E. Gudzinskaitė: lėtėjant ukrainiečių srautui, pabėgėlių centrai mažins darbo apimtis

Lėtėjant karo pabėgėlių iš Ukrainos srautui, didmiesčiuose veikiantys pabėgėlių centrai nebus uždaromi, tik mažins darbo apimtis, sako Migracijos departamento vadovė Evelina Gudzinskaitė.

Anot jos, nuo praėjusio šeštadienio savaitgaliais dirba trys iš šešių – Alytaus, Kauno ir Vilniaus pabėgėlių registracijos centrai. Marijampolės centras jau dvi savaites neberegistruoja užsieniečių, jie priimami tik vietiniame departamento padalinyje.

Bendras darbo laikas visuose centruose darbo dienomis taip pat sutrumpintas nuo 9 iki 18 val., anksčiau buvo dirbama dviem pamainomis, nuo 8 iki 22 val.

„Atsidėkojome ir atsisveikinome su ta gausa pagalbininkų iš kitų įstaigų, palikome minimaliai, labai nedaug pagalbos, nes objektyviai matome, kad ta banga slūgsta. Jei nebus kažkokio rimtesnio įvykio, tai manome, kad išaugimo nebus, atvykstančiųjų banga natūraliai nuslops“, – BNS sakė E. Gudzinskaitė.

Anot jos, visiškai pagalbos iš kitų tarnybų atsisakyti neplanuojama, taip pat neketinama visiškai uždaryti ir pačių centrų, kadangi Migracijos departamento pareigūnų dar laukia iššūkis priimant sprendimus dėl ukrainiečių laikinų leidimų gyventi. Ukrainiečiams centruose netrukus bus pradedamos masiškai dalinti ir pačios leidimų kortelės.

„Girdžiu ir tai, kad į migracijos centrus žmonės atvyksta gauti informacijos, pasinaudoti nevyriausybininkų, įstaigų konsultacijomis. Tai kažkiek laiko tie centrai turės veiklos prasmę, nepaisant to, kad tas srautas jau nuslūgo“, – kalbėjo ji.

Kažkiek laiko tie centrai turės veiklos prasmę, nepaisant to, kad tas srautas jau nuslūgo.

Penktadienio duomenimis, atvykstančiųjų per parą septynių dienų vidurkis siekia 470 ir toliau mažėja, savaitgalio dienomis pastaruoju metu jų registruojama maždaug po du šimtus.

E. Gudzinskaitė sako, kad savaitgalio statistika neatspindi realios situacijos, kadangi tuomet dirba tik pusė centrų, o didžioji dalis besiregistruojančiųjų laukia pirmadienio, kuomet ir susiduriama su didžiausiu migrantų antplūdžiu – savaitės pabaigoje jų vėl mažėja.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje registruota apie 42 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos, maždaug keturi iš dešimties atvykstančiųjų yra nepilnamečiai.

Jungtinės Tautos skelbia, kad nuo Rusijos invazijos pradžios iš Ukrainos pasitraukė per 4,3 mln. gyventojų, dar per 7 mln. buvo priversti palikti savo namus.


Šiame straipsnyje: Migracijos departamentascentraikaras UkrainojePabėgėliai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių