Interneto anoniminiai komentatoriai tyko aukų (papildyta teismo komentaru)

Lietuvos Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis – kone vienintelis politikas Lietuvoje, kuris interneto komentaruose patiria daugiausia išpuolių, tačiau išmintingai geba į šį purvą nereaguoti. Žinovai įsitikinę, jog tai ne tiek sąmoningas šio žmogaus dergimas, kiek dėsningas pačios mūsų valstybės niekinimas.

Pagrindinis taikinys

Bet kuris straipsnis internete, kurio pavadinime yra V.Landsbergio pavardė, užprogramuotas masiniam komentavimui. Dažniausiai anoniminiam, kur tekstai neretai prasilenkia su normine leksika, padorumu ir sveika nuovoka.

Nepriklausomybės Akto signatarė Nijolė Oželytė, paklausta apie tulžį ant V.Landsbergio liejančius anoniminius komentatorius, sakė, kad net ir jų nereikia, profesorių nesibodi keikti net "garbūs" politikai Seimo posėdžių salėje.

Niekas nebepasikeis, jie yra menkystos, o jis – Nepriklausomybės tėvas.

"Kad jūs būtumėte girdėję, kas vyko už mano nugaros Seimo salėje per iškilmingą posėdį. O ten sėdėjo nepaprasti žmonės ir kaip jie liejo bjaurastį. Jie lyg ir turi vardą, statusą, o viduje – menkystos. Ir tas kalbėjimas yra menkystų pavydas, ne daugiau. V.Landsbergis dar gyvas, bet laikas jau viską išsprendė, niekas nebepasikeis, jie yra menkystos, o jis – Nepriklausomybės tėvas", – rėžė N.Oželytė.

Anot buvusios politikės, jai tokius komentatorius norėtųsi apkabinti ir pabučiuoti, nes "jie turėtų jaustis labai nelaimingi, jei viešoje erdvėje tokias savo išmatas palikinėja".

"Čia yra tas pats, kas išsituštinti viešoje vietoje. Man nuoširdžiai labai gaila tokių žmonių", – tikino N.Oželytė.

Demoniškas paveldas

Profesoriaus V.Landsbergio sūnus, rašytojas ir režisierius Vytautas V.Landsbergis mano, kad yra kelios tokių interneto komentatorių rūšys, vieni jų – iš vadinamųjų trolių fabrikų, kurie dirba tam, kad palaikytų destrukcinį klimatą Lietuvoje.

Esą yra ir tokių, kuriuos samdo vietos politikai, kad formuotų neigiamą nuomonę apie oponentus.

"Yra ir "zombių". Tai tam tikras apsėdimas. Paprastus nelaimingus žmones apsėsti nesudėtinga, o išmanantys juodąsias technologijas, žino, kaip tai padaryti. Ir tada žmogus pasidaro priklausomas nuo savo neapykantos tiražavimo. Tai tampa jo gyvenimo prasme, nes jis nemoka nieko kurti, neturi jėgų griauti, tai jam belieka spjaudytis. Su laisve gavome tokį demonišką paveldą. Apie tai kaip tik Kovo 11-osios proga kalbėjau su savo tėvuku. Jis labai rimtai pasakė, kad Lietuvai reikalingas egzorcizmas", – pastebėjo V.V.Landsbergis.

Jis labai rimtai pasakė, kad Lietuvai reikalingas egzorcizmas.

Tulžingus anoniminius interneto komentarus V.V.Landsbergis pavadino užkratu ir epidemija.

Esą šitas visas šlykštumas, kylantis iš komentarų, užnuodija viešąją erdvę, kurioje turėtų tarpti gyvybė, o ji, deja, virsta mirusia zona.

"Man regis, didžioji dalis žmonių nuo tokios neapykantos persunktos Lietuvos bėga. Manau, kad didelę atsakomybę čia turi prisiimti finansinės magnatų konstrukcijos, kurios tuo minta. Pastebiu, kad visos žinutės apie tėvą jiems yra svarbios, nes vien pavardę pamatę, visi neapykantos apsėstieji ir troliai subėga. Ir tada jie reklamos užsakovams gali parodyti, žiūrėkite, kiek pas mus yra lankytojų", – teigė V.V.Landsbergis.

Užnuodyta Lietuva

Stebėtinas ir paties V.Landsbergio stojiškumas atlaikant tą ant jo liejamą tulžį, nes tai turbūt labiausiai anonimų žeminamas asmuo visoje Lietuvoje.

"Jis labai išmintingas žmogus ir supranta, kad tai yra žmonių nelaimingumas, ir jis puikiai suvokia, jei reaguotų į tą kiekvieną bjaurastį, prarastų savo gyvenimą, o jis turi daryti savo darbus. Jis kažkada labai gražiai perfrazavo Budos mintį: "Kam lieka dovana, kai tu jos nepriimi? Ji lieka dovanotojui". Tai jei nekreipi dėmesio į komentarus, tai tas žmogus pats prasikeikia", – dėstė V.V.Landsbergis.

Anot režisieriaus ir rašytojo, už anoniminius komentarus didžiausią atsakomybę turėtų jausti būtent internetinė žiniasklaida.

"Jei mes norime neužnuodytos Lietuvos, turėtume labai rimtai susiimti ir reikėtų iškošti visą šitą mėšlyną. Žmonės turėtų įprasti, kad tai yra nepadoru, nežmoniška, taip elgtis negalima", – įsitikinęs V.V.Landsbergis.

Politiko pamoka nepraustaburniams

Tačiau vis dažniau anoniminiai interneto nepraustaburniai sulaukia teisinio atkirčio.

Priešingai nei V.Landsbergis, kuris į bjaurius komentarus savo atžvilgiu niekaip nereaguoja, socialdemokratas Aloyzas Sakalas prieš kelerius metus teisme privertė sumokėti jį internete įžeidinėjusius ir šmeižusius komentatorius.

Buvo užgauliojama politiko asmenybė, amžius, charakterio savybės.

Prokurorams tada pavyko nustatyti šmeižikiškus bei jo garbę ir orumą įžeidžiančius komentarus rašiusius asmenis.

Nors teisme komentatoriai A.Sakalo atsiprašinėjo, politikas jiems neatleido ir pareikalavo iš jų po kelis tūkstančius litų neturtinei žalai ir proceso išlaidoms atlyginti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ką jūs sakote?

Ką jūs sakote? portretas
Ar Dėdulė kada viešai pasisakė be tulžies ir patyčių? Stabas sudievintas.

algis

algis portretas
Lansdbergio juodinimas prasidėjo nuo garsiosios AMB frazės:-Muškime Vytuką?

To dk

To dk portretas
Gaidys!
VISI KOMENTARAI 129
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių