Afganistaniečius priėmusiems Raseiniams – 350 tūkst. eurų premija iš valstybės biudžeto

  • Teksto dydis:

Raseiniai netrukus iš valstybės biudžeto bus apdovanoti 350 tūkst. eurų. Solidi pinigų suma skirta už tai, kad mieste gyveno iš Afganistano evakuoti žmonės, talkinę Lietuvos kariuomenei. Už solidžią pinigų sumą meras žada atsidėkoti gyventojams: remontuos miestą, praneša LNK.

„Praeitą savaitę mes turėjome susitikimą su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, buvo kalba apie 350 tūkst. eurų Raseinių miesto tam tikroms infrastruktūrinėms dalims“, – pripažino Raseinių meras Andrius Bautronis.

Jis pripažino, kad tokia suma jam – netikėta.

„Nieko nebuvo žadėta, tik buvo kalba, jei gerai prisimenu, transliavo visos ministerijos, kad visos savivaldybės, kurios vienaip ar kitaip prisidės prie pabėgėlių ar migrantų pagalbos, gaus tam tikrus bonusus finansine išraiška, bet tai buvo tiesiog kalbos, pažadai, mes nesigilinome, ar jie bus įgyvendinti, ar ne. Mūsų uždavinys buvo padėti afganistaniečiams, neskaičiuojant ir negalvojant, ar gausime, ar negausime. O dabar pasiekė tokia džiugi žinia visiems Raseinių gyventojams, o ypač tiems, kurie gyvena Muziejaus gatvės kvartale, kur bus planuojama tvarkyti. Kaip tik mes turėjome susitikimą su Raseinių miesto seniūnaičiais ir bendruomenės atstovais. Buvo priimtas sprendimas tvarkyti tą kvartalą, jei tikrai gausime lėšų dalį. Manau, logiška, kadangi tame kvartale buvo apgyvendinti afganistaniečiai – kaip padėkos ženklas tiems kvartalo žmonėms už toleranciją, pagalbą, nuoširdumą ir dėmesį“, – sakė A. Bautronis.

Mūsų uždavinys buvo padėti afganistaniečiams, neskaičiuojant ir negalvojant, ar gausime, ar negausime.

Kaip jis teigė, su gyventojais, prieš priimant afganistaniečius, tariamasi nebuvo.

„Priimant afganistaniečius mes nesitarėme su miesto gyventojais, kadangi tai buvo valstybinis reikalas, buvo iš pradžių prašoma neviešinti, kur gyvens. Mes tą kiek įmanoma išlaikėme paslaptyje, kol nepradėjo transliuoti pati Krašto apsaugos ministerija“, – pripažino A. Bautronis.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

A. Bautronis paaiškino, kodėl pinigus investuos būtent į infrastruktūrą, o ne į, pavyzdžiui, švietimo įstaigas.

Mes labai norėjome, kad jie liktų Raseinių mieste, bet jie pasirinko Vilnių, Kauną, kitus didžiuosius miestus. Bet mes jų laukiame sugrįžtant.

„Kai afganistaniečiai mokėsi Viktoro Petkaus pagrindinėje mokykloje, tai ugdymo įstaiga lėšas gavo per krepšelį“, – sakė meras.

Esą 350 tūkst. eurų – daugiau, negu kainavo afganistaniečių išlaikymas.

„Visą afganistaniečių išlaikymą, kas liečia maitinimo, apgyvendinimo išlaidas, kompensavo Krašto apsaugos ministerija, vėliau tą perėmė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Savivaldybei kainavo tie žmogiškieji ištekliai, pagalba, organizavimas ir pan. Mes negalime pasverti pinigine prasme, savivaldybė tiesioginių finansinių išlaidų afganistaniečių apgyvendinimui nebuvo patyrusi. Mes prisidėjome savo žmogiškaisiais ištekliais, kurie iš neišmatuojami, nepasveriami. Raseinių rajono, Raseinių miesto žmonių tolerancija, manau, taip pat nepasveriama pinigais“, – teigė A. Bautronis.

Vis dėlto meras pripažino – priimti afganistaniečius buvo nemenkas iššūkis.

„Iššūkis buvo tikrai didelis ir tam tikra prasme lemtingas, kaip sureaguos miestas, miesto gyventojai, kaip jausis patys afganistaniečiai čia, Raseinių mieste. Bet matome, kad viskas pavyko puikiai ir tuo labai džiaugiamės. Mes labai norėjome, kad jie liktų Raseinių mieste, bet jie pasirinko Vilnių, Kauną, kitus didžiuosius miestus. Bet mes jų laukiame sugrįžtant“, – šnekėjo jis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Raseiniu meras uzkrove raseiniskiams beda

Raseiniu meras  uzkrove  raseiniskiams beda portretas
iki gyvos galvos....

Aha

Aha portretas
Kaip jie mielsi dirba raseiniuose net grazu ziuret ,o uz tuos pinigelius turesit kol gyvi bus" talkininkai"turesit juos islaikyt......

lola

lola portretas
tai raseiniu meras koncervas irgi matyt kgb uzslaptines savo gimine
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių