Socialdemokratai ragina atsisakyti kai kurių karantino draudimų

Opozicinės Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos nariai kreipėsi į Vyriausybę, ragindami kuo greičiau persvarstyti dalį karantino draudimų.

Kai kurie suvaržymai, pasak socialdemokratų atstovų, yra absurdiški ir nepagrįstai diskriminuoja smulkiuosius prekybininkus ir paslaugų teikėjus, nors šie gali laikytis visų būtinų saugumo reikalavimų ir dirbti.

„Valdžios požiūris į karantino suvaržymus turi kuo greičiau keistis. Negalima taikyti draudimo dirbti kone visiems iš eilės, išskyrus didžiuosius prekybos centrus. Tai yra absurdiška. Grožio paslaugas teikiantys specialistai, pavyzdžiui, kirpėjai, smulkieji prekybininkai ir dalis kitokių smulkių verslų, gali laikytis visų būtinų saugumo reikalavimų ir atnaujinti savo veiklą“, – sako Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos seniūno pavaduotoja Orinta Leiputė.

Valdžios požiūris į karantino suvaržymus turi kuo greičiau keistis. Negalima taikyti draudimo dirbti kone visiems iš eilės, išskyrus didžiuosius prekybos centrus. Tai yra absurdiška.

Parlamentarės teigimu, prašymus leisti atnaujinti veiklą Vyriausybei yra pateikusios asociacijos, vienijančios grožio specialistus, smulkiuosius prekybininkus, turguje prekiaujančius žmones.

„Daugybė šiuose sektoriuose dirbančių žmonių dabar tegauna 260 eurų išmoką, o kai kurie negauna ir jos. Išgyventi iš tokių pinigų praktiškai yra neįmanoma, o daugelis juk gyvena nuo algos iki algos. Taip, daliai žmonių suteikta galimybė atidėti mokesčius, tačiau problemų, kaip išgyventi, tokia „nuolaida“ neišsprendžia. Jei žmonės gali užtikrinti visus saugumo reikalavimus, jiems turi būti sudaryta galimybė dirbti“, – teigia O. Leiputė.

Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Algirdas Sysas pabrėžia, kad kone visiems iš eilės, išskyrus didžiuosius prekybos centrus, karantino metu pritaikyti apribojimai yra neadekvatūs ir neproporcingi.

„Prekybos centrams leidžiama prekiauti ne tik būtiniausiomis prekėmis, tuo metu smulkiesiems tai daryti draudžiama. Manau, dalis smulkių verslų ne ką prasčiau nei didieji gali susitvarkyti su visais saugumo reikalavimais. Juolab matome, kad prekybos centruose kasdien koncentruojasi daugybė žmonių, o tai tik didina viruso plitimo riziką. Todėl netaiklius arba neveikiančius suvaržymus reikia kuo greičiau peržiūrėti“, – sako A. Sysas.

Politikas priduria, kad valstybės parama smulkiesiems ar dirbantiems savarankiškai irgi dar nėra aiški.

„Pagalbos verslui paketai kol kas nerealizuoti, nėra konkretumo, kada konkrečiai ir kokia pasieks parama, ar, kaip pernai pavasarį, nebus įklimpta į įvairiausias biurokratines procedūras, kai užpildai paraiškas ir tas procesas iki paramos gavimo trunka labai ilgai“, – komentuoja A. Sysas.NAUJAUSI KOMENTARAI

faktas

faktas portretas
vakar, 16-17 val aplankiau 2 prekybos tinklų 2 parduotuves pietinėje Klaipėdoje; net 50 cm atstumo pirkėjai nesilaiko, apsauginiai apmokyti skatinti sambruzdžius, nes tokioje situacijoje "savi" draugeliai ir kasininkių prieteliai ne tik gali išsinešti nemokamai prekių kad ir už 100 su viršum eur, tokioje aplinkoje laisvai nardo pravažiuojantieji narkomanai, kurie po nuolatinių nusikalstamų veikų kad ir JK ar Nyderlanduose vietos po Klaipėdos saule, oi, kaip ieško, o deja, akutėse jų viskas kaip ant delno - gyvena nuo dozės iki dozės ir viską apmoka močiutės, įsidarbinusios kasininkėmis, o kur dar apsigimę anūkai... juos juk irgi reikia kasininkėms išlaikyti ir dargi išleisti į mokslus užsieniuose, kur seniai apsižiūrėta ir galvelių patologijų turintiesiems aukštojo mokslo diplomų nebeišduoda net už diiiidelius pinigus. Mielieji, ar ne metas lįsti iš krūmų - žiema, lapų tai nebėra, po pušimis žemaūgėmis visi pasislėpt nebesutilpsite, o atstumas išties PRIVALO būti 5 metrai tarp pirkėjų.

:)

:) portretas
Sysas, galėtu ,bent jau nuėjas pas Ingrida suderinti stygas,kad leistu nevaržomai judėti tarp miesto ir miesto rojono.Bent kiek atpalaiduotu pertekliniu nesamoniu.

aha aha

aha aha portretas
Taip taip, greičiau atsisakykim - pavasaris čia pat, galima vėl bus viską uždaryti, paskubėkim..
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių