1 tūkst. eurų išmokos pasiteisina: savo noru išvykti iš Lietuvos ketina dar apie 60 migrantų

Savo noru išvykti iš tėvynę sutinka dar apie 60 neteisėtai į Lietuvą atvykusių užsieniečių, sako vidaus reikalų ministrė.

„Vėl yra susidariusi nemaža grupė, apie 60 asmenų, ir mes tikimės, ar užsakomaisiais, ar įprastiniais reisais tie žmonės iškeliaus į namus“, – trečiadienį Seime žurnalistams sakė Agnė Bilotaitė.

Anot jos, kitą savaitę į Lietuvą planuoja atvykti Irako konsulai, kurie padės sutvarkyti tų žmonių dokumentus.

„Kitas procesas, kuris vyksta, tai yra pokalbiai su Irako vyriausybe dėl priverstinių grąžinimų. Labai tikimės, kad su ES pagalba mums pavyks turėti sprendimus, kad Irakas sutiktų priimti asmenis, ne tik savanoriškai grįžtančius, bet ir priverstinai“, – pridūrė ministrė.

Sausio pradžioje į Iraką užsakomuoju reisu iš Vilniaus išskraidinti 98 neteisėti migrantai. Jie taip pat sutiko savo noru grįžti į tėvynę.

Tikimės, kad <...> Irakas sutiktų priimti asmenis, ne tik savanoriškai grįžtančius, bet ir priverstinai.

Visiems savanoriškai apsisprendusiems išvykti iš Lietuvos mokamos vienkartinės 1 tūkst. eurų išmokos. Sprendimas dėl 1 tūkst. eurų paramos galios iki šių metų sausio 20 dienos ir bus taikomas tik šiuo metu Lietuvoje apgyvendintiems neteisėtiems migrantams.

Didžioji šių išmokų dalis finansuojama iš Europos Komisijos Lietuvai suteiktos paramos migracijos krizei suvaldyti. Vieno migranto išlaikymas Lietuvai per metus kainuoja 11 tūkst. eurų.

Į Lietuvą pernai pateko daugiau kaip 4,2 tūkst. migrantų. Lietuva ir kitos Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jone

Jone portretas
Taigi tik važiuokit, lietuvoj lausviau bus ir užsieniečiams daugiau vietos

Anonimas

Anonimas portretas
Lietuvos žmonėms po 1000,-€> ir paliks Lietuvą. Nes kurie norėtų išvažiuoti,tie neturi pinigų kelionei ir gyvenimo pradžiai, juk reikia pinigų.Kas turi pinigų išvažiuos pasibaigus karantinui.

o

o portretas
pasiulymas tautai surinkt po 1000 valdsaikai kad kartu su /pabegeliais/ issinesdintu is musu tevynes nes si saika tai jav spec t isdresiruota politdipuku valkatu grupe lgbt lygio narkomanai ka ir matome bidhierarhijos saulelydi kuris ateina su vandenio eros pradzia ir zmonijos issivadavimo nuo ju vergoves===
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių