V. Pranckietis: Seimo mandatą turintys ministrai turi būti nuolat pasiekiami

 • Teksto dydis:

Premjerui ir daliai jo ministrų kabineto narių atostogaujant, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis primena, kad Seimo mandatą turintys politikai įteisintų atostogų vis dar neturi.

Parlamento vadovo teigimu, ministro pareigas einantys parlamentarai atostogauti gali, tačiau Seimo statusas juos įpareigoja būti pasiekiamus bet kokiu metu.

„Seimo nariai atostogų neturi, jos taip ir nebuvo įteisintos. Dar kartą galiu pakartoti, kad šis įstatymas guli stalčiuje. Pataisas dėl atostogų reikėtų priimti arba atmesti, o ne rauginti stalčiuje. Tai buvo „valstiečių žaliųjų“ įsipareigojimas, kad mes įgyvendinsime Konstitucinio Teismo nutarimą šiuo klausimu – priimsime Seimo narių teisių ir pareigų įstatymą“, – „Žinių radijui“ teigė V. Pranckietis, pabrėždamas nežinąs, kodėl buvusi bendrapartietė „valstietė“ Agnė Širinskienė šio įstatymo neteikia Seimui.

Seimo nariai atostogų neturi, jos taip ir nebuvo įteisintos. Dar kartą galiu pakartoti, kad šis įstatymas guli stalčiuje.

„Nežinau, kodėl Teisės ir teisėtvarkos pirmininkė treji metai šio įstatymo neištraukia“, – stebėjosi V. Pranckietis.

Jis taip pat pakomentavo ir viešojoje erdvėje pastaruoju metu dažnai aptariamas Seimo mandatus turinčių sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos ar ekonomikos ir inovacijų ministro Rimanto Sinkevičiaus atostogas. Seimo pirmininko teigimu, nors ministro portfelis teisę į atostogas laiduoja, kaip parlamentarai jie tokios galimybės neturi, tad turėtų būti nuolatos pasiekiami.

„Jie dabar neturi atostogų ir jie visada eina pareigas. Kaip Seimo narys Rimantas Sinkevičius eina pareigas, o kaip ministras jis turi teisę į atostogas“, – teigė jis.

„Kaip Seimo nariai turėtų būti pasiekiami“, – pridūrė V. Pranckietis.

ELTA primena, kad sveikatos apsaugos ministras A. Veryga, nepaisant augančio susirgimų koronavirusu skaičiui Lietuvoje, išėjo penkių savaičių atostogų. Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį dėl užsitęsusių problemų su e.sveikata, paragino atostogų savaitei išėjusį ministrą R. Sinkevičių grįžti į darbą. Nuo liepos vidurio kasmetinių atostogų išėjo ir premjeras Saulius Skvernelis.NAUJAUSI KOMENTARAI

taip

taip portretas
ir netik pasiekiami bet ir sekami nes kai siame sakykime /valstybes/ bardake vyruso fone valdzia atostogauja o zmones /medkratu/ palikti Dievo valiai tai jau daugiau negu bardakas tai samoningas nusikaltimas kurio niekas netirs nes nurodymus gauna is vakaru /pono/ o socmafijai gerai /geroves/ saly nes jie turi pinigu uz kuriuos gali gydytis betkur tai ko noret is tu pajacu?...

Iš viso Seimo nariai

Iš viso Seimo nariai portretas
neturėtų sėdėti ant dviejų kėdžių ! Jei Seimo narys tampa ministru ,tai turėtų ATSISAKYTI Seimo nario mandato ,o jo vietą užimti kitas iš sąrašo žmogus (išrinktas daugiamandatėje rinkimų apygardoje , vienmandatėje apygardoje išrinkto Seimo nario į vykdomąją valdžią neskirti ).Kaip ministras turi teisę į atostogas ,o kaip Seimo narys -neturi :žmogus ,, perskeltas ,, per pusę !
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių