Dainininkai tvirtino DP renginiuose koncertavę už išlaidas kurui

Darbo partijos (DP) juodosios buhalterijos bylą tiriantis Vilniaus apygardos teismas penktadienį aiškinasi, kiek partija už koncertus mokėjo muzikos grupei „B'Avarija“, dainininkams Žilvinui Žvaguliui, Gintarei Karaliūnaitei.

Teisme liudijęs buvęs grupės „B'Avarija“ narys Juozas Liesis teigė, kad jis su dviem kolegomis sutiko koncertuoti DP rinkimų renginiuose praktiškai nemokamai - esą buvo sutarta, jog „darbiečiai“ apmokės tik kuro išlaidas.

Anot jo, sutarta, kad už vieną koncertą bus mokama „po 100 su viršum litų“.Tuo metu baudžiamojoje byloje esantys išlaidų orderiai rodo, kad „B'Avarijai“ už vieną koncertą mokėta 2,5 tūkst. litų.

Po tokią sumą esą išmokėta už koncertus Kazlų Rūdoje, Vilkaviškyje, Pakruojyje ir kitur.J.Liesis penktadienį tikino tokių sumų niekada negavęs, o išlaidų orderį pasirašęs tik kartą. Kokiai sumai, jis neprisiminė. Dainininkas abejojo, ar kiti grupės nariai galėjo gauti minėtas sumas, nes sutartį su Darbo partija buvo pasirašęs jis.

„Darbo partija ruošėsi rinkimų kampanijai, mes tada neva buvome populiarūs, nors taip iš tiesų nebuvo, mus pasamdė linksminti žmonių“, - pasakojo dainininkas.Jis prisiminė tik tris koncertus, nors pagal sutartį jų turėjo būti dešimt, o realiai esą įvyko aštuoni. Paprašytas nurodyti, kokius koncertus prisimena, J.Liesis paminėjo Naująją Akmenę.

„Naujojoje Akmenėje, prisimenu, Viktoras labai ilgai kalbėjo, visus užkniso, nors žmonės buvo euforijoje“, - pasakojo liudytojas.

Jis teigė dėl koncertų nuolat kontaktavęs su DP atstove Vitalija Vonžutaite. Be to, atlikėjas tvirtino, kad mergina jam patiko, jis bandė ją „kabinti“, todėl neva ir sutiko taip pigiai koncertuoti. Tuo pačiu „B'Avarija“ neva tikėjosi pareklamuoti naują savo albumą.

Penktadienį liudyti pakviesta dainininkė Gintarė Karaliūnaitė sakė nepamenanti, kokį honorarą gavo už koncertavimą „darbiečių“ renginiuose. Anot jos, tai turėjo būti mažos sumos, nes dideles, tūkstantines ji prisimintų.

Atlikėja neprisiminė, ar buvo pasirašiusi autorinę sutartį su DP, kaip pinigai jai mokėti.

Kitas byloje liudijęs pramogų verslo atstovas Žilvinas Žvagulis aiškino, kad visus jo reikalus ir sutartis dėl koncertų tvarkė administratorė Vitalija Butkevičiūtė. Tačiau dainininkas tvirtino prisimenąs, kad dėl senos pažinties su „darbiečių“ lyderiu V.Uspaskichu jis pažadėjęs per jų rinkimų kampaniją dainuoti nemokamai, partija teturėjo sumokėti transporto išlaidas.

„Mes su Viktoru anksčiau pažįstami, sutarėme, kad padėsime“, - pasakojo liudytojas.

Jis negalėjo paaiškinti, kokiu būdu DP būstinėje rastuose išlaidų orderiuose nurodyta, kad Ž.Žvaguliui už vieną koncertą mokėti 5 tūkst. litų. Bylos duomenimis, 2005 metų pavasarį už koncertą Telšiuose jam sumokėti 5 tūkst. litų, kitame orderyje nurodyta, kad už keturis koncertus - 20 tūkst. litų.„Tūkstantinių sumų tikrai nebuvo“, - garantavo Ž.Žvagulis.

Jis negalėjo paaiškinti, kodėl visuose dokumentuose yra jo administratorės pavardė ir parašas. Ekspertai nustatė, kad jis nepadirbtas.

Paprašytas paaiškinti, ką reiškia per kratą „Muzikiniame angare“, kur dirbo Ž.Žvagulis, rastas raštas su data ir užrašyta 10 tūkst. litų suma bei raidėmis „DP“.„Tokių lapų, popieriukų galima daug rasti (...) Vyko derybos, galima pasižymėti, apie ką šnekėti“, - svarstė dainininkas.

Dailininkas Rimas Valeikis liudijo 2005 metais gavęs užsakymą nupiešti V.Uspaskicho karikatūrą, susijusią su netikro diplomo skandalu. Liudytojas prisiminė gavęs 1 tūkst. litų, karikatūrą nunešęs į DP būstinę, kur jam ir buvo sumokėta.

R.Valeikis neprisiminė, ar buvo pasirašęs dėl to autorinę sutartį. Jis pabrėžė, kad buvo sutarta, jog partija sumokės mokesčius, todėl jis nesukęs sau galvos.

Buvęs Seimo pirmininkas ir buvęs DP vicepirmininkas Viktoras Muntianas liudijo, kad visais finansais, susijusiais su „darbiečių“ rinkimų kampanija, rūpinosi V.Vonžutaitė ir partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas.

Anot jo, jis kaip štabo vadovas parengdavo išlaidų sąmatas ir jas atiduodavo V.Vonžutaitei arba V.Uspaskichui.V.Muntianas teigė matęs tik oficialias partijos finansines ataskaitas, kurios, jo požiūriu, būdavo be priekaištų.

Penktadienį teisme taip pat liudijo buvę ir esami DP nariai, kai kurių skyrių pirmininkai. Jų teirautasi, kas mokėjo už skyrių patiriamas kanceliarines išlaidas, patalpų nuomą, telefono, interneto ryšį.Bylos duomenimis, kadangi partijos skyriai neturėjo savo sąskaitų bankuose, lėšos minėtoms išlaidoms būdavo pervedamos į skyrių sekretorių, kitų darbuotojų asmenines sąskaitas.

Liudytojų taip pat klausta apie savaitraščio „Laikas“ leidybą ir platinimą, dienraščio „Respublika“ prenumeratą. Skyrių atstovai tvirtino, kad šiuos leidinius atveždavo nemokamai arba iš centrinės būstinės, arba pristatydavo paštas. Jie patys už leidinius nemokėjo.

Violeta Kazokaitienė iš Pakruojo rajono buvo iškviesta liudyti dėl dovanų gautos laidynės. Ją moteris laimėjo, nuėjusi į nemokamą koncertą ir susitikimą su „darbiečių“ kandidatais.

V.Kazokaitienė pasakojo, jog dovaną jai įteikė V.Uspaskichas, o už ją moteris niekur nepasirašė.Generalinė prokuratūra kaltina DP, kad 2004-2006 metais ji nuslėpė apie 25 mln. litų. Bylos duomenimis, nuslėptos lėšos buvo naudojamos neoficialiems darbo užmokesčiams, sąskaitoms už telefono paslaugas apmokėti, renginiams organizuoti, rinkimų kampanijai ir kt.

Dėl to kaltinimai pateikti V.Uspaskichui, V.Vonžutaitei, DP pirmininko pavaduotojui Vytautui Gapšiui ir finansininkei Marinai Liutkevičienei bei Darbo partijai kaip juridiniam asmeniui.Darbo partija ir jos atstovai kaltinimus kategoriškai atmeta.NAUJAUSI KOMENTARAI

Arvydas

Arvydas portretas
Dainorėlių ir klounų pilietiška pozicija tautoje susilauks palaikymo ir per sekančius rinkimus į seimą.

t

t portretas
nu nu ....taip toliau varykit tikrai daug paseksit

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje yra priversti gyventi mūsų vaikai (nekvalifikuoti darbininkai) mūsų tėvai pensininkai ir mes (mažiausias pajamas užsidirbantys). Kad gyventi oriai Lietuvoje ... Spalio 14 dieną, aktyviai dalyvaujant rinkimuose į seimą, reikia atsikratyti visų partinių gaujų kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi. (2012 kovas)
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių