Bosnijoje atidengtas atminimo akmuo žuvusiam Lietuvos kariui N. Valteriui

 • Teksto dydis:

Bosnijoje pagerbtas prieš 25 metus per misiją šioje šalyje žuvusio vyresniojo leitenanto Normundo Valterio atminimas, atidengtas jam skirtas paminklinis akmuo.

Akmuo atidengtas karininko žūties vietoje netoli Maglajaus miesto, ketvirtadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija.

„Pagerbti karį, kuris žuvo vykdydamas užduotį, – tai įprasminti jo atminimą ir ugdyti pagarbą žmogui. Normundo atminimas turi būti gyvas visų Lietuvos karių širdyse“, – sakė dviejose taikos palaikymo misijose Balkanuose su N. Valteriu dalyvavęs Nerijus Kundrotas. Jis šiuo metu vadovauja N. Valterio Jaunimo mokyklai Šiauliuose.

Paminklui lėšas surinko, jį nugabeno ir rugsėjo mėnesį pastatė pirmosios, 1994 metų, Lietuvos karo akademijos laidos karininkai, žuvusio kario draugai ir kolegos, kurie dalyvavo toje pačioje taikos palaikymo misijoje, tarnavo kartu su N. Valteriu. Lietuvos trispalvę bendražygio atminimui jie išskleidė misijos metu kasdien matytuose kalnuose.

Pagerbti karį, kuris žuvo vykdydamas užduotį, – tai įprasminti jo atminimą ir ugdyti pagarbą žmogui.

Vyresnysis leitenantas N. Valteris žuvo 1996 metų balandžio 17 dieną, vykdydamas užduotį netoli Maglajaus miestelio šiaurinėje Bosnijoje. Visureigis, kuriuo važiavo keturi Lietuvos ir Danijos kariai, kalnų kelyje užvažiavo ant prieštankinės minos. Per sprogimą žuvo N. Valteris ir Danijos karys Arne Andersenas.

Po mirties N. Valteris už pasiaukojimą ir narsą vykdant NATO taikos įgyvendinimo misiją buvusioje Jugoslavijoje apdovanotas Vyčio Kryžiaus 2-ojo laipsnio ordinu ir NATO medaliu už tarnybą.

Tarnybos draugų iniciatyva N. Valteriui paminklinis akmuo yra atidengtas ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kieme. Lietuvos karininko pavardė taip pat įrašyta Danijos mieste Viborge pastatytame paminkle.

Žuvęs karys palaidotas Ginkūnų kapinėse Šiauliuose.

1994 metais N. Valteris baigė Lietuvos karo akademijos I pakopos I laidą. 1994 metais jis dalyvavo tarptautinėje UNPROFOR misijoje Kroatijoje, LITPLA-1 būrio sudėtyje, 1996 metais dalyvavo Tarptautinėje taikos įgyvendinimo misijoje (IFOR) Bosnijoje ir Hercegovinoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunas

Kaunas portretas
...o kalti ne jankiai;;;kaltos skirtingos religijos----tai nesuderinama [bosnai ir hercogovinai yra arsus musulmonai...o kitos [[[drauge suvarytos tautos ==yra krikshcionys pravoslavai,,,ten vyko ir vyksta seeeena kova]] jankiai tik "[aivairino" JU kasdienybes neapykanta,,,Buuuum

Anonimas

Anonimas portretas
....jei jis butu nevykdes isakymu ,,ar pabeges jis butu nuteistas ir ilgam ,kaip dezertyras.... ,,,,,o buvo dar labai jaunas.

cia vienas tu kuris padejo jankiams

cia vienas tu kuris padejo jankiams portretas
isdraskyt Jugoslavija , ir subombarduot jankiams Belgrada, vidurty europos
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių