Ariogaloje – tradicinis tremtinių ir politinių kalinių sąskrydis

Raseinių rajone Ariogaloje šeštadienį vyks tradicinis tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis „Su Lietuva širdy“.

Renginyje pranešė dalyvausiantys šalies vadovas Gitanas Nausėda, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, premjerą pavaduojantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Sąskrydis prasidės eitynėmis iš miesto stadiono į Dubysos slėnį, kur bus laikomos šv. Mišios. Vidurdienį numatytas šventės atidarymas, jungtinio tremtinių choro koncertas.

Bus įrengta partizanų stovykla, joje vyks partizanų gyvenimo rekonstrukcija, demonstruojamos partizanų uniformos ir ginklai. Diskusijų palapinėje rengiamos diskusijos, paskaitos.

Sovietinės okupacijos metu iš Lietuvos ištremta daugiau kaip 130 tūkst. žmonių, taip pat tūkstančiai žuvo lageriuose.

Dėkoja už Lietuvos poziciją dėl Kubos režimo

JAV Komunizmo aukų memorialo fondo vadovas Marionas Smithas (Merionas Smitas) dėkoja už Lietuvos poziciją komunistinio Kubos režimo atžvilgiu.

„Dėkingi Lietuvos atstovams, kurie atsisakė ratifikuoti Europos Sąjungos (ES) ir Kubos politinio dialogo ir bendradarbiavimo sutarties (...). Jūsų parama bus labai įvertinta visų tų, kurie tvirtai remia Kubos žmones, o ne Kubos komunistų partiją“, – laiške, skirtame šeštadienį Ariogaloje vykstančio tradicinio tremtinių ir politinių kalinių sąskrydžio dalyviams, sako Vašingtone įsikūrusio  Komunizmo aukų memorialo fondo vadovas.

Pasak M. Smitho, fondas reiškia pagarbą Lietuvos laisvės kovotojams, politiniams kaliniams, tremtiniams ir jų šeimoms.

Lietuva reiškia moralinę paramą tautoms, kurios šiuo metu yra komunistinio režimo priespaudoje, pavyzdžiui, Kuba.

„Lietuvos žmonės išgyveno dešimtmečius komunistinėje  priespaudoje, neprarasdami savo principų ir tikėjimo, jausdami JAV ir kitų paramą. Savo ruožtu Lietuva reiškia moralinę paramą tautoms, kurios šiuo metu yra komunistinio režimo priespaudoje, pavyzdžiui, Kuba“, – sakoma sveikinime. 

BNS anksčiau rašė, kad bendradarbiavimo su Kuba šalininkai sako, kad tolesnė Havanos izoliacija nepaskatins šalies pagerinti žmogaus teisių padėties, tai geriau gali padaryti bendra ES pozicija dėl prekybos ir politinio dialogo.

Siekdamas derinti ES ir JAV interesus, prezidentas Gitanas Nausėda pavasarį žadėjo atidžiai vertinti ES ir Kubos susitarimo ratifikavimą Seime, tačiau nesiūlė atšaukti proceso.

Tokią poziciją šalies vadovas išsakė, reaguodamas į JAV administracijos raginimus Lietuvai neratifikuoti sutarties. Lietuva yra vienintelė ES šalis, iki šiol neratifikavusi 2016 metais pasirašyto politinio dialogo ir bendradarbiavimo susitarimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vajezau \\\\\.../////

Vajezau \\\\\...///// portretas
Brežnevo krūtinė.

Patriotai be kaukių

Patriotai be kaukių portretas
Dauguma be kaukiu užkrato nešiotojai

>Arvys< \\\\\.../////

&gt;Arvys&lt;  \\\\\...///// portretas
'Patrijote',o kas paminės ir pagerbs,1.000.000 lianzborgizmo trėmimo aukų,koncervinis rupore.
VISI KOMENTARAI 25
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių