Apžvelgta Lietuvos kariuomenės veikla ir krašto apsaugos aktualijos

 • Teksto dydis:

Šiandien Lietuvos kariuomenės Gynybos štabe Vilniuje vyko Lietuvos kariuomenės vado generolo leitenanto Jono Vytauto Žuko susitikimas su kariuomenės pajėgų, valdybų, štabų ir karinių vienetų vadais, kuriame aptartos krašto apsaugos sistemos aktualijos ir ateities planai.

Renginyje taip pat dalyvavo krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Krašto apsaugos ministerijos departamentų ir kitų krašto apsaugos sistemos institucijų atstovai. Todėl susitikimo dalyviai turėjo progą ne tik išklausyti informacinių pranešimų, bet ir užduoti klausimus iš įvairių tarnybos sričių.

Pasisakydamas ministras R. Karoblis padėkojo vadams už jų tarnybą, apžvelgė saugumo ir politinę situaciją, krašto apsaugos sistemos vystymo prioritetus – infrastruktūros ir ginkluotės modernizavimą, karių motyvacijos ir tarnybos sąlygų gerinimą.

„Įgyvendinus gynybos finansavimo įsipareigojimus NATO, mums pirmą kartą suteikta finansinė galimybė ne egzistuoti, bet žengti realų žingsnį į priekį tampant modernia XXI amžiaus kariuomene. Dabar privalome užtikrinti, jog kiekvienas euras būtų atsakingai investuojamas atsižvelgiant į realius poreikius“, - sakė R. Karoblis.

Pasak ministro, karių poreikiai yra ne mažiau svarbūs nei kariuomenės modernizacijos projektai, todėl pastarąjį pusmeti daug dėmesio skirta socialinių paslaugų ir garantijų paketo gerinimui, taip pat atsargos karių integracijos priemonių kūrimui, atlyginimų sistemos peržiūrai ir pan.

„Tikiuosi, jog šie pokyčiai padės pritraukti daugiau personalo į profesinę karo tarnybą, motyvuoti karius siekti karjeros, užtikrinti geresnę socialinę apsaugą tiek tarnaujantiems, tiek į atsargą išėjusiems kariams“, - sakė ministras.

Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. J. V. Žukas apžvelgė praėjusią savaitę pasibaigusį didžiųjų karinių pratybų Lietuvoje periodą ir pasidalino savo įspūdžiais. Pasak kariuomenės vado, tiek nacionalinėse pratybose „Perkūno griausmas“, tiek ir tarptautinėse pratybose „Kardo kirtis“ bei „Baltops“ buvo matomas karių profesionalumas, aukšta motyvacija ir gera atmosfera. Generolo manymu, tai labai prisidėjo prie gerų pratybų rezultatų bei atsiliepimų iš šalies visuomenės ir sąjungininkų. Todėl vadas dar kartą padėkojo minėtų pratybų dalyviams ir organizatoriams.

Nuo kitų metų kariuomenę periodiškai pasieks tam tikros naujai įsigyjamos ginklų sistemos ir kovinė technika, todėl kariuomenės vadas gen. ltn. J. V. Žukas atkreipė pavaldžių vadų ir atsakingų institucijų vadovų dėmesį į tai, kad reikalinga laiku ir tinkamai pasiruošti jų priėmimui, įdiegimui į kovinį rengimą ir efektyviam panaudojimui rengiantis šalies gynybai. Jis pakvietė vadus nedelsiant ieškoti alternatyvių sprendimų jei tik pasirengimo procesai dėl kokių nors priežasčių imtų strigti.

Be to, kariuomenės vadas apžvelgė kariuomenės kovinio rengimo organizavimą ir gynybos planavimą, pakomentavo karių užduotus klausimus.

Susitikimo dalyviai buvo supažindinti su kariuomenės personalo statusu ir iššūkiais, personalo politikos naujienomis, Lietuvos karių dalyvavimu tarptautinėse operacijose, kariuomenės modernizacijos ir infrastruktūros plėtros projektų įgyvendinimu, karių aprūpinimo universalaus marginimo lauko uniformomis sumanymu, informacinės aplinkos analize ir kareivių bei puskarininkių karjeros sistemos tobulinimo planais.

Iki šių metų tokie susitikimai vyko kartą metuose. Atsižvelgiant į kariuomenės vidinės komunikacijos svarbą ir į veiklos dinamiką, nuo šių metų jie rengiami kas pusmetį.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių