TS-LKD patvirtino galutinį kandidatų sąrašą Seimo rinkimuose: jame – ir nauji veidai

Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) galutinio kandidatų Seimo rinkimuose sąrašo dvidešimtuke atsidūrė buvusi Kauno technologijos universiteto laikinoji rektorė Jurgita Šiugždinienė, buvusi europarlamentarė Laima Andrikienė, Seimo narė Aistė Gedvilienė.

TS-LKD taryba šeštadienį patvirtino galutinį sąrašą po galutinių sąrašo lyderių Ingridos Šimonytės ir Gabrieliaus Landsbergio korekcijų. Jame prie partijos rinkimų programos rengimo prisidėjusiai J. Šiugždinienei skirta devintoji, L. Andrikienei – 15-oji vieta. Po ankstesnio partijos reitingavimo birželį jų pirmajame dvidešimtuke nebuvo.

Tuo metu A. Gedvilienė dėl korekcijų būtų nustumta žemiau, tačiau ji pakelta į 20-ąją vietą.

„Labai norėjau, kad mūsų sąrašas ir mūsų frakcija ateityje būtų kaip įmanoma labiau panaši į mūsų visuomenę. Ir jei mūsų visuomenėje yra pusė vyrų ir pusė moterų, norėjau pasiekti, kad bent jau pirmajame dvidešimtuke būtų tiek daug moterų, kiek pagal taisykles galima padaryti“, – sprendimą paaiškino I. Šimonytė.

Pirmajame penkiasdešimtuke – ir naujos pavardės: prie konservatorių rinkimuose jungiasi publicistė Liudvika Pociūnienė ir Klaipėdos universiteto profesorius, karo istorikas bei Lietuvos kariuomenės vyresnysis patarėjas Valdas Rakutis, jiems atitinkamai skirtos 29 ir 42-oji pozicijos.

Sąrašo pabaigoje 141-ojoje vietoje rikiuojasi ir G. Landsbergio patarėjas Seime tarptautinių santykių ir ES politikos klausimais Matas Maldeikis.

Aukštesnės vietos suteiktos ir Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkui Gvidui Rutkauskui (30), parlamentarams Andriui Navickui (34), Rasai Petrauskienei (36), Edmundui Pupiniui (43), Justui Džiugeliui (45), rinkimų štabo vadovui Andriui Vyšniauskui (35),  buvusiems parlamentarams Valentinui Stundžiui (38), Sauliui Pečeliūnui (44), Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkei Daliai Asanavičiūtei (48).

I. Šimonytė taip pat pabrėžė, kad visi partijos vienmandatininkai pakelti sąraše tarp 73-115 vietos, keli jų atsidūrė pirmajame septyniasdešimtuke.

Anot jos, atskiro dėmesio susilaukė žmonės, kurie dirbo su TS–LKD rinkimų programa, štabe ir padarė daug, kad „politikų gyvenimas būtų lengvesnis“, taip pat kai kurie partijos senbuviai.

Galutiniame sąrašo dvidešimtuke po I. Šimonytės ir G. Landsbergio eina Seimo nariai Laurynas Kasčiūnas (3), Radvilė Morkūnaitė Mikulėnienė (4), Paulius Saudargas (5), Arvydas Anušauskas (6), Agnė Bilotaitė (7), Audronius Ažubalis (8), J, Šiugždinienė (9), Jurgis Razma (10), Monika Navickienė (11), Žygimantas Pavilionis (12), Vytautas Juozapaitis (13), Dainius Kreivys (14), L. Andrikienė (15), Mykolas Majauskas (16), Antanas Matulas (17), Gintarė Skaistė (18), Kazys Starkevičius (19) bei A. Gedvilienė (20).

Konservatorių taryba taip pat patvirtino likusius penkis kandidatus vienmandatėse apygardose. Mėguvos apygardoje rinkimuose partijai atstovaus Palangos savivaldybės tarybos narys Mindaugas Skritulskas, Mažeikių – šios savivaldybės vicemerė Lina Rimkienė, Danės – buvęs kariuomenės vadas generolas Arvydas Pocius, Baltijos apygardoje – Klaipėdos savivaldybės tarybos narys Audrius Petrošius,

Šalčininkų – Vilniaus vienmandatėje apygardoje keliamas visuomenininkas, mokytojas ir choristas Kristijonas Bartoševičius. 

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

Visko matęs

Visko matęs portretas
O man patinka Gabrielius. Jis niekad nemeluoja, teisybę pasakė ir šį kartą. Pats jau veidą pakeitė, užsiaugino gyvplaukius, matyt kažkur išgirdo rusišką posakį -" v borodie dovierija" (barzdotam pasitikėjimas". O gal seka vienos idėjos atstovais - ir Marksas, ir Engelsas, netgi Leninas buvo barzdoti. Jiems kažkada pasisekė pritarukti kai kuriuos žmones. Bet, berniuk, laikai ne tie, žmonės taip pat pasimokė, sugeba atskirti pelus nuo grūdų. O tavo veidą po bet kokia kauke pažinsim. Nesistenk...

:))))

:)))) portretas
su mgboltiko " patirtimi " net pirmose sąrašo eilutėse :) ir partneriautis ruošiasi su liberalių " dėžutininkų " partijomis , ne kai kurie dar ir į teismus vaikšto :)) Tik nieko tokio patryjotų tai nejaudina :))) Atsiprašau , bet patarsiu - nenaudokite trąšų , ponai patryjotai , jums labiau tinka mėšlas ? :) Pirmyn ir toliau "akademiniai " :)))) Nepamirškite balandų :)))

Anonimas

Anonimas portretas
kazkas rase kad usa valdzioj ir seime teisininkai ir ekonomistai tupi,uztat ten ir klesti ta usa! o toj lt visokiu puskvailiu prisirinke toli atitrukusiu nuo realybes,ne savo kedese tupinciu deletantu!
VISI KOMENTARAI 36
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių