Druskininkai ruošiasi tapti kultūros sostine – baigs statyti Kongresų rūmus

Druskininkai per dvejus metus tikisi baigti statyti naujus Kultūros ir kongresų rūmus – ruošiasi 2025 metams, kai miestas taps Lietuvos kultūros sostine ir švęs Mikalojaus Konstantino Čiurlinio 150-ąsias gimimo metines.

„Tikimės, kad 2025-aisiais Druskininkams nešant kultūros sostinės vėliavą ir švenčiat žymiausio Lietuvos menininko M. K. Čiurlinio 150-ąsias gimimo metines lankytojus bus galima pakviesti į Kultūros ir kongresų rūmus“, – BNS sakė savivaldybės atstovė Diana Sinkevičiūtė-Griežė.

Anot jos, tikimasi, kad centras į miestą pritrauks daugiau turistų ir kultūros renginių, o jo paskirtis – ne tik Druskininkų kultūros centras, bet ir tarptautinis kultūrinis turizmas.

„Šis objektas yra ne miesteliui su 20 tūkst. gyventojų, šis objektas atliepia Lietuvos kultūrinio turizmo poreikius. (...) Tais (2025 – BNS) metais Druskininkuose suplanuota daug kultūrinių renginių, į kuriuos atvyks žmonės ir iš Lietuvos, ir iš užsienio“, – pasakojo D. Sinkevičiūtė-Griežė.

Pernai nepavykus baigti centro statybų miestas bando dar kartą – savivaldybė paskelbė rangovo konkursą darbams užbaigti. Jį laimėjęs rangovas baigs likusius 25 proc. darbų, kurių vertė – apie 17,5 mln. eurų. Pasak D. Sinkevičiūtės-Griežės, finansavimo šaltinių dar ieškoma. 

„Projektui užbaigti reikia 17,5 mln. eurų (su PVM). Ieškome visų įmanomų projekto finansavimo šaltinių savivaldybės, valstybės bei fondų lėšomis“, – BNS sakė D. Sinkevičiūtė-Griežė.

Anot jos, iki šiol į projektą investuota 27,5 mln. eurų, jį perpus finansavo Druskininkų savivaldybė ir valstybė.

Savivaldybės atstovės teigimu, šį projektą Druskininkai bando įgyvendinti jau daugiau nei 20 metų.

„Kadangi nebuvo galimybių gauti finansavo tokio objekto įrengimui ar rekonstrukcijai, projekto įgyvendinimo siekis truko beveik 20 metų, o atsiradus tokiai galimybei savivaldybė ėmėsi įrengti dar 2000 metais savo strateginiuose planuose numatytą objektą“, – teigė D. Sinkevičiūtė-Griežė.

„Lietuvoje iki šiol lėšos buvo skiriamos tik kultūros centrų rekonstrukcijai ar atnaujinimui. Druskininkai tokio objekto niekada neturėjo – visi kurorto kultūriniai renginiai vykdavo sanatorijų salėse“, – pasakojo ji.

Kultūros ir kongresų rūmuose bus įrengtos didžioji ir mažoji bei kino salės, erdvės repeticijoms, galerija, maitinimo, techninės, administracinės ir kitos patalpos, terasa ant stogo kameriniams renginiams.

Daugiau nei 8 tūkst. kv. metrų ploto Kultūros ir kongresų rūmai talpins beveik 2 tūkst. žiūrovų ir turėtų būti baigti iki 2025 metų, teigė D. Sinkevičiūtė-Griežė.

Anot savivaldybės, 2019 metais pradėtos centro statybos pernai laikinai nutrūko valstybei nesuteikus papildomo finansavimo ir pasibaigus sutarčiai su rangovu.

„Jeigu šiam projektui būtų buvęs finansavimas, objektas būtų pastatytas per trejus metus ir jau veiktų“, – BNS teigė D. Sinkevičiūtė-Griežė.


Šiame straipsnyje: Druskininkaikultūros sostinė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Miestas kompaktiškas

Miestas kompaktiškas portretas
Ir gražus be visų gigantų. Jau stovi vienas gigantas- slidinėjimo trasa
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių