I. Šimonytė: karantino švelninimo plane gali būti įvestas vakcinacijos kriterijus

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Vyriausybės patvirtintas karantino švelninimo planas yra inertiškas ir gali būti koreguojamas įvedant dar vieną – vakcinacijos masto – kriterijų.

„Skirtingai nuo vasario mėnesio, turime vakcinacijos procesą, kuris, tikiuosi, įsibėgės balandžio mėnesį rimtai. Tada mes jau galbūt galime kalbėti ne tiek apie kažkokius techninius skaičius – atvejų skaičių ar teigiamų testų skaičių, bet taip pat kombinuoti, tarkime, ir vakcinacijos tam tikrus rodiklius ir nuo to atsispiriant reguliavimą keisti“, – per spaudos konferenciją trečiadienį sakė ministrė pirmininkė.

Vasarį Vyriausybės patvirtintame plane atlaisvinimai ir suvaržymai siejami su dviejų savaičių naujų COVID-19 atvejų bei teigiamų testų skaičiumi.

Pasak I. Šimonytės, planas parengtas „tikintis stabilaus situacijos gerėjimo“ palaipsniui atveriant vis naujas veiklas tiek savivaldybių, tiek visos valstybės mastu, tačiau „epidemija iškrėtė eilinį piktą pokštą mutacijos pavidalu“ ir sergamumo situacija bent dalyje Lietuvos ėmė stipriai prastėti.

„Susisiekiančių indų dėsnis veikia, žmonės bendrauja, virusai plinta, ir ta situacija po trupučiuką, ne taip sparčiai, bet vis vien prastėja ir kitur Lietuvoje. Tad tikėtis čia kokių nors labai lengvų ir universalių sprendimų, matyt, neverta“, – pabrėžė ji.

Imuniteto pasas

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad sudėtingiausias klausimas dėl Imuniteto paso yra neigiamo koronaviruso testo rezultato pripažinimas. Pasak premjerės, ekspertų rekomendacija yra nesieti galimų veiklų atlaisvinimo su testo atlikimu.

„Sudėtingiausias klausimas yra dėl testo rezultato pripažinimo. Vakar apie tai diskutavome su ekspertais. Ekspertų rekomendacija yra nesieti kažkokių galimų veiklų atlaisvinimo ar kitokių reikalavimų su testo atlikimu, kadangi tai neužtikrina pakankamo saugumo prie mūsų dabar turimo imunizacijos lygio. Jei imunizacijos lygis būtų aukštesnis, tada bendras sprendimas galėtų būti trečia opcija, tačiau ne dabar“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė I. Šimonytė.

Pasak premjerės, šiuo metu sprendžiami klausimai dėl tokio paso techninių sprendinių.

„Yra svarstomi keli dalykai. Pirmas, paprastas techninis dalykas, kuris net nereikalautų Imuniteto paso, o tiesiog leistų patikrinti, ar konkretus žmogus epidemiologiškai saugus. Toliau pats Imuniteto paso sprendinys, kuris reikalautų QR kodo ir kitų sprendimų. Manau, kad dėl jo sprendiniai bus rasti netrukus. Sakyčiau, kad tai yra šios savaitės laikas, kai mes turėsime visus atsakymus į techninius klausimus – dėl asmens duomenų apsaugos, kas visada tokiais atvejais kyla, ir reikia rasti atsakymus į klausimus dėl asmens duomenų naudojimo ir disponavimo ir dėl techninių sprendimų“, – nurodė I. Šimonytė.

Antradienį Laisvės partijos frakcija po susitikimo su sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu skatino Vyriausybę nedelsiant pradėti įgyvendinti nacionalinio Imuniteto paso idėją, kuri, pasak Laisvės partijos atstovų, leistų atverti verslus ir gauti paslaugas vakcinuotiems, persirgusiems arba testuojamiems asmenims.NAUJAUSI KOMENTARAI

Med.

Med. portretas
Jeigu iki šiol nesupratote Kad visi skiepyti prarandą imunitetą kitoms peršalimo ligoms,jie susirgs greičiau ir sunkiau Nes organizmas skiepais pažeistas,susilpnintas imunitetas .Nuo kada gerklės skausmas ,sloga tapo mirtina liga ??? Persala žmogus visais metų laikais. Pagal esamą orą, vėjūs.Jau nebemokame gydytis peršalimo ligos ,gerklės ,slogos,jau dėl tokio peršalimo reikia važiuoti i ligoninę ??? Keista.Aš ne antiivakseris,bet teisybė yra teisybė, Skiepas naikina natūralu žmogaus organizmo gaminamą baltymą kuris kovoja su bakterijomis.Todėl paskiepytu žmonių organizmas tapo pažeidžiamas ,nekovojamtis su ligomis, metu su peršalimo ligomis.Tai Štai, pasirinkote ką norejote ir dar pasirašete ,tai reiškė pretenzijų neturite teisės reikšti.

Aha )))))

Aha ))))) portretas
Vakcinacijos kriterijus :) Ponia PIŠ , o kas pasikeis , jei bus didžioji dalis paskiepyta ? Nežinote ? Siūlau paskaityti DELFI 2021-04-14 " Kaukes reikės dėvėti ir pasiskiepijusiems : galimybė užkrėsti kitus neatmesta " .
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių