V. Pranckietis: įsikūrus „socdarbiečiams“, poreikio perskirstyti postus nėra

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad praėjusią savaitę susikūrus Socialdemokratų darbo partijai (LSDDP) poreikio perskirstyti postus nėra.

„Aš manau, kad ne pagrindo, bet poreikio tai daryti (nėra)“, – žurnalistams Seime pirmadienį sakė parlamento vadovas.

Jis tvirtino, kad idėja dėl postų perskirstymo iki šeštadienį įvykusio LSDDP steigiamojo suvažiavimo jam nebuvo girdėta.

Šios naujos partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas teigė, kad įsikūrus LSDDP jos atstovai sieks susiderėti su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga dėl naujos koalicijos sutarties. Šiuo metu valdančiąją daugumą Seime yra sudariusios „valstiečių“ ir LSDDP frakcijos.

G. Kirkilas tvirtino, kad derybose dėl partijų koalicijos sutarties bus siekiama „lygių pozicijų įvairiose srityse, ne tik Seime, bet ir Vyriausybėje“.

Jis nenurodė konkrečių pozicijų, kurių siektų LSDDP, tačiau užsiminė, jog po valstybės tarnybos pertvarkos gali keistis departamentų vadovybės, į jas pretenduotų ir naujos partijos atstovai.

Seimo pirmininkas teigė, kad tokie pareiškimai tikriausiai skirti didinti naujos partijos žinomumui.

„Čia gal tik labiau toks į išorę, kad girdėtųsi, kad būtų girdimi, kad lyg atstovaujame savo interesams, bet mes turime užtikrinti nuoseklų darbą, pastovų darbą ir ramybę, o ne kokius nors judesius“, – sakė V. Pranckietis.

Anot jo, galimybė su LSDDP derėtis dėl naujos koalicijos sutarties dar bus vertinama.

Ši partija susikūrė pernai rudenį skilus Socialdemokratų partijai (LSDP), kai ji nusprendė pasitraukti iš valdančiosios koalicijos su „valstiečiais“.

Tokiam sprendimui nepritarusi dalis įtakingų partijos senbuvių pasitraukė iš LSDP ir įkūrė Socialdemokratų darbo frakciją Seime.

E. Jankevičius taps LSDDP steigėju?

Premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Elvinas Jankevičius yra žadėjęs tapti Socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) steigėju, tačiau į steigiamąjį suvažiavimą neatvyko, teigia vienas LSDDP  iniciatorių parlamentaras Juozas Bernatonis.

„Jis neatėjo į suvažiavimą, turėjome informaciją, kad serga. Jis žadėjo būti steigėju, bet tą dieną neatėjo. Kai steigėjų buvo beveik 4,5 tūkstančio, tai irgi nėra problema“, – BNS pirmadienį sakė J. Bernatonis.

Jis taip pat nesusipratimu vadino situaciją, paaiškėjus, kad E. Jankevičius buvo išrinktas šeštadienį įsteigtos naujos partijos pirmininko pavaduotoju, nors pats pabrėžė tam sutikimo nedavęs.

„Tai iš tiesų nesusipratimas, kadangi mes kalbėjomės trise – Elvinas, Gediminas Kirkilas ir aš, ir, matyt, tuo metu mes supratome, kad jis norėtų būti pavaduotoju. Tik noriu pasakyti, kad čia nėra jokios bėdos, nes išrinkome iš viso devynis pavaduotojus, tai ir aštuoni patemps tą naštą.(...) Apklausiau visus kitus pavaduotojus - visi sutinka “, – aiškino J. Bernatonis.

Paklaustas, ar ši situacija nesukels abejonių ir dėl kitų partijos steigėjų bei jų sąrašų patikimumo, J. Bernatonis sakė tokių nuogąstavimų neturįs, nes visi partijos steigėjai arba patys dalyvavo steigiamajame suvažiavime, arba yra pasirašę įgaliojimus. Partijos steigimo dokumentus Teisingumo ministerijai ketinama pateikti po savaitės.

Šeštadienį steigiamajame LSDDP suvažiavime pirmininko pavaduotoju išrinktas E. Jankevičius vadino tai nesusipratimu ir tikino neketinąs stoti nei į šią, nei į bet kurią kitą partiją.

„Mane kalbino, bendravau ir su Gediminu Kirkilu, ir su Juozu Bernatoniu. Matyt, kažkoks nesusipratimas įvyko. Nors vertinu šitą politinę jėgą, bet neigiu – nedaviau sutikimo nei tos partijos nariu, nei pavaduotoju būti. Buvo paruoštukai paruošti ir, matyt, automatiškai perskaitė“, – BNS šeštadienį sakė E. Jankevčius.

LSDDP pirmininko pavaduotojai šeštadienį suvažiavime patvirtinti be jų prisistatymo, be atskiro balsavimo, bendru sutarimu ir plojimais.

Tačiau E. Jankevičius teigė suvažiavime nedalyvavęs, šiuo metu dirbantis S. Skvernelio komandoje ir į didžiąją politiką sukti neketinantis.

Buvusioje tuometinio premjero Algirdo Butkevičiaus Vyriausybėje E. Jankevičius yra dirbęs vidaus reikalų viceministru.

LSDDP pirmininkas G. Kirkilas šeštadienį taip pat žurnalistams patvirtino, kad E. Jankevičių Seimo LSDD frakcija yra pasiūliusi į teisingumo ministro postą. Jis liko laisvas iš jo neseniai pasitraukus Mildai Vainiutei.

Tačiau E. Jankevičius teigė ir šiuo atveju sutikimo būti kandidatu į ministrus nedavęs.

LSDDP pirmininko pavaduotojais šeštadienį taip pat patvirtinti parlamentarai Irena Šiaulienė, Juozas Bernatonis, Andrius Palionis, Rimantė Šalaševičiūtė, buvę „darbiečiai“ Seimo narys Petras Čimbaras, Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė ir jos artima bendražygė Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, eksparlamentaras Kęstutis Daukšys, kelias partijas pakeitęs verslininkas Andrius Šedžius.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių