taip ji komentavo gruodį Seimo priimtą sprendimą, kuriuo parlamentas patvirtino 37 mln. eurų kompensacijas už nacių ir sovietų nusavintą asmeninį žydų turtą.

Savo ruožtu JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas Gilchristas (Robertas Gilkristas) ragino prisiminti ir įmažinti Holokausto aukų atminimą, taip pat šviesti ateities kartas apie „diskriminacijos, antisemitizmo ir dehumanizacijos pavojus“.

„Ateitis priklauso nuo mūsų noro kritiškai apmąstyti ir iš naujo įvertinti savo praeitį“, – sakė diplomatas.

Renginyje dalyvavusi Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigė, kad Lietuvoje žydai sukūrė „pajėgią litvakų religinę, kultūrinę tradiciją, leidusią Vilnių vadinti Šiaurės Jeruzale“.

„Kartais sakoma, kad Holokaustas nubraukė viską. Taip, nuostoliai milžiniški, sunkiai įsivaizduojami, tačiau vis dėlto – ir žydų kultūra, ir žydų bendruomenė Lietuvoje išgyveno“, – kalbėjo parlamento vadovė.

Ji pabrėžė, kad Lietuva pasiryžusi „nieko nepamiršti“.

Lietuvos žydų bendruomenės (LŽB) pirmininkė Faina Kukliansky svarstė, kad istorinė atmintis gali būti įpaminklinta, tačiau „reikalingas dar žmogiškasis faktorius, kad žmogus (į paminklus – BNS) atkreiptų dėmesį“ ir tą žinią skleistų kitiems.

Penktadienį, Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, pagerbiamos Antrojo pasaulinio karo metais vykdyto žydų genocido aukos. Tarp milijonų šiuo laikotarpiu nužudytųjų – ir beveik 200 tūkst. Lietuvos žydų.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro duomenimis, iki Holokausto pradžios Lietuvoje gyveno apie 208 tūkst. žydų.NAUJAUSI KOMENTARAI

holokaustas

holokaustas portretas
žodžio pramė visiškas sunaikinimas. Ar taip buvo? Ir 6 milijonai melas. Tarybinė armija išvadavo aušvicą. Aukų iš lubų surado 4 mln. 3,6 mln žydų. Iš kur tokie skaičiai, kai mokslinikai taerado 1,1 mln aukų viso. Bet 6 milijonai nuo to nesumažėjo. Melas turi būti didelis. Kažkodėl žydai nutyli Marksą, pasaulinės proletariato revoliucijos teoretiką, žydus nuvertusius teisėtą valdžią Rusijoj, NKVD, GULGa vadus, galų gale nachermaną ir kruviną banditą abba govnerį, dalyvavusį žudant lietuvius, civilius vokiečius. Suplanavusį ir jau gabenusį nuodus užnuodyti vandenvietes Vokietijoje.Tik britų žvalgybą suėmė už shiknos. BEt pagal BK nuo bausmės neatleidžiamas, ne pats atsisakė nusikaltimo.

Kvepia dideliu nesvarumu

Kvepia dideliu nesvarumu portretas
visa kas vyksta finansineje ir karu jegos sistemoje. Nejauciate?

O kokio extremalumo genocido forma buvo

O kokio extremalumo genocido forma buvo portretas
Indenu 120 milijonu nuodyjimas ir zidymas?? 10 kartu baisesne ir neaptariama kasmet?
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių