Atsiimdama prezidentui B.Jelcinui skirtą ordiną našlė jį pabučiavo

Pirmadienį Prezidentūroje atsiimdama jos vyrui, pirmajam Rusijos prezidentui Borisui Jelcinui skirtą Vyčio Kryžiaus ordino Didįjį kryžių našlė Naina Jelcina apdovanojimą pabučiavo.

„Borisas Jelcinas buvo nuoširdus Lietuvos draugas“, - sakė ji per apdovanojimo įteikimo ceremoniją.

N.Jelcina priminė, kad Rusija viena pirmųjų pasaulyje pripažino Lietuvos nepriklausomybę ir, anot jos, buvo pasirengusi plėtoti geros kaimynystės ir tarpusavio supratimo santykius, skaitantis viena su kitos interesais.

Prezidento našlė sakė, kad Rusija kaip ir Lietuva gana skausmingai išgyveno virsmą iš sovietinės praeities į demokratijos kelią ir mėgina juo eiti toliau.„Mūsų šalis tęsia sunkų kelią link tikros laisvės“, - kalbėjo N.Jelcina.Ji ragino Lietuvą ir Rusiją panaudoti visą turimą potencialą.

„Mūsų šalių labui būtina visa apimtimi panaudoti nerealizuotą dvišalių santykių potencialą. Borisas Nikolajevečius yra pasakęs: “saugokite Rusiją„, o šiandien noriu pasakyti - “saugokite Lietuvą ir gerus mūsų tautų santykius", - sakė pirmojo Rusijos prezidento našlė.

B.Jelcinas po mirties apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordino Didžiuoju kryžiumi už asmeninį indėlį įtvirtinant Lietuvos valstybingumą ir plėtojant Lietuvos ir Rusijos Federacijos tarpvalstybinius santykius.

Pasak D.Grybauskaitės, B.Jelcinas Rusijoje skatino demokratinius pokyčius, kurie keitė žmonių mąstymą ir atvėrė duris tarptautiniam Baltijos valstybių pripažinimui.„Iš sovietinės praeities besivaduodama naujoji demokratėjanti Rusija sugebėjo objektyviai įvertinti istoriją ir pripažinti Baltijos šalių nepriklausomybės siekį. Ji tai padarė Boriso Jelcino asmenyje. Lietuva yra dėkinga tuometinei Rusijai“, - tvirtino Lietuvos vadovė.

Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris pirmadienį išplatintame pranešime savo ruožtu pabrėžė, jog „reikia tikėtis, kad dabartinė Rusijos politinė vadovybė, pritardama daugiau nei prieš du dešimtmečius prezidento B.Jelcino išsakytam neigiamam šalies sovietinės praeities įvertinimui, bus ištikima jo tada aiškiai nubrėžtam Rusijos kursui į laisvę ir demokratines vertybes“.

Jis taip pat pasiūlė, kad Lietuvos sostinėje Vilniuje būtų B.Jelcino vardu pavadinta gatvė ar aikštė.1991 metų liepos 29 dieną Borisas Jelcinas pasirašė Lietuvos ir Rusijos tarpvalstybinių santykių pagrindų sutartį, kuria pripažinta suvereni Lietuvos valstybė ir įsipareigota kurti dvišalius santykius draugystės, geros kaimynystės, lygiateisiškumo ir abipusės naudos principais pagal visuotinai pripažintas tarptautinės teisės normas.

Prezidentūros išplatintame pranešime pabrėžta, kad B.Jelcino indėlis buvo lemiantis išvedant SSRS kariuomenę iš Lietuvos bei 1997 metais pasirašant sutartį dėl Lietuvos ir Rusijos valstybinės sienos.Vyčio Kryžiaus ordino Didysis kryžius yra vienas iš aukščiausių valstybinių apdovanojimų, kuris skiriamas Lietuvos ir užsienio valstybių vadovams bei piliečiams už ypatingus nuopelnus Lietuvos valstybei.

Valstybinis apdovanojimas B.Jelcinui skirtas minint Lietuvos ir Rusijos santykių 20-metį.B.Jelcinas Rusijos prezidentu buvo 1991-1999 metais. Jis mirė 2007 metais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vytas

Vytas portretas
Kaip šlykštu.

Copy

Copy portretas
Danielius 2012-08-27 15:53 Tik trys Rusijos valdovai nusipelnė rusų tautos prakeikimo .Tai Caras Nikolajus II,Gorbačiovas ir Jelcinas.Daugiau nei vienas nei Caras nei Generalinis Sekretorius nepridarė Rusijos valstybiai tiek niekšybių nei ši trijulė . Net gi Pavelas I-asis,būdamas ir Rusijos Imperatoriumi ir Maltos Ordino Vyriausiuoju Magistru neatnešė rusams tiek bėdų.Caras Nikolajus būdamas silpnavalis atsistatydindamas nuo sosto atvedė į valdžią bolševikus ,su pilietiniu karu ir badu.O Gorbočiovas su Jelcinu sunaikindami TSRS, Rusijos sienas atmetė į 400 metų atgal.Tai kodėl jūs manot ,kad kas nors Rusijoj juos gerbia.Juos ten gerbia tik Amerikos apmokama Nemcovo ir Kasparovo kompanija. Dar Jelciną gerbia ir Lietuvoj ,nes čia iki šiol viliasi, kad Rusija ,kaip ir TSRS prie Jelcino ,žlugs ir koks nors profesorius-muzikantas taps kokio nors Smolensko arba Rezanės kunigaikščiu. Taip kad apdovanojimas atitinka lūkesčius.

Keista

Keista portretas
Nesuprantu,kodėl buvusiam TSRS komunistų partijos polit.biuro nariui ,staiga atsirado tiek daug meilės?Kodėl tik vienam Jalcinui?Tai jeigu niekinam kitus,tai kuo skiriasi Jalcinas?Pasiskaičiau baisius komentarus apie geb.Juršėną.Tai žmogus kaip reta.O kaip negražiai ,kaip kurie apie jį atsiliepę.Girdi buvęs komunistas,idieloginio skyriaus vedėjas,ir dr visoks nekadėjas.Ir štai aukščiausias tarybų sąjungos partinis šulas ,apdovanojamas tokiu aukštu Lietuvos apdovanojimu.Tai nesuvokiama sveiku protu.Geriau Prezidentė (jeigu gali taip mėtytis apdovanojimais)apdovanotų dabartinį Rusijos vadovą,tai gal bent dujų kaina sumažėtų.Dabar dar labiau aistras kursto.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių