G. Nausėda apie incidentą dėl vakcinos išvežiojimo: čia klaidų daryti neturime teisės

Šalies prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad užkardyti vakcinavimą nepaisant prioritetinės eilės bus ketinama tiek įtraukiant savivaldybes, tiek taikant atitinkamus teisės aktus tokių pažeidimų nuobaudoms taikyti. Prezidentas pabrėžia, kad vakcinavimas nuo COVID-19 be eilės nebus toleruojamas, ir priduria laikąsis anksčiau išsakytos nuomonės, jog tokį poelgį būtų galima pavadinti šlykščiu cinizmu.

„Paprastai nesu labai impulsyvus žmogus, bet tą kartą aš tikrai buvau įtūžęs ir mano reakcija buvo labai greita. Ir tai, ką aš įvardijau kaip šlykštų cinizmą, lygiai taip pat įvardinčiau ir šiandien.

Tai yra labai negražus poelgis, nedarantis garbės pirmiausia jame dalyvaujantiems žmonėms. Jie, manau, puikiai suvokė, ką daro, bet, nepaisant to, darė toliau. Tegul tai būna gera pamoka tiems, kurie galbūt norėtų pasinaudoti vakcinavimo tvarkos skylėmis arba tam tikromis interpretacijos galimybėmis ateityje“, – LRT radijui ketvirtadienį teigė šalies vadovas.

Prezidentas sakė, kad dėl grėsmės, jog per šalį neseniai nuskambėjusių vakcinavimo be eilės atvejų gali pasikartoti, kartu su premjere Ingrida Šimonyte bei sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu jau aptarė, kokiomis priemonėmis būtų galima užkardyti pažeidimus.

„Aš matau tokią riziką ir štai dėl to mes buvome susitikę ir su premjere, ir su sveikatos apsaugos ministru. Masinis vakcinavimo procesas taigi dar net neprasidėjo, tai jeigu jau turime pirmosiomis savaitėmis štai tokio pobūdžio pažeidimus, kas atsitiks, kuomet prasidės masinis vakcinavimo procesas? Ar turėsime pakankamai aiškius kriterijus, ar turėsime sistemą, kaip pereiname nuo aukštesnio prioritetiškumo lygio prie žemesnio?“, – kalbėjo prezidentas.

„Aš matau, kad sveikatos apsaugos ministras reaguoja, kad priimti tam tikri sprendimai, kurie turėtų užkirsti kelią arba bent jau sumažinti tokių pažeidimų galimybę ateityje, ir tai yra žingsnis teisinga linkme“, – pridūrė jis.

Tai funkcija, kuri yra gyvybiškai svarbi mūsų Lietuvos visuomenės tęstinumui, ir mes čia klaidų daryti neturime teisės.

Tarp sveikatos apsaugos ministro sprendimų – savivaldybių įpareigojimas užtikrinti teisingą vakcinavimą. Vertindamas, ar dėl savivaldybių kaip tam tikro pobūdžio politinių institucijų įtraukimo į vakcinavimo priežiūros procesą nekils grėsmė pažeidimų rizikos didėjimui, G. Nausėda teigė, jog nuo to turėtų apsaugoti aiškiai sudėlioti prioritetai ir sklandi sistemos veikla

„Jeigu egzistuoja labai aiškūs prioritetai ir sistema yra tiek skaitmenizuota, kad galima bet kada centralizuotai patikrinti ar atsitiktiniu, ar nuosekliu būdu, ar laikomasi vakcinavimo tvarkos, manau, jau yra gera prielaida tai kontrolei užtikrinti. Savivaldybių įtraukimas į procesą, kaip tam tikro pobūdžio politinių institucijų įtraukimas į procesą, kelia tam tikrą pažeidimų riziką, bet, aš manau, tai tokia rizika, kurią mes galime suvaldyti, tuo tarpu būdami labai nepakantūs tokio pobūdžio pažeidimams“, – tikino jis.

Prezidentas pridūrė, kad apie galimas nuobaudas vakcinavimo taisyklių nesilaikantiems kalbės ir su naujai išrinkta generaline prokurore Nida Grunskiene.

„Taip, manau, kad tai yra iš esmės dalies tų pasiūlymų, apie kuriuos mes kalbėjome su ministru dar šį pirmadienį, įgyvendinimas. Savo ruožtu aš tikrai pasinaudosiu proga, kad štai prisieks naujoji generalinė prokurorė Nida Grunskienė, ir mes turėsime su ja pokalbį. Ketinu tame pokalbyje aptarti ir labai nuoseklų mūsų galiojančių teisės aktų taikymą štai tokio pobūdžio pažeidimams“, – sakė jis.

Tuo tarpu vertindamas tai, kad konkursą išvežioti vakcinas laimėjo anksčiau veganišką maistą gaminusi kompanija, G. Nausėda pažymėjo, kad konkurso organizatoriai turėjo labai gerai įvertinti, ar tokios kompanijos pajėgios atlikti šią gyvybiškai svarbią funkciją.

„Bendrovės turi teisę dalyvauti konkursuose ir siekti tapti nugalėtojomis. Tik tie, kurie konkursus organizuoja, turėtų labai gerai įvertinti, ar tokios bendrovės yra pajėgios atlikti savo funkcijas, ir svarbiausia, ar jos nesugadins tos vakcinos, kuri mums gyvybiškai reikalinga. Tikrai nesiimsiu daryti kažkokių šito konkretaus atvejo apibendrinimų, tačiau reikalavimai tokio pobūdžio paslaugas keliančioms bendrovėms turi būti taikomi ypatingai. (...) Tai funkcija, kuri yra gyvybiškai svarbi mūsų Lietuvos visuomenės tęstinumui, ir mes čia klaidų daryti neturime teisės“, – pabrėžė prezidentas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių