Įspėjo apie pratybas: treniruotes pradeda per tūkstantį Lietuvos karių savanorių

 • Teksto dydis:

Penktadienį karines pratybas pradeda daugiau nei tūkstantis Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) karių.

Pietryčių Lietuvoje jie treniruosis visą savaitgalį, pranešė Lietuvos kariuomenė. Pratybose „Tvirtas skydas“ dalyvaus Latvijos nacionalinės gvardijos, Estijos savanorių pajėgų „Kaitseliit“, Lenkijos teritorinės gynybos pajėgų, Didžiosios Britanijos reindžerių pulko, JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariai ir Lietuvos Šaulių sąjungos nariai.

„Kariai savanoriai visuomet treniruojasi ginti savo žemę, savo šeimą ir kaimyną, todėl pratybos organizuojamos rinktinės atsakomybės rajone – Vilniaus regione, ten kur patys kariai ir gyvena“, – pranešime sakė KASP vadas plk. Linas Kubilius.

Kariai treniruosis Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Trakų, Elektrėnų, Šalčininkų, Visagino, Ignalinos, Švenčionių, Molėtų, Ukmergės ir Širvintų savivaldybių teritorijose.

Karių pratybos vyks šviesiu ir tamsiu paros metu. Kariai judės pėsčiomis arba su ratinėmis karinėmis transporto priemonėmis, naudos imitacinius šaudmenis, sprogstamuosius užtaisus, specialiąsias priemones, dūminius paketus ir signalines raketas.

Pratybos „Tvirtas skydas“ skirtos KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės štabui ir padaliniams treniruoti, kad gebėtų vykdyti rinktinei paskirtas gynybines operacijas, numatytas valstybės gynybos planuose.

Pratybų vertintojai stebės štabo, pėstininkų kuopų ir skyrių įgūdžius planuoti ir vykdyti karines operacijas realioje vietovėje, realiu laiku bei vykdyti bendrų veiksmų koordinavimą ir sąveiką su kitais Lietuvos kariuomenės vienetais ir sąjungininkais.

Pratybas sudaro du etapai – rinktinės štabo ir kuopų valdymo grupių vadaviečių mokymai, kurie vyko nuo pirmadienio iki penktadienio, bei rinktinės atsakomybės rajone vykstančios lauko taktinės pratybos, kurios tęsis iki sekmadienio.

Vertinamosios lauko taktikos pratybos „Tvirtas skydas“ yra rinktinės kovinio rengimo ciklo pabaigos įvertinimas.

Pratybos Savanorių pajėgose organizuojamos daugiau nei penkerius metus konkrečios rinktinės atsakomybės rajone, kurių metu kariai tobulina bendrų veiksmų koordinavimą, karinių operacijų planavimo ir vykdymo įgūdžius bei stiprina kovinę parengtį.

Pajėgose tarnauja apie 5,2 tūkst. karių savanorių – pagal kario savanorio sutartį savanoriškai įsipareigojusių karo prievolininkų, atliekančių nenuolatinę karo tarnybą.

Kovinio rengimo pratybos kariams savanoriams vyksta apie 30 dienų per metus, dažniausiai savaitgaliais, todėl savanoriai suderina tarnybą kariuomenėje ir civilinę veiklą – darbą ar studijas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Patarimas

Patarimas portretas
Siųskit juos į Ukrainą. Lietuvai reikia naujų didvyrių kapų.

tik

tik portretas
??? kas tuos savanorius organizavo gal tai sauliu grupe konservu apsaugai ? o istikruju reiktu savanoriu tautos apsaugai nuo viso sio krimarazmo kai pati tauta supriesinama o jauni ir nemastantys lengvai ant to /kabliuko/ uzkimba ir kol zmones tvirtai neras atsparos tasku savo nuomonei paremti tol ir plauksime kaip skiedros pasroviui sio politdurnyno v erpetuose/===
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių