„Carito“ ir advokatūros iniciatyva: nemokama pagalba

 • Teksto dydis:

Tris savaites, lapkričio 22–gruodžio 10 d., 276 Lietuvos advokatai ir advokatų padėjėjai teikė nemokamas konsultacijas teisės klausimais. Į juos kreipėsi 461 asmuo – dažniausiai civilinės ir administracinės teisės klausimais.

Atliepia poreikius

Lietuvos „Carito“ vadovė Deimantė Bukeikaitė džiaugėsi, kad advokatai kasmet jungiasi į tokią socialinę iniciatyvą, o jų skaičius kaskart auga.

„Ne ką mažiau džiugina tai, kad žmonės drąsiau kreipiasi dėl teisinės pagalbos ir kasmet daugėja besikonsultuojančiųjų. Akivaizdu, kad galimybė konsultuotis nemokamai, turint teisinių rūpesčių, yra vienas iš šių dienų iššūkių ir poreikių mūsų žmonėms. Į šį poreikį kartu su advokatais ir jų padėjėjais atsiliepiame jau šeštus metus. Nemokamos pagalbos poreikis kasmet tik didėja ir tikimės, kad bendradarbiavimas su advokatais tęsis ir toliau“, – aptardama iniciatyvos rezultatus sakė D.Bukeikaitė.

Pasak Advokatų tarybos pirmininko prof. dr. Igno Vėgėlės, kasmet augantis susidomėjimas šia iniciatyva skatina ieškoti daugiau būdų, kaip būtų galima padėti Lietuvos žmonėms spręsti iškilusias bėdas.

„Tęsdami tradiciją advokatai ir vėl galėjo prisidėti prie kalėdinės dalijimosi nuotaikos kūrimo – gražiausią metų šventę papildė nemokamomis advokatų konsultacijomis. Tai dovana kiekvienam, kuris kreipėsi pagalbos teisiniais klausimais. Ypač džiugu, kad kasmet bendroje Lietuvos advokatūros ir „Carito“ akcijoje dalyvauja vis gausesnis advokatų ir advokatų padėjėjų būrys. Esu tikras, kad ir kitais metais tęsime šią tradiciją, tačiau ieškome sprendimo būdų, kurie suteiktų galimybę visus metus nemokamomis konsultacijomis pasinaudoti kuo platesniam paramos ir pagalbos stokojančių žmonių ratui“, – sakė Advokatų tarybos pirmininkas.

Svarbiausi – šeimos reikalai

Tradiciškai daugiausia norinčių gauti nemokamą teisinę konsultaciją buvo didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, tačiau siekiančių išspręsti savo teisines bėdas atsirado ir mažesniuose Lietuvos rajonuose.

Dažniausiai kreipėsi vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonės. Pastebėta, kad konsultuojant nuotoliniu būdu regionų gyventojai labai dažnai pageidavo būti užregistruoti į konsultaciją pas didmiesčių advokatus ir advokatų padėjėjus.

Žmonėms rūpėjo išspręsti pačius įvairiausius asmeninius ir net visuotinius klausimus – nuo viešo intereso gynimo, situacijos dėl COVID-19 iki asmens sveikatos ar duomenų reikalų.

Kaip ir kasmet, populiariausi buvo civilinės ir administracinės teisės reikalai: paveldėjimas, skyrybos, vaikų globa, turto dalybos, antstoliai, dovanojimas, nuosavybė, sutartys, įsiskolinimai, pinigų išviliojimas. Buvo pageidaujančiųjų gauti teisinių konsultacijų dėl situacijų, susijusių su skiepijimu, testavimu nuo COVID-19 ir galimybių pasu.

Džiugino geranoriškumas

Kauno arkivyskupijos „Carito“ benamystę išgyvenančiųjų dienos centre surengta vienintelė grupinė konsultacija. Dvi advokatų padėjėjos gyvai konsultavo 20 šio centro lankytojų.

„Žinoma, pasitaikė ir netipiškų situacijų. Asmuo ieškojo advokato, kuris pagal vardą ir pavardę sužinotų kito asmens adresą. Dėl asmens duomenų apsaugos negalėjome padėti skambinusiajam", – kalbėjo Kauno arkivyskupijos „Carito“ veiklų koordinatorė Kristina Bajarūnaitė.

Žmonėms rūpėjo išspręsti pačius įvairiausius asmeninius ir net visuotinius klausimus – nuo viešo intereso gynimo iki asmens sveikatos ar duomenų reikalų.

Į advokatus kreipėsi ir Kauno hospiso darbuotojas, ieškojęs teisininko pagalbos žmogui, turinčiam negalią. „Teisininkė nuvyko pas negalią turintį žmogų į namus. Džiaugiamės advokatų ir advokatų padėjėjų geranoriškumu: vieni sutiko atvykti į žmonėms patogesnę ar lengviau prieinamą vietą, kiti siūlė teikti konsultacijas ir po iniciatyvos pabaigos“, – sakė K.Bajarūnaitė.

Panevėžio „Carito“ direktoriaus pavaduotoja Gražina Kacevičienė sakė, kad, praėjus dviem savaitėms nuo advokatūros iniciatyvos pradžios, nebeliko vietų pas Panevėžio regiono advokatus, todėl trečią savaitę žmonės buvo registruojami pas kitų miestų advokatus.

„Vieni populiaresnių buvo paveldėjimo reikalai. Pasitaikė ir toks atvejis, kai advokatė iš Utenos sirgdama vykdė savo įsipareigojimus – nuotoliniu būdu dirbo su mūsų žmonėmis“, – sakė G.Kacevičienė.

Skaičiai didėja kasmet

Lietuvos advokatūros ir Lietuvos „Carito“ bendradarbiavimas prasidėjo 2015 m. Prie nemokamos teisinės pagalbos iniciatyvos 2016 m. prisijungė 60 advokatų ir advokatų padėjėjų.

2019 m. 235 žmones konsultavo 200 advokatų ir advokatų padėjėjų, 2020 m. 265 advokatai, advokatų padėjėjai suteikė konsultacijas 382 asmenims.

2021 m. konsultacijas suteikė 276 advokatai ir advokatų padėjėjai. Panevėžio regione nemokamai konsultavo trylika advokatų ir advokatų padėjėjų iš Panevėžio, Utenos, Rokiškio; Šiaulių regione dvylika – iš Šiaulių, Joniškio, Pakruojo, Kuršėnų; Vilkaviškio regione septyniolika – iš Alytaus, Marijampolės, Lazdijų, Prienų, Šakių, Vilkaviškio; Kaišiadorių regione du – iš Birštono ir Molėtų, o iš visos Lietuvos skambinusius žmones konsultavo 133 advokatai ir advokatų padėjėjai iš Vilniaus miesto ir rajono, Šalčininkų, Trakų rajonų.

„Carito“ nuotr.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių