Atlygis už „Tūkstantmečio vaikų“ kūrimą – pirkimą skelbusios įstaigos vadovei

Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą per LRT transliuojamą „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ laidą kurianti prodiuserinė kompanija yra mokėjusi atlygį viešosios įstaigos, kurios skelbiamus konkursus nuolat laimi, vadovei.

Nuo 2011 metų viešuosius pirkimus per visuomeninį transliuotoją rodomos laidos kūrimui skelbia viešoji įstaiga „Pirmoji kava“ – jos direktorė Julija Matulaitė yra gavusi atlyginimą iš bendrovės „TV Play“, kasmet laiminčios konkursą ir gaunančios mažiausiai po 160 tūkst. eurų projektui kurti.

Šią laidą globoja šalies vadovė Dalia Grybauskaitė. LRT klausimus kuruojančios prezidentės švietimo, mokslo ir kultūros grupės vadovė Rūta Kačkutė yra „Pirmosios kavos“ vadovės J. Matulaitės pusseserė.

Prezidentės atstovai teigia, jog D. Grybauskaitė „Lietuvos tūkstantmečio vaikus“ globoja nuo pirmųjų savo prezidentavimo metų ir su R. Kačkute tai niekaip nėra susiję.

Prezidentės patarėja BNS patvirtino giminystės ryšį su „Pirmosios kavos“ vadove, tačiau neatsakė į klausimus apie interesų deklaravimą.

Tuo metu Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį nagrinėja, ar pradėti tyrimą dėl viešosios įstaigos „Pirmoji kava“ steigėjo ir savininko Jogailos Morkūno interesų deklaravimo.

Pirkimo organizatorė gauna atlygį iš pirkimą laimėjusios įmonės

„Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ LRT eteryje transliuojami nuo 2008 metų. Pasak „TV Play“ steigėjo ir vadovo Lauryno Šeškaus, pirmąjį sezoną laidą kūrė „Pirmoji kava“, vėliau tai darė jo vadovaujama prodiuserinė kompanija.

Nuo 2011 metų projektas tapo finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis – kaip skelbė 15min.lt, „Pirmoji kava“ tuomet iki 2015-ųjų užsitikrino per 850 tūkst. eurų finansavimą. Nuo 2016-ųjų „Pirmoji kava“ pinigus „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ laidai gauna iš Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) valdomo Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro (SPPC). Projektą vykdo vienintelė pirkimų dalyvė ir laimėtoja „TV Play“.

„Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ interneto svetainėje praėjusią savaitę buvo nurodoma, kad J. Matulaitė yra laidos vykdomoji prodiuserė, o prie „Pirmosios kavos“ vadovės pavardės buvo įrašytas jos vardinis elektroninis paštas su „TV Play“ domenu.

J. Matulaitė BNS aiškino „TV Play“ nedirbanti, vykdomąja laidos prodiusere buvusi 2008-2011 metais, o vėliau atlyginimą iš „TV Play“ gaudavusi nereguliariai, kai prisidėdavo prie laidos kūrimo.

„Aš kaip autorė dirbu kai kuriais klausimais su laida. (...) Aš dirbu ties klausimais kai kuriais, kurie laidoje nuskamba, ir truputėliu turinio“, – teigė J. Matulaitė.

Pavyzdžiui, pernai ji nurodė iš „TV Play“ gavusi apie 780 eurų „ant popieriaus“. Šiuo metu J. Matulaitės pavardė iš „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ interneto svetainės yra pašalinta.

Ji sakė, kad kiti „Pirmosios kavos“ darbuotojai nėra gavę finansinio atlygio iš „TV Play“ už prisidėjimą prie „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ kūrimo.

Auditorius abejoja, ar „Pirmoji kava“ turi organizuoti pirkimą

„TV Play“ vadovas L. Šeškus BNS teigė, jog užsakė visų sutarčių ir susitarimų teisinį auditą galimiems procedūriniams nusižengimams nustatyti ir juos ištaisyti.

„Bet kol kas pirminėmis išvadomis galime teigti, kad jokių nusižengimų šiuose procesuose nėra įvykę“, – sakė prodiuseris.

Auditą atliekantis advokatas Deividas Soloveičikas BNS tvirtino abejojantis, ar „Pirmoji kava“ apskritai turėtų skelbti viešąjį pirkimą „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ kūrimui, nes pagal savo statusą galbūt neatitinka įstatyme numatytos perkančiosios organizacijos apibrėžimo.

Jis taip pat teigė, kad interesų konfliktą reikėtų vertinti ne kaip pažeidimą, o kaip riziką pažeidimui įvykti.

„Interesų konfliktas nėra teisės pažeidimas savaime. Tai yra situacija, į kurią reikia atkreipti dėmesį, ar ji neveda į teisės pažeidimą“, – kalbėjo teisininkas.NAUJAUSI KOMENTARAI

privatūs interesai - 2-- iš w.vz.medijos 2018-01-22

privatūs interesai - 2-- iš w.vz.medijos 2018-01-22 portretas
Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme (toliau – Įstatymas) 2 straipsnio 1 dalyje pateikiama asmenų, dirbančių valstybinėje tarnyboje, sąvoka. Ji gana plati, bet šioje esė parodysime tik vieną iš pjūvių. Taigi, cituojame: „Asmenys, dirbantys viešosiose įstaigose ir asociacijose, kurios gauna lėšų iš Lietuvos valstybės ar savivaldybių biudžetų ir fondų, ir turintys administravimo įgaliojimus.“ ---- Ką tai reiškia? 3 dalykai Teisinis statutas. Organizacijos „Pirmoji kava“ teisinis statutas yra viešoji įstaiga. Lėšos iš valstybės ar savivaldybių biudžetų ir fondų. Dažniausiai dauguma mano, kad tai tradicinė biudžeto eilutė, bet tai suvokimo klaida. Lėšos iš valstybės ar savivaldybių biudžetų ir fondų yra suvokiamos kur kas plačiau. Šiuo atveju VšĮ „Pirmoji kava“ gavo ES finansavimą dėl LRT laidos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“. Administravimo įgaliojimai, reiškiantys valdymą ir tvarkymą. Kitaip – tai nurodymų davimas sau pavaldiems ir nepavaldiems asmenims

privatūs interesai - 1

privatūs interesai - 1 portretas
Reikia suprasti, kaip verslo atstovas gali tapti valdžios pareigūnu. Pavyzdžiui, suprasti, kodėl VšĮ „Pirmoji kava“ vadovas Jogaila Morkūnas turėjo deklaruoti privačius interesus ir nusišalinti dėl draugų: Lauryno Šeškaus ir Edmundo Jakilaičio valdomos bendrovės „TV Play“? ----- per LRT transliuojamos laidos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ kūrimas buvo finansuojamas ES biudžeto lėšomis. Jas gavo p. Morkūno VšĮ „Pirmoji kava“. Ši įstaiga vėliau organizavo pirkimus laidai kurti. 7-erius metus be konkurencijos juos laimėjo „TV Play“. Šiam projektui kurti „Pirmoji kava“ iš ES fondų 2011–2015 m. Gavo 852.600 Eur.----Taigi, kaipgi visai netyčia verslininkai per viešąsias įstaigas gali tapti valdžios atstovais? Tai lemia teisinis statusas ir pinigai, kurie gaunami iš biudžeto ir ES fondų.

klaiku

klaiku portretas
kai pagalvoji kaip Lietuvoje klesti 'švogerizmas" , net prezidentūrą siekia ? :) Pasirodo jokie "jūs ne geriausi " kaip gyrėtės , tik 'laimite" abejotino skaidrumo konkursus ...Dabar suprantu prezidentūros 'nuomonę' dėl komisijos sudarymo , matomai bijojo viešumo :) 'valstiečius' vien už tai rinksiu ir per kitus rinkimus , nes biudžeto pinigai neturi turėti 'konfidencialumo ' ....džiaugiuosi , kad skaičiuojami mūsų visų pinigai .
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių