Socialdemokratai siūlo leisti savivaldybėms pačioms spręsti dėl karantino sąlygų

Opoziciniai socialdemokratai siūlo leisti savivaldybėms pačioms spręsti dėl karantino sąlygų, valstybės mastu plačiau taikyti testavimo programą.

Lietuvos socialdemokratų partijos atstovai Seime laikosi pozicijos, kad dabartinis šalyje nustatytas griežtas karantinas daro daugiau žalos nei pandemija ir valdantiesiems siūlo jo suvaldymo planą.

„Mes manome, kad visos šalies uždarymas pagal vieną modelį ir neleidžiant žmonėms judėti, neleidžiant veikti, nėra teisingas. Statistika, kurią patys girdime, kad mirtys skaičiuojamos neteisingai, užsikrėtimai fiksuojami neteisingai, neleidžia turbūt ir prognozuoti Vyriausybei, kokias adekvačias priemones reikėtų taisyti“, – per spaudos konferenciją penktadienį sakė Socialdemokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Orinta Leiputė.

Mes manome, kad visos šalies uždarymas pagal vieną modelį ir neleidžiant žmonėms judėti, neleidžiant veikti, nėra teisingas.

Spaudos konferencijoje buvo pristatytas socialdemokratų siūlomas vienuolikos punktų planas dėl tolimesnio pandemijos valdymo, pagrindinis opozicijos atstovų siūlymas – leisti dėl karantino priemonių daugiau spręsti savivaldybėms.

Buvęs Jonavos meras parlamentaras Eugenijus Sabutis teigė, kad savivaldybių vadovai geriau susipažinę su esama situacija, „yra arčiausiai to, kas vyksta, ir geriausiai sugeba greitai reaguoti“.

„Vienas pagrindinių dalykų, kuriuos mes siūlome, suteikti teisę kiekvienai savivaldybei savarankiškai spręsti dėl konkrečių priemonių taikymo, t. y. ir įvedant apribojimus įvažiuoti į savivaldybės teritoriją, tiek nustatant socialinio gyvenimo savivaldybėje suvaržymo laipsnį“, – sakė E. Sabutis.

Tarp kitų socialdemokratų siūlymų: valstybės mastu skubiai parengti nacionalinę testavimo strategiją naudojant greituosius antigenų testus, pagreitinti ir plačiau taikyti antikūnų testavimo programą, nustatant persirgusių ir imunitetą įgijusių asmenų skaičių, prisijungti Europos Užkrečiamų ligų Centro vykdomos viruso genomo sekoskaitos programos, sudaryti su asocijuotoms verslo, pramonės ir profesinių sąjungų struktūromis sutartį dėl atsakomybės už pandemijos valdymą pasidalijimą, kuo skubiau grąžinti vaikus į mokyklas ir darželius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jo

Jo portretas
Paluckas ir Co dar ne visi socdemai

Marazmas

Marazmas portretas
Ko jie ten sedi? Ka jie ten veikia? Grusti visus i gatve sniego kasti. 30 metu Lietuvos zmoniu skurdinimas ir naikinimas...

socdemas

socdemas portretas
siūlau svivldybėms pačioms leisti pinigus spsusdinti
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių