Dalis savivaldybių neskubės grąžinti 5-11 klasių moksleivių į mokyklas

Trečiadienį Vyriausybei žadant apsispręsti dėl 5-11 klasių moksleivių grąžinimo į klases, kelių LRT radijo kalbintų savivaldybių žada neskubėti to daryti nuo ateinančio pirmadienio, kol nėra atsakyta į visus kylančius klausimus.

Birštono merė Nijolė Dirginčienė sako, kad savivaldybė yra pasiruošti grąžinti minėtų klasių moksleivius nuo gegužės 10-osios, bet jų netestuotų dėl COVID-19, nes, pasak merės, tai kol kas tėra rekomendacija.

„Aš manyčiau, testavimas nėra privalomas. Ne, aš manau tikrai nėra poreikio. Jeigu norėtų kažkas savanoriškai, tikrai yra sudarytos sąlygos ir tą gali daryti“, – LRT radijui trečiadienį teigė Birštono savivaldybės vadovė.

Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda tvirtino, kad yra „daug neatsakytų klausimų“, ypač dėl testavimo, tad laukiama aiškesnių Vyriausybės, operacijų vadovo sprendimų. Jis tai pat sako, kad savivaldybė nuo ateinančio pirmadienio moksleivių nespės grąžinti.

„Jei bus greitieji antigeno testai, juos vaikai atliks patys prižiūrint darbuotojui – klausimas, kokie darbuotojai galės prižiūrėti, į kurį šiandien nėra atsakyta, kaip bus užtikrintas konfidencialumas (...). Nuo pirmadienio tikrai papildomi vaikai tikrai negalės grįžti į mokyklas 5-8 klasių“, – svarstė meras.

Kauno miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė tvirtino, kad pradinukai į mokyklas grįžo sėkmingai, pasiruošta ir abiturientų grįžimui nuo pirmadienio, bet šiuo metu Kauno savivaldybė patenka į juodąją zona, o laboratorijos jau susiduria su trikdžiais padidėjus testų apimtims.

Labai abejotumėme, kad tai galėtų vykti sklandžiai leidžiant į mokyklas 5-8 klases.

„Labai abejotumėme, kad tai galėtų vykti sklandžiai leidžiant į mokyklas 5-8 klases“, – sakė ji.

Vyriausybė dėl šių moksleivių grąžinimo į kontaktinį ugdymą spręs trečiadienį.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė išvakarėse teigė siūlysianti, kad šiuo metu nuotoliniu būdu besimokantys 5-8 klasių moksleiviai galėtų grįžti į mokyklas nuo pirmadienio, 10 ir 11 klasių moksleiviai – dar po savaitės, nuo gegužės 10-osios.

Ministrė žada, kad grįžtantieji be dabar naudojamo kaupinių testavimo metodo galės būti tikrinami ir greitaisiais antigeno testais, kuriems nereikia tyrimų laboratorijose.

Šiuo metu į mokyklas leidžiama eiti daliai šalies pradinukų, nuo pirmadienio – abiturientams.NAUJAUSI KOMENTARAI

as

as portretas
Gerai, kad turime protingą Kauno merą ir jo komandą, kuris nedarys nesamonių, kad esant juodoje zonoje grįžti į klases.

jo

jo portretas
Svarbu, kad už propagandą gerai kažkas pamoka.

Kai protas per kraštus varva

 Kai protas per kraštus varva portretas
Nieko nepadarysi-bus kaip bus.Pandemija irgi iš niekur neatsirado.Pasklido vienoj šaly,o ją atsivežėme mes patys,kaip ir kitų šalių drąsuoliai.Juk ir dabar ,,kepeniniai'' ir jų bemoksliai visažiniai pasekėjai aiškina,kad nėra jokio baisaus viruso,bet viskas išgalvota,net ir žmonių mirtys...Kuo didesnis bemokslis ar bukagalvis ,,kepeninis'',tuo išmintis per kraštus varva [kol išvarva pandemija sergančiųjų ligoninėse ar į maišus įkišus kapuose ].
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių