Atvykti į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių leista 792 baltarusiams

 • Teksto dydis:

Išduoti 792 leidimai Baltarusijos piliečiams atvykti į Lietuvos Respubliką ypatingais humanitariniais tikslais, iš jų – 367 Baltarusijos piliečiai jau yra Lietuvoje, o prieglobsčio pasiprašė 90 asmenų, rodo Vidaus reikalų ministerijos vasario 2 d. duomenys.

Toks vidaus reikalų ministro leidimas išduodamas gavus Užsienio reikalų ministerijos motyvuotą siūlymą dėl užsieniečio atvykimo į Lietuvos Respubliką dėl ypatingų humanitarinių priežasčių (pvz. dėl susiklosčiusių politinių aplinkybių ar kitokių grėsmių). Tokie leidimai išduodami nukentėjusiems nuo režimo ir represijų ar persekiojamiems Baltarusijos piliečiams, aktyviems opozicijos atstovams.

Lietuva nuo rugpjūčio 11 d. taiko išimtį ir išduoda leidimus atvykti humanitariniais pagrindais piliečiams iš Baltarusijos. Jiems yra privaloma izoliacija. Baltarusijos Respublikos piliečiai, siekiantys atvykti į Lietuvos Respubliką dėl ypatingų humanitarinių priežasčių, turi kreiptis į Lietuvos Respublikos ambasadą Baltarusijoje dėl Šengeno vizos išdavimo ir pateikti ypatingas humanitarines priežastis patvirtinančią informaciją. Šengeno viza leidžia atvykti į Šengeno teritoriją ir būti vizoje nurodytą laiką, bet ne daugiau kaip 90 dienų per bet kurį 180 dienų laikotarpį nuo pirmo atvykimo į Šengeno valstybių narių teritoriją datos.

Be kita ko, Baltarusijos piliečiai, jeigu jie jaučiasi persekiojami arba kyla reali grėsmė jų saugumui ir gyvybei, gali atvykti į Lietuvos Respubliką ir pateikti prašymą suteikti prieglobstį. Užsieniečiai prašymus suteikti prieglobstį gali pateikti pasienio kontrolės punktui, Valstybės sienos apsaugos tarnybai ar Migracijos departamentui. Išnagrinėjus prieglobsčio prašymą suteikiama viena iš prieglobsčio formų – pabėgėlio statusas arba papildoma apsauga bei išduodamas leidimas gyventi Lietuvos Respublikoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

,,valio'' ,,valio''

,,valio'' ,,valio'' portretas
dar burys darmajedu ir vel bus naudojami LIETUVOS biudzeto lesos ju islaikymui,o musu LIAUDIS vel liks nuskriausta

nusilybersosines ,,,vidaus reikalu ministeeris,,,

nusilybersosines ,,,vidaus reikalu ministeeris,,, portretas
visiskai ispindejo , siam opozicijos zbrodui atkelia vartus y lietuva ,kada uzsimano ... manau tai jau ne vieno[os] nukvakusio pederastelio reikalas ,ka ir kiek simtu ar tukstanciu yvezt y lietuva siuksliu is viso pasaulio ...tai turi sprest TAUTA , o ne keli pydarastai su lezbem....kuer tas svedisku banku klapciukas visiskas Gitanas --tvarkyk savo debildaunius ministrus kuriuos tu patvirtinai ,,,ministru ,,,postuose...

Zvyras

Zvyras portretas
Kodel prezidentas ileidzia svetimsalius-svetimtaucius i Lietuva? Gal pakaks uzsiimti nesamonem?
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių