Iš anksto balsuojama dvigubai aktyviau nei prieš ketverius metus

Seimo rinkimuose bei referendume dėl atominės jėgainės statybų pirmąją išankstinio balsavimo dieną savo valią pareiškė per 26 tūkst. rinkėjų, rinkėjai iš anksto balsuoja dukart aktyviau nei per praėjusius rinkimus 2008 metais.

Kaip BNS informavo Vyriausiosios rinkimų komisijos narė Živilė Verbylaitė, iš anksto jau balsavo 18 tūkst. 993 rinkėjai. Taip pat  7 tūkst. 339 rinkėjai balsavo specialiuosiuose paštuose. Dar sulaukta 199 balsavimo vokų iš Afganistano, kur balsavo misijoje tarnaujantys Lietuvos kariai.

Rinkėjai šiuose rinkimuose iš anksto balsuoja aktyviau nei per praėjusius parlamento rinkimus 2008 metais. Tuomet per pirmąją išankstinio balsavimo dieną savo valią buvo pareiškę 16,4 tūkst. rinkėjų.Per šiuos rinkimus išskirtinai aktyviai išankstiniame balsavime dalyvavo sostinės Senamiesčio apygardos rinkėjai - pirmąją dieną jų balsavo per 2 tūkst., iš viso 5,55 proc. visų apygardos rinkėjų.

Tuo metu per praėjusius Seimo rinkimus pirmąją išankstinio balsavimo dieną savo valią čia pareiškė per 200 arba 0,66 proc. apygardos rinkėjų.Taip pat per šiuos rinkimus aktyviai išankstiniame balsavime dalyvavo Kaune Centro (1,1 tūkst. arba 3,98 proc.), Vilniaus-Trakų (2,1 proc.), Šilutės-Pagėgių (2,01 proc.) apygardų rinkėjai.Bendras aktyvumas pirmąją išankstinio balsavimo dieną siekia 1,03 proc. visų rinkėjų.

Balsavimas iš anksto prasidėjo trečiadienį ir vyks iki ketvirtadienio iki 20 valandos visų šalies savivaldybių patalpose.

Balsuoti iš anksto gali visi rinkėjai, kurie rinkimų dieną negali atvykti balsuoti į rinkimų apylinkę.Taip pat trečiadienį prasidėjo balsavimas specialiuose paštuose. Čia balsuoja esantieji sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ar globos įstaigose, arba atliekantieji karo tarnybą, taip pat esantieji sulaikymo ir įkalinimo įstaigose. Balsavimas specialiuose paštuose prasidėjo trečiadienį ir vyks iki penktadienio.

Taip pat šią savaitę iki rinkimų namuose balsuoti galės neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi rinkėjai, taip pat sukakę 70 metų ir vyresni, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti rinkimų dieną į rinkimų apylinkę.

Balsavimas namuose vyks penktadienį ir šeštadienį.Rinkimų dieną sekmadienį balsavimas rinkimų apylinkėse prasidės 7 ir baigsis 20 valandą.Eiliniuose Seimo rinkimuose dalyvauja 17 partijų ir viena keturių partijų koalicija, iš viso keliama apie 2 tūkst. kandidatų, o rinkimų teisę turi per 2,5 mln. Lietuvos piliečių. Kartu su rinkimais vyksta patariamasis referendumas dėl naujos atominės jėgainės statybų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pikasas

Pikasas portretas
Smulkius sukčius, perkančius rinkėjų balsus, reikia aktyviai gaudyti vietose. Tada jie didesnės įtakos rinkimų rezultatams neturės. O KOKIOS RINKIMŲ PROGNOZĖS? “Baltijos tyrimai”, “Vilmorus”, “Sprinter tyrimai” apklausose apklausiama tik apie 1000 respondentų. Rezultatų patikimumas esant kontaktams tarp klausėjų ir respondentų bei dėl klastojimo galimybių yra nedidelis. Čia pateikiami duomenys jau senstelėję. Vakar radau internetiniame leidinyje (15min.lt) duomenis, gautus iš 30 kartų didesnio būrio respondentų, kurie šiuo momentu yra tokie: Darbo partija – 5467 Drąsos kelio partija – 4744 Lenkų rinkimų akcija – 870 Liberalų sąjūdis – 3603 Lietuvos socialdemokratai – 4160 Tėvynės sąjunga Lietuvos krikščionys demokratai – 5980 Tvarkos ir teisingumo partija – 1519 Pasirinktas kitas variantas iš 9 likusių partijų – 6310 Balsavo iš viso – 32671 Tie, kurie nesiruošia balsuoti, tokiose internetinėse apklausose nedalyvauja. Manau, kad internetu besinaudojantys ir politika besidomiantys respondentai yra labiau informuoti apie politinius procesus šalyje, negu tie, kurie neturi kompiuterių ir internetiniu ryšiu nesinaudoja. Pateiktuose duomenyse gali būti svarus ir emigrantų balsas. Kiek jis bus aktyvus rinkimuose? – dar neaišku. Dabar aišku tik viena tendencija. Būsimos koalicijos partneriais apsiskelbę LSDP, TTP ir DP veržiasi į valdžią. Tai, kad socialdemokratai su savimi atsitempia “burokinius” paksoidus ir darbiečius – neverta stebėtis. Tai panašaus kirpimo politiniai dariniai, kurių šaknys toje pačioje dirvoje. Tačiaususidaro gan įdomi situacija. Visose apklausose DP ir TTP suma yra didesnė, negu LSDP skaičiuotė. Tad visai tikėtina, kad apart “trojkos” susitarimo , egzistuoja pokiliminis “dvojkos” susitarimas imti į savo rankas svarbiausius, labiausiai ES finansuojamus valdininkų postus, socdemams paliekant tai, kas liks pagal kvotas. Jei taip atsitiktų, tai visaip persivadinę lietuviškos pakraipos neokomunistai gali sau “pirštus graužti”. Patys saugojo tokius kompanionus nuo teisėsaugos, išpuoselėjo, tad ir turės tai, ką užsiugdė.

manau

manau portretas
padaugejo tudel kad balsuoja uz dk
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių