V. Čmilytė-Nielsen apie R. Karbauskį: tai buvo vieno asmens teatras

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad dėl galimybės patvirtinti septintąją jos pavaduotojo pareigybę, taip sudarant sąlygas „valstiečiams“ turėti savo atstovą parlamento valdyboje, bus sprendžiama kitą savaitę. Ir nors „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis viešai kartoja, kad būtent jo sprendimas atsisakyti savo Seimo nario mandato privertė valdančiuosius imtis šio klausimo, V. Čmilytė-Nielsen tikina, kad „valstiečių“ atstovavimas Seimo vadovybėje nėra niekaip susijęs su tuo, ar R. Karbauskis daugumai patinka, ar ne.

„Aš manau, kad mes pastarosiomis dienomis visiškai be reikalo susikoncentravome į asmenybes. Tai lyg tapo tam tikra intriga, vieno asmens šou, teatru. Geriau būtų to nedaryti. Aš manau, kad viskas eina savo eiga. Seimui grįžus prie darbo kitos savaitės ketvirtadienį, manau, turėsime ir gyvų susitikimų su didžiausia opozicine frakcija... Ieškosime bendrų sprendimų. Aš tikrai nematau čia asmenybių karo ir atmetu šią versiją, kad tai yra susiję su vienu ar kitu asmeniu“, – LRT radijui sakė Seimo pirmininkė.

Kartu V. Čmilytė-Nielsen pripažino, kad nesistengė įtikinti „valstiečių“ lyderio, kad šis tęstų darbą Seime. Politikės teigimu, nepaisant to, kad R. Karbauskis pareiškė, jog tik valdančiųjų prašomas gali persigalvoti ir Seime likti, ji pati po dramatiško „valstiečių“ lyderio pareiškimo apie pasitraukimą su juo nekalbėjusi apskritai.

Po jo pareiškimo apie pasitraukimą aš su juo nekalbėjau ir, tiesą pasakius, nemačiau priežasčių su juo kalbėti apie tai.

„Po jo pareiškimo apie pasitraukimą aš su juo nekalbėjau ir, tiesą pasakius, nemačiau priežasčių su juo kalbėti apie tai. Tai yra laisva Seimo nario valia rinktis dirbti Seime ar visgi pasitraukti praėjus vos kelioms savaitėms po rinkimų“, – sakė liberalė.

Ji dar kartą paaiškino, kodėl, iš pat pradžių skirstant postus Seimo valdyboje, „valstiečiai“ negavo vicepirmininko pozicijos ir tokiu būdu liko neatstovaujami parlamento vadovybėje. Pasak jos, tuomet lyg ir aiškūs buvo signalai, kad opozicija tikrai išsikels lyderį, kuris automatiškai ir gautų galimybę dalyvauti Seimo valdyboje.

„Dar prieš pradedant šiam Seimui dirbti, iš opozicijos partijų lyderių girdėjau tokį ryžtą, lyg ir preliminarų sutarimą, kad tuoj bus išrinktas opozicijos lyderis. Tačiau šis procesas stringa. Nesant opozicijos lyderio, kuris automatiškai taptų valdybos nariu, iškilo objektyvi problema, kad LVŽS frakcijos atstovo valdyboje nėra. Tai šią problemą mes galime išspręsti įvairiai, ir septintas vicepirmininkas yra vienas iš galimų sprendimų“, – teigė ji.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis antradienį Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdžio metu atsisakė Seimo nario mandato.

ELTA primena, kad apie savo sprendimą atsisakyti Seimo nario mandato R. Karbauskis pranešė po praėjusios savaitės ketvirtadienį vykusio Seimo LVŽS frakcijos posėdžio. Tokį žingsnį didžiausios opozicinės frakcijos lyderis argumentavo tuo, kad valdantieji esą nepaiso opozicijos nuomonės, ignoruoja jos teises ir neišklauso opozicijos nuomonės. Tą pačią dieną nuspręsta, kad frakcijos seniūne taps Aušrinė Norkienė. Jos kandidatūra buvo siūloma į Seimo vicepirmininkes, tačiau parlamento pritarimo nesulaukė.

R. Karbauskiui pasitraukus iš parlamentarų gretų, jo vietą užims Seime praėjusią kadenciją jau dirbusi LVŽS atstovė Asta Kubilienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

alio

alio portretas
Tingiu rašyti, bet parašysiu. Ponia Čmil, kol tamstai į subinę neįspyrė Karbauskis, tol darei nesąmones. O padėtį taisyti ėmei tik po to, kai net konslibų asmeniniai politologai pripažino, kad negražiai pasielgei. Beje ir broileriukas tave pakišo, šaipėsi, kad "negražiai čia gavosi", neva jis ne prie ko, tik tu kalta :DDD

nIJOLE

nIJOLE portretas
Dama gimusi LTSR

Kęstas

Kęstas portretas
Danijos premjerė prisidirba ir ašarodama atsiprašo. Mūsų Čmilytė prisidirba ir pila pamazgas ant visų aplinkui. Kultūros stoka, nieko nepadarysi. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.
VISI KOMENTARAI 105
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių