A. Veryga: lokalių karantinų įvedimas išspręs klausimą dėl priedų medikams

Lokalių karantinų įvedimas savivaldybėse išspręs klausimą dėl priedų medikams, todėl papildomas užmokestis jiems nebėra svarstomas, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Ten, kur įsigalioja karantinas, įsigalioja ir nuostatos, kurios buvo pirmo karantino metu – nuo 60 iki 100 proc. priedas gali būti mokamas iš karto. Tai ten ir sprendimo kažkokio ypatingo ieškoti nereikia“, – spaudos konferencijoje pirmadienį žurnalistams sakė ministras.

Nuo trečiadienio trijuose didžiuosiuose miestuose, kuriose veikia atraminės ligoninės, įvedamas karantinas. Dėl šio režimo koronaviruso pacientus gydantys Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos medikai galės gauti didesnį darbo užmokestį.

Tačiau karantinas kol kas neskelbiamas nei Šiauliuose, nei Panevėžyje. Paklaustas, ar dėl šių miestų medikų neplanuojama priimti atskiro sprendimo, A. Veryga teigė, kad to daryti nebėra prasmės, nes miestuose greitu metu taip pat gali būti skelbiamas karantinas.

„Mes artėjam prie tokios situacijos, kada praktiškai visos didžiosios savivaldybės patenka į tą sąrašą, tai, ko gero, kol mes pateiksim kažkokius papildymus, nebeaktualūs jie bus, nes galios karantino sąlygos ir bus galima mokėti nuo 60 iki 100 proc. priedą“, – komentavo ministras.

Nes galios karantino sąlygos ir bus galima mokėti nuo 60 iki 100 proc. priedą.

„Šiandien kalbėjom dėl vienos priemonės – dėl šeimos gydytojų ar kitų medikų, kurie eitų padėti į slaugos ir globos namus, kur realiai tie medikai nedirba, bet jiems reikia eiti teikti pagalbą ten sergantiems pacientams“, – pridūrė jis.

Nuo trečiadienio karantinas įvedamas iš viso dar aštuoniose savivaldybėse: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei Šilalės, Širvintų, Telšių, Trakų ir Vilniaus rajonuose.

Čia gyvenantiems žmonėms bus privaloma dėvėti kaukes visose viešose vietose su retomis išimtimis. Kaukių nereikės dėvėti ir už gyvenamųjų teritorijų ribų, kai šalia 20 metrų spinduliu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius.

Karantino zonoje esančiose savivaldybėse bus griežčiau ribojamas žmonių srautas prekybos, kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigose – jos turės užtikrinti ne mažesnį kaip dešimties kvadratinių metrų plotą vienam lankytojui.

Be to, anot ministro, šiose savivaldybėse bus draudžiama lankyti pacientus, išskyrus, kritinės būklės sergančiuosius, vaikus iki 14 metų ir gimdyves.NAUJAUSI KOMENTARAI

tokia realybė

tokia realybė portretas
rajonuose dabar gerai dirbti medikams. Ligonių nepriima,tušti skyriai nebent kokį paguldo stebėjimui,o priedai dalijami visiems. Algos didžiulės medikų jau manau gana su visokiais priedais.Skirkite tiems kas tiesiogiai dirba su sergančiais virusu.

pensininkė

pensininkė portretas
priedus turėtu gauti tik tie medikai kurie tiesiogiai dirba tuose skyriuose su sergančiaisiais o prie ko kiti jie nuo pavasario net nepriima pacientų sėdi ir telefonu pakalba receptą parašo ir būk sveikas

Anonimas

Anonimas portretas
Ačiū dievui gal jau daugiau nebematysime to šlykštaus snukio
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių