Siekiant skaidrumo, politikai raginami skelbti daugiau duomenų

  • Teksto dydis:

Siekiant didesnio skaidrumo, politinės partijos ir aukštas pareigas užimantys politikai turėtų atverti daugiau informacijos apie savo finansus, veiklą ir gaunamus interesų grupių pasiūlymus, sako ekspertai.

Liberalų iniciatyva Vilniuje šeštadienį surengtoje diskusijoje dalyvavęs nevyriausybinės organizacijos „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas paragino politikus priimti naują Lobistinės veiklos įstatymą ir užtikrinti atskaitingumą partijų viduje.

„Jei partijos iš tiesų nori daugiau skaidrumo politikoje, jos turėtų pradėti nuo savęs, pavyzdžiui, skelbti jų nariams priklausančių fondų ir viešųjų įstaigų išsamias finansų ir veiklos ataskaitas,  skelbti partijų narių individualių mokesčių dydžius, nuolat išsamiai viešinti išlaidas rinkiminių kampanijų metu“, - BNS šeštadienį sakė S.Muravjovas.

Jo teigimu, vadovaujančiose pozicijose esantys partijų nariai galėtų skelbti savo susitikimų darbotvarkes bei visus gaunamus pasiūlymus iš interesų grupių atstovų.

„Partijų vadovybės turėtų užimti aiškią poziciją, kad korupcija ir neskaidrus elgesys yra netoleruojami. Deja, mūsų politinis elitas vis dar nesiima jokių apčiuopiamų veiksmų ir, atrodo, nori mus įtikinti, kad pastarųjų savaičių įvykiai yra staigmena jiems visiems ir pavienis atvejis Lietuvos politikos padangėje“, - teigė S.Muravjovas.

Diskusiją apie skaidrumą opoziciniai liberalai surengė po to, kai partija atsidūrė korupcijos skandalo epicentre, tuometiniam lyderiui Eligijui Masiuliui sulaukus įtarimų dėl kyšio ėmimo.

Laikinasis Liberalų sąjūdžio vadovas Vilniaus meras Remigijus Šimašius šeštadienį sakė, kad Lietuvai svarbu pasinaudoti gera kitų šalių patirtimi, siekiant atviresnės, atsakingesnės, skaidresnės partijų veiklos. Diskusijoje Vilniuje dalyvavo atstovai ir iš kitų šalių liberalų partijų.

E.Masiuliui pateikti įtarimai iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio paėmus apie 100 tūkst. eurų kyšį. Jis taip pat įtariamas neteisėtu praturtėjimu, politiko namuose radus apie 250 tūkst. eurų.

Pats E.Masiulis teigia, kad šią savaitę lankėsi pas prokurorus, kur oficialiai paneigė jam pateiktus įtarimus. Jis atsistatydino iš Seimo ir Liberalų sąjūdžio pirmininko pareigų.


Šiame straipsnyje: politikaskaidrumaskorupcija

NAUJAUSI KOMENTARAI

N. Puteikienė

N. Puteikienė portretas
Laukiu konkretaus veiksmo: išsamios Grubliauskų šeimos ataskaitos apie Džiazo festivalio išlaidas ir pajamas.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių