Svarbiausi 2016 metų Lietuvos įvykiai (apžvalga)

 • Teksto dydis:

Naujienų agentūra BNS pateikia svarbesnius 2016 metų Lietuvos politikos ir visuomeninio gyvenimo įvykius.

SAUSIS

Sausio 6 dieną Vyriausybė nusprendė Lietuvą suskirstyti į du regionus, kad silpnesnysis galėtų gauti Europos Sąjungos (ES) paramą naujame biudžete po 2020 metų.

Sausio 7 dieną Vilniaus policijos vadovas Kęstutis Lančinskas paskirtas ES patariamosios misijos Ukrainoje vadovu.

Sausio 8 dieną mirė žymus Lietuvos architektas Vytautas Nasvytis.

Sausio 12 dieną dėl įtarimų bandžius nuslėpti girtumą po avarijos Daiva Gineikaitė atleista iš Nacionalinės žemės tarnybos vadovės pareigų.

Sausio 12 dieną Lietuvos Aukščiausiasis Teismas paliko galioti išteisinamąjį nuosprendį Eglei Kusaitei, ji kaltinta rengimusi įvykdyti teroro aktą Čečėnijoje.

Sausio 17 dieną futbolo čempionas Vilniaus „Žalgiris“ patvirtino svarstęs galimybę dalyvauti Lenkijos čempionate. Meras Remigijus Šimašius svarstė, kad tai įmanoma pastačius naują stadioną.

Sausio 25 dieną Liubline atidarytas bendros Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos karinės brigados štabas.

Sausio 27 dieną šilumos tiekimo įmones Lietuvoje valdanti Prancūzijos grupė „Veolia“ pateikė 100 mln. eurų vertės ieškinį prieš Lietuvą dėl investicijų nusavinimo.

V. Skaraičio / BFL nuotr.

Sausio 29 dieną Vilniaus apygardos teismas pradėjo nagrinėti vieną didžiausių istorijoje bylų – Sausio 13-osios bylą dėl karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui.

Sausio 29 dieną socialdemokratė Rimantė Šalaševičiūtė po prisipažinimo, kad yra davusį kyšį medikams, paskelbė atsistatydinanti iš sveikatos apsaugos ministrės pareigų.

VASARIS

Vasario 1 dieną Lietuvos apeliacinis teismas išteisino Viktorą Uspaskichą ir kitus kaltinamuosius Darbo partijos byloje dėl sukčiavimo. Jiems skirtos baudos už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą.

Vasario 3 dieną iš Ukrainos ekonomikos ministro pareigų atsistatydino lietuvis Aivaras Abromavičius.

Vasario 3 dieną mirė dirigentas, orkestrų vadovas Saulius Sondeckis.

Vasario 5 dieną mirė Lietuvos ir JAV diplomatas Vytautas Antanas Dambrava.

Vasario 18 dieną valstybės valdoma įmonė „Litgas“ pasirašė atnaujintą sutartį su Norvegijos „Statoil“ dėl suskystintų gamtinių dujų tiekimo.

Vasario 22 dieną pedagogai keliuose šimtuose mokyklų pradėjo streiką dėl mokytojų algų. Jis kai kur tęsėsi beveik dvi savaites.

Vasario 25 dieną mirė žurnalistas Romas Sakadolskis.

Vasario 29 dieną „Lietuvos ryto“ vadovui Gedvydui Vainauskui pateikti įtarimai, kad jis sutarė su tuometiniu partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderiu Rolandu Paksu, jog šis už kyšį paveiks valdininkus leisti eksploatuoti parduotuvę „Norfa“ Prienuose.

KOVAS

Kovo 1 dieną teisėsauga nutraukė tyrimą dėl poveikio rengiant Vyriausybės nutarimą dėl kurortinių zonų panaikinimo. Tą pačią dieną paviešintos pokalbių išklotinės, rodančios, kad Druskininkų meras Ričardas Malinauskas skubino Vyriausybę priimti nutarimą, tikėdamasis palankaus teismo sprendimo.

Kovo 4 dieną Vilniaus apygardos teismas buvusį Lietuvos kariuomenės paramediką Andrejų Ošurkovą dėl šnipinėjimo Baltarusijai nuteisė kalėti trejus metus.

Kovo 8 dieną mirė žinomas šiuolaikinės Lietuvos istorijos tyrinėtojas, baltistas Alfredas Erichas Sennas.

Kovo 10 dieną prezidentė Dalia Grybauskaitė paskyrė socialdemokratą Jurą Poželą sveikatos apsaugos ministru.

Kovo 10 dieną Lietuvos Aukščiausiasis Teismas galutinai išteisino prezidentės atstovę spaudai Daivą Ulbinaitę dėl kaltinimų valstybės paslapties atskleidimu.

Kovo 14 dieną Valstybės gynimo taryba nusprendė, kad privalomoji karo tarnyba Lietuvoje turi būti grąžinta visam laikui.

Kovo 15 dieną Konstitucinis Teismas paskelbė, kad nustatytos „Sodros“ lubos motinystės pašalpai prieštarauja Konstitucijai.

Kovo 16 dieną mirė Nepriklausomybės Akto signataras, artimas prezidento Algirdo Brazausko bendražygis Vladimiras Beriozovas.

Kovo 17 dieną Seimas pritarė, kad finansų ministras socialdemokratas Rimantas Šadžius dirbtų Europos Audito Rūmus Liuksemburge.

Kovo 17 dieną Maskvoje dėl šnipinėjimo Lietuvos pilietis Aristidas Tamošaitis nuteistas kalėti 12 metų.

Kovo 23 dieną vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis paskelbė Seimo rinkimuose dalyvausiantis su Ramūno Karbauskio vadovaujama Valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Kovo 30 dieną Lietuvos žvalgybos institucijos kasmetinėje ataskaitoje įspėjo, kad Rusija ir Baltarusija gali mėginti infiltruoti šnipus į Lietuvos kariuomenę per šauktinius.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių