I. Šimonytė: Holokaustas nėra žydų tautos tragedija, tai – Lietuvos ir pasaulio tragedija

Holokaustas nėra žydų tautos tragedija, tai – Lietuvos ir pasaulio tragedija, teigia premjerė Ingrida Šimonytė, pabrėžusi, kad turime užkirsti kelią neapykantai ir smurto protrūkiams ateityje.

Ji taip kalbėjo ketvirtadienį sostinės Rūdninkų skvere surengtame Lietuvos žydų genocido aukų pagerbimo renginyje „Atminties kelias 1941–2021“.

„Tai, kas įvyko, nėra žydų tautos tragedija, tai visų Lietuvoje gyvenusių ir gyvenančių tautų ir visos valstybės tragedija, žinoma, ir viso pasaulio tragedija, nes pasaulis neteko unikalių spalvų, pasaulis neteko didžiulio potencialo, pasaulis neteko galbūt atradimų ir sprendimų“, – susirinkusiesiems sakė I. Šimonytė.

„Bet svarbiausia buvo net ne tai – svarbiausia buvo, kad metodiškai buvo žudomi žmonės, buvo žudomos jų svajonės, jų talentai, jų santykiai ir visa tai vyko dangstantis absurdiškiausiomis sąmokslo teorijomis ir absurdiškais išvedžiojimais“, – pridūrė ji.

Ji sakė, jog „norisi tikėti, kad tai buvo skaudžiausios praeities valandos, beprotystės metas, kuris neturi nieko bendro su dabartimi“.

Tačiau Vyriausybės vadovė pabrėžė, kad turime užkirsti kelią neapykantai ir smurto protrūkiams ateityje.

„Visgi, tokios katastrofos gali pasikartoti – smurto protrūkiai, neapykantos kurstymas niekur nedingo. Ir dabar labai dažnai jie remiasi absurdiškomis sąmokslo teorijomis ir absurdiškais išvedžiojimais, todėl mes visi, ypač tie, kurie esame čia ir suprantame, kodėl svarbu čia būti, privalome padaryti viską, kad taip nenutiktų“, – kalbėjo premjerė.

Šiemet sueina 80 metų nuo žydų genocido Lietuvoje pradžios. Be to, rugsėjo 23-iąją minima Lietuvos žydų genocido atminimo diena. Tą dieną 1943 metais likviduotas Vilniaus žydų getas.

Antrojo pasaulinio karo metais Lietuvoje nužudyta apie 195 tūkst. žydų.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro duomenimis, iki Antrojo pasaulinio karo Lietuvoje gyveno apie 208 tūkst. žydų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunas

Kaunas portretas
Tai tragishkas europos valstybiu laikmetis,,,,isisiautejusio vokishkojo fashizmo lyderio su psichiniu nukrypimu ,apkretusio vokieciu tauta fashistinio nacizmo Bacila-hitlerio piktadarybiu AUKOS.. Taciau mastantis zmogus zino ,kad hitlerio naciai zverys zude ne tik zydus ,jie zude visu kitu / tautu zmones. Ir nereikia sureikshminti zydu zudynes ,nes ten zuvo ir lietuviai ir rusai,ir cigonai ir visu slavu tautybes zmones ===nuo Ispanijos iki Rusijos hitlerininkai zude tukstancius zmoniu ,,,Lietuvoje dazniau NULENKIME galvas nuzudytu tautieciu ATMINIMUI,,ir statykime atminties paminklus...Nulenkime galvas, ponai ir ponios Stop !!!zudikams

Dvigubi standartai

Dvigubi standartai portretas
Kai Seimo komisijos pirmininkas pasiūlė (tik pasiūlė!), kad reikia atskleisti tiesą ir kitos pusės kolaboravime, tai koks buvo sukeltas šaršalas, net užsienio šalių ambasadoriai įtraukti.

Holokausto industrija

Holokausto industrija portretas
Reikia kuo daugiau ašarų išspausti maršais, žygiais..., kitus vadint žydšaudžiais, nors tokių jau senai nėra, prie sovietų buvo nuteisti myriop.
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių