Tarp galimų kandidatų į NATO vadovus – ir D. Grybauskaitė

  • Teksto dydis:

Buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė yra viena iš trijų realiausių kandidačių tapti naująja NATO generaline sekretore, pirmadienį pranešė vienas įtakingiausių politikos leidinių Europoje „Politico“.

Anot jo, Aljanso narės svarsto, kad po 72 organizacijos gyvavimo metų atėjo laikas šį postą užimti moteriai. Be to, įvertinus neblėstančią įtampą su Rusija, tai galėtų būti Rytų Europos šalies atstovas.

Dėl šių priežasčių kaip realiausios kandidatės išskirtos trys politikės – ne tik D. Grybauskaitė, bet ir buvusi Kroatijos prezidentė Kolinda Grabar-Kitarovič bei dabartinė Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid.

Vis dėlto tekste nurodoma, kad Aljanso vadovą iš Baltijos šalių greičiausiai neigiamai įvertintų Rusija. Be to, Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) administracija šiuo metu kaip tik bando stabilizuoti Vakarų ir Rusijos santykius.

Leidinys įvardino ir kitus galimus kandidatus į NATO vadovo postą, tarp jų – buvusi Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May (Tereza Mei), Nyderlandų premjeras Markas Rutte (Markas Riutė) ir buvusi Europos Sąjungos diplomatijos vadovė bei Italijos užsienio reikalų ministrė Federica Mogherini (Federika Mogerini).

Dabartinis NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas Aljansui vadovauja nuo 2014-ųjų spalio, jis šias pareigas eis dar kiek daugiau nei metus – iki 2022-ųjų spalio.

Briuselyje formalios diskusijos dėl jo įpėdinio dar tik prasidėjo. Tikimasi, jog J. Stoltenbergą pakeisiantis kandidatas bus pristatytas per kitų metų pavasarį vyksiantį NATO viršūnių susitikimą Madride.NAUJAUSI KOMENTARAI

>>>nesamonė \\\\\.../////

>>>nesamonė  \\\\\...///// portretas
Kolega,būk geras nežudyk Putino ir dar taip negarbingai.

nesamone

nesamone portretas
as siulau V.Lansbergi NATO vadovu,putinui tada beliktu pasikarti.

Anonimas

Anonimas portretas
Tikrai tiktų , o ir vadovautų gerai...Be to diktatoriams rytuose kinkos drebėtų.
VISI KOMENTARAI 50

Galerijos

Daugiau straipsnių