Atšaukti skrydžiai: 823 keleiviai negali sugrįžti į Lietuvą

Lietuvos transporto saugos administracijai (LTSA) nesuteikus leidimo kelionių organizatorei „Kidy Tour“ vykdyti skrydžius iš Oslo ir Londono, 823 keleiviai negali sugrįžti į Lietuvą. Šimtai lietuvių jau buvo įsigiję bilietus, atsisakę ir nuomos sutarčių, ir darbų.

Šeštadienį ELTA gavo sveikatos apsaugos ministro patarėjos Linos Bušinskaitės komentarą dėl „Kidy Tour“ negautų leidimų skrydžiams:

„Labai apmaudu, kad šioje situacijoje labiausiai nukentėjo mūsų piliečiai, norėję grįžti į Lietuvą ir įsigiję bilietus į skrydžius, kuriems dar nesuteikti reikiami leidimai. Apgailestaujame dėl susidariusios situacijos ir patiriamų nepatogumų.

Visos atsakingos institucijos šiuo metu aiškinasi susidariusią situaciją ir ieško išeičių, kaip ją išspręsti.

Žinoma, skrydžius organizuojančios bendrovės neturėtų pardavinėti bilietų žmonėms neturėdamos leidimų skrydžiams. Tai labai neatsakingas elgesys.

Koronavirusas nors ir slūgsta, bet jis niekur nedingo. Tebegalioja karantino sąlygos, tad svarbu labai atsakingai visiems vertinti situaciją, prieš priimant sprendimus. Ypač dėl skrydžių organizavimo.

Norime paaiškinti, kad Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) neišduoda jokių leidimų skrydžiams vykdyti ir nedalyvauja jų išdavime. To nebuvo nei anksčiau, nei dabar.

Svarbu paminėti, kad Vyriausybės nutarime dėl karantino Lietuvos teritorijoje paskelbimo įtvirtinta, kad reguliarūs skrydžiai keleiviams vežti į Lietuvos tarptautinius oro uostus vykdomi tik maršrutais, kurių atnaujinimui pritaria Vyriausybė užsienio reikalų ministro siūlymu. Tuo metu nereguliarūs skrydžiai, kuriais vežama daugiau nei 10 keleivių, į mūsų šalies tarptautinius oro uostus vykdomi tik gavus Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) išduotą atskirą leidimą.

SAM žiniomis, LTSA penktadienio vakarą, atsižvelgdama į nepalankią epideminę situaciją valstybėse ir regionuose, kuriuose yra oro uostai, nesuteikė leidimo skrydžiams tarp Vilniaus ir Dublino, Oslo ir Stanstedo (Londonas) oro uostų gegužės 16–20 dienomis.

Be to, nors ir nėra tokios praktikos, bet LTSA kreipėsi į SAM su prašymu penktadienį, likus dienai iki skrydžių, atsižvelgiant į oro vežėjų paraiškas vykdyti skrydžius gegužės 16 ir 17 d., įvertinti epidemiologinę situaciją minimose šalyse ir pateikti nuomonę dėl keleivių skraidinimo iš šių šalių. Anksčiau su tokiais prašymais į SAM nesikreipdavo LTSA. Savo ruožtu SAM, kuo galėdama, padės atsakingoms institucijoms.“

„Kidy Tour“ kompanija lėktuvų skrydžius turėjo vykdyti gegužės 16-20 dienomis. Skrydis iš Oslo, Norvegijos, turėjo įvykti šeštadienio vakarą, 20 val., skrydis iš Londono, Didžiosios Britanijos, buvo numatytas sekmadienį, 17 val.

„Kidy Tour“ grąžina pinigus

„Kidy Tour“ su didžiuliu apgailestavimu praneša, kad dėl atsakingų institucijų nesusikalbėjimo ir biurokratizmo negali įvykdyti savo įsipareigojimo parvežti bilietus įsigijusius keleivius namo laiku. Įmonė teigia negalinti prognozuoti, kiek užtruktų organizuoti skrydį kitomis datomis.

Todėl, negaišdami itin brangaus klientų laiko šiuo metu, nedelsdami pradeda sumokėtų už bilietus pinigų grąžinimą, kad įstrigę keleiviai galėtų pasinaudoti jais tuojau pat.

Įmonė prašo užpildyti nurodytą formą dėl pinigų gražinimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Onute

Onute portretas
Zinau viena moteri jau amziuje kuri neparskrido is Anglijos nes tikejosi kad dar kelias dienas padirbs ir uzsidirbs dar biski daugiau svaru.Atsauke skrydzius,dabar verkia,kad yra didesne tikimybe uzsikresti.,ne viena name gyvena.Nors Lt turi buta.Gobsumas kartais zudo.

Manis

Manis portretas
Niekada negalvojau,kad musu lietuvos komentatoriai ant tiek degradave berasciai... Man labai geda del jusu tautieciai... Aciu dievui uzsienieciai nesupranta jusu rastinio marazmo...

Anonimas

Anonimas portretas
Saunu.kad vyksta pinigu grazinimas
VISI KOMENTARAI 40
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių