Seimo „valstiečiai“ sieks žalos atlyginimo įteisinimo dėl vakcinų šalutinio poveikio

Rugsėjo 10 dieną prasidėsiančiai Seimo rudens sesijai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija pateikė įstatymų projektų, tarp kurių – siūlymas, kad žmonėms, kurie patyrė sunkų vakcinos šalutinį poveikį, būtų atlyginta žala.

Šio projekto tikslas – sukurti teisines prielaidas, kurių iki šiol Lietuvoje nebuvo, ir atlyginti žalą, kurią lemia sunkius padarinius sukėlusios nepageidaujamos reakcijos į vakcinas. Jei įstatymas bus priimtas Seime, žalos atlyginimo dydis priklausys nuo atvejo sudėtingumo ir bus nustatinėjamas individualiai, kaip kad yra ir kitais žalos, patirtos gydymo metu, atlyginimo atvejais. 

Anot Seimo „valstiečių“, ši Vyriausybė nesidomi, kodėl iki šiol Lietuvoje galiojantys įstatymai nenumato tokios galimybės, tuo metu daugelis Europos valstybių, rekomenduodamos vakcinas, yra numačiusios ir kompensacijas, jei asmuo dėl privalomų ar rekomenduojamų skiepų patiria neigiamus padarinius.

„Norėtųsi, kad tam, jog būtų išgirsti žmonės ir atsižvelgta į jų poreikius, nereikėtų laukti kitų rinkimų, kaip siūlo premjerė ir kai kurie ministrai. Apmaudu, kai Vyriausybė ir jos ministrai tokiu būdu viešai parodo, kad neplanuoja keisti savo požiūrio į daugelį žmonėms rūpimų dalykų. Vyriausybė nesirūpina, kokios pozityvios paskatos galėtų skatinti vakcinaciją. O vakcinacija skatinama tik prievarta ir grasinimais. Žalos atlyginimas būtų pozityvus motyvatorius, nes daugelis nenorinčių vakcinuotis nuogąstauja dėl galimo šalutinio poveikio. Be to, žalą atlyginti tuo atveju, kai valstybė ypač skatina vakcinuotis, būtų teisinga ir sąžininga – taip valstybė kartu su žmogumi pasidalintų atsakomybę“, – sako LVŽS frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė.

O vakcinacija skatinama tik prievarta ir grasinimais. Žalos atlyginimas būtų pozityvus motyvatorius, nes daugelis nenorinčių vakcinuotis nuogąstauja dėl galimo šalutinio poveikio.

Žalos atlyginimo mechanizmus taiko Latvija, Danija, Suomija, Italija, Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Vokietija, Norvegija, Šveicarija, JAV, Kanada. Antai, mūsų kaimynai latviai turi teisinį reguliavimą, kuris užtikrina žalos atlyginimą. Maksimali tokios kompensacijos suma siekia 142 290 eurų. Danijoje galimybe prašyti kompensacijos nuo 2021 m. sausio iki 2021 m. balandžio 13 d. buvo pasinaudota 159 kartus, patenkintos 33 pretenzijos. Bendra išmokų suma už šį laikotarpį sudarė 8 mln. Danijos kronų. Vidutinė išmoka – 266 706 Danijos kronos (36 000 eurų). Suomija taip pat sudariusi galimybes reikšti pretenzijas dėl visų vakcinų, esančių valstybės rekomenduojamų vakcinų sąraše, bet tik tuomet, kai sukeltų negalavimų trukmė tęsiasi ne mažiau nei 14 dienų.

Seimo „valstiečių“ duomenimis, Prancūzija, Vokietija, Norvegija ir kitos šalys taip pat atlygina bet kokią žalą, kuri tiesiogiai susijusi su būtinomis arba privalomomis vakcinomis. Žalos kompensacijos dydžiai valstybėse skiriasi ir siekia nuo keliolikos iki daugiau kaip šimto tūkstančių eurų sumas. Kiekviena šalis yra pasirinkusi atitinkamus modelius, bet esmė ta pati – žala turi būti kompensuojama. 

Anot LVŽS frakcijos, kai visos valstybės įvairiais būdais siekia, kad kuo daugiau žmonių pasiskiepytų nuo COVID-19, žalos sveikatai atlyginimas yra būtinas, nes jis ne tik parodo valdžios požiūrį į žmogų, bet ir formuoja abipusį pasitikėjimą. „O pasitikėjimą šiai valdžiai sukurti sunkiai sekasi, nes ji kuria prievartos ir šantažo atmosferą“, – pranešime spaudai pažymi Seimo LVŽS frakcija.

Kartu LVŽS frakcija atsargiai ir su nerimu stebi valdančiųjų siekį rudens sesijoje vėl pažerti visuomenei nepriimtinų ir ją erzinančių radikalių projektų, kuriuos teikia valdantieji. „Visuomenė nepritaria ne tik su buldozeriu stumiamam valdančiųjų parengtam Partnerystės įstatymui, Stambulo konvencijos ratifikavimui, bet ir ligos išmokų atėmimui iš nepasiskiepijusių asmenų, priverstinių skiepų politikai, grubiam žmonių skirstymui į skiepytus ir neskiepytus“, – sako Seimo „valstiečiai“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimui , panašu

Anonimui , panašu portretas
debilumas pačio darosi akivaizdus :))) O kodėl dabar SIENŲ niekas neuždaro ? Kodėl skraido kur nori ir kada nori ? :))) Tik ypatingai bukas be kritinio mąstymo gali išvemti tokį komentą ...feeee... žalos atlyginimas , bukena , dabar galioja , nėra tik nuo vakcinų !!!! Pagarba valstiečiams . Jūs geriausi . Ši PIŠ vyriausybė tokia beviltiška ....

Anonimas

Anonimas portretas
Valstieciai, jus debilai. O neskepytam zmogui mirusiam nuo koronos, kas atligins, Veryga? Kodel jus budami valdzioje neuzdarete sienas, prileidote nepatikrintu sirgusiu pilieciu? Per jusu bukuma daug zmoniu mire. Kas toms seimoms atlygins? Cia jusu kalte - jus turite atlyginti zala. Verygos aplaidumas pridare daug zalos valstybei. Nekaitinkite zmoniu. Parazitai. Lengvai permesti kalte kitiems. Prie jusu viskas prasidejo. Jusu kose - jums ir srebti.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių