Gyvūnų teisių gynėjai protestavo prie Maisto ir veterinarijos tarnybos

Ketvirtadienio rytą apie pusę šimto protestuotojų susirinko prie Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT), ragindami labiau paisyti gyvūnų teisių.

Prie tarnybos Vilniuje atėję aktyvistai reiškė nepasitenkinimą VMVT su plakatais, skelbiančiais: „O kas, jei kentėtų tavo augintinis?“, „Mes prieš žiaurumą ir abejingumą žiaurumui“, „Kieno jūs pusėje: gyvūnų ar kankintojų?“, „Vemti Mane Verčianti Tarnyba“, „VMVT = impotencija“. Jie skandavo: „Mokestiniai pinigai panaudojami blogai, korumpuoti valdininkai šių baisybių kaltininkai“, „Ginkit gyvūnus, skriaudikams bizūnus“, „Verkia duonelė inspektoriaus valgoma“.

Viena iš piketo rengėjų, organizacijos „Tušti narvai“ aktyvistė Gabija Enciūtė, žurnalistams sakė, kad šia akcija labiausiai norima atkreipti dėmesį į sąlygas, kaip fermose laikomos dėl kiaušinių auginamos vištos. Ši organizacija neseniai paviešino vaizdus, kurie, kaip teigiama, daryti Ausieniškių ir Kaušėnų kaimuose esančiuose paukštynuose.

„Paukštynuose vištos yra sugrūstos narvuose, ir aš suprantu, kai tai yra Europos Sąjungos leidžiama, bet didelis klausimas – kodėl, nes tai, kaip tie narvai atrodo, yra baisu, nors inspektoriai sako, kad tai yra pagerinti narvai, aš nežinau, kas ten pagerinta, nes vištos ten yra labai sugrūstos, jos negali išskleisti sparnų, jos yra dažniausiai sužeistos, išsipešiojusios, nusilpusios, apsikapojusios, radome labai daug negyvų vištų, matoma daug parazitų fermose ir daugybė kitų problemų“, – vardijo G.Enciūtė.

VMVT savo ruožtu ketvirtadienį informavo, kad siekdama įvertinti nevyriausybinių organizacijų pateiktos informacijos pagrįstumą, patikrino kelis paukštynus Elektrėnų ir Plungės rajonuose, tačiau rimtų pažeidimų nenustatė.

Tarnybos teigimu, bendrovėje „Vievio paukštynas“ patikrinimo metu laikomi paukščiai buvo kliniškai sveiki, vienas kitą sužeidusių paukščių nepastebėta, nustatyti tik mažareikšmiai pažeidimai, susiję su apskaitos dokumentų pildymu, patalpų apšvietimu, keletas vištų buvo išlipusios iš narvų.

Vištos ten yra labai sugrūstos, jos negali išskleisti sparnų, jos yra dažniausiai sužeistos, išsipešiojusios, nusilpusios, apsikapojusios, radome labai daug negyvų vištų, matoma daug parazitų fermose ir daugybė kitų problemų.

Tuo metu bendrovėse „Vyturio paukštynai“, „Kaušėnų paukštynas“ ir ūkininko Valdemaro Sadaunyko paukščių fermoje nenustatyta specialiųjų vištų dedeklių laikymo reikalavimų pažeidimų.

„Pastebėta pavienių paukščių su sumažėjusiu plunksnų dangos kiekiu, tačiau atsižvelgiant į jų dėslumo laikotarpį, tai yra natūralus sezoninis išsišėrimas prieš naujų plunksnų auginimą ir naują dėslumo laikotarpį“, – nurodo VMVT.

G.Enciūtės teigimu, Lietuvoje narvuose laikoma 97 proc. kiaušiniams auginamų vištų.

„Mes tikimės, kad atitinkamos kontrolės tarnybos susidomės VMVT veikla, kad galbūt bus ir daugiau žurnalistinių tyrimų dėl to, kaip jie veikia, ar jie skaidrūs. Aš tikiuosi, kad jie gal ir patys susimąstys ir nuspręs patikrinti savo inspektorius ir pasižiūrėti, kurie yra gerai dirbantys, kurie ne“, – sakė G.Enciūtė.

Protestuotojai ketvirtadienį buvo pakviesti pasikalbėti su tarnybos specialistais, tačiau tokios galimybės atsisakė.

„Mes su šita tarnyba esame bandę kalbėtis gražiai daug kartų. Iš tikrųjų jie mūsų nelabai klauso, tie pokalbiai nelabai sklandžiai vyksta. Kai jei sako – gal ateikite, pasikalbėkite su specialistais, dažniausiai jie turi omeny – mes jums paaiškinsime, kaip yra, nes jūs nieko nesuprantate, ir tikisi mus apgauti, kad viskas labai gražu fermose ir gerai. Mums tas nusibodo iš tikrųjų, mes dėl to čia esame. Atėjome ne kalbėtis, o protestuoti ir parodyti, kaip piliečiai jaučiasi dėl to, kas darosi fermose, ir dėl to, kaip dirba šita institucija“, – aiškino G.Enciūtė.

Į protesto akciją kai kurie aktyvistai atėjo su augintiniais. Pavyzdžiui, viešosios įstaigos „Savęs pažinimo ir saviraiškos studija“ bendraturtė Asta Ivaškevičiūtė ant rankų laikė gaidį.

„Vištos ir gaidžiai yra visavertės asmenybės, jie turi savo kalbą, net esu skaičiusi, kad vištų būrys savo globėjui duoda vardą, ir kadangi aš auginu vištas ir, kaip matote, gaidžius ne dėl kiaušinių, iš viso aš nevalgau kiaušinių, mėsos irgi nevalgau, ir aš esu linkusi sutikti, kad jie tikrai duoda vardą. Nežinau, koks mano vardas, tikiuosi, gražus“, – sakė ji.

Protestuotojus pokalbiui nesėkmingai bandę pasikvieti VMVT atstovai teigė, kad vertins iš aktyvistų anksčiau raštu gautas pretenzijas.

VMVT atstovė Jurgita Savickaitė BNS anksčiau sakė, kad tarnyba – atvira pasiūlymams, kaip galėtų pagerinti veiklą.

„Esame pasiruošę išklausyti pretenzijas ir pasiruošę diskusijai, mes tikrai atviri ir nusiteikę bendradarbiauti ir gauti visą informaciją, kuri galėtų mums padėti pagerinti veiklą, mūsų tyrimus“, – protesto akcijos išvakarėse sakė J.Savickaitė.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

cha

cha portretas
Naivių kvailių gauja tie protestuotojai su savo enciūte priešakyje. Elementarūs neišmanėliai ir kvailiai. Tegul pirmiau nors pusmetį padirba kokiam nors paukštyne, po to tauškia savo nesąmones. Taip ir norisi pavadinti debilais ....štai kas gaunasi, kai neturi užsiėmimo tie veltėdžiai.

Čilė

Čilė portretas
Visi tie korumpuoti VMVT inspektoriai ir valdininkai turėtų lėkt iš darbo!!! Vištų laikymo sąlygos baisios, tai akivaizdu visiems, išskyrus juos.

Šaunuoliai Tušti Narvai!

Šaunuoliai Tušti Narvai! portretas
Labai tikiuosi, kad didieji prekybos centrai nustos prekiauti kiaušiniais, kurie atkeliauja iš narvuose laikomų vištų. Žmonės, mes galime geriau, net jeigu VMVT ir nerūpi. Ir kaip visgi smagu matyti tiek prižiūrėtų, laimingų ir neišnaudojamų gyvūnų proteste!
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių