Seimo vadovė Londone: svarbu Rusijos karo nesusiaurinti iki regioninės krizės

 • Teksto dydis:

Svarbu Rusijos invazijos nesusiaurinti vien tik iki regioninės krizės, po susitikimo su Jungtinės Karalystės (JK) Bendruomenių Rūmų pirmininku seru Lindsiu Hoyle'u (Lindsiu Hoilu), sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Anot trečiadienį išplatinto Seimo kanceliarijos pranešimo, parlamento vadovė susitikime pabrėžė, kad negalima nusiraminti girdint apie susilpnėjusią Rusiją ir jos nesėkmes Ukrainoje. Anot jos, Kremlius vis dar yra pasiryžęs palaužti Ukrainos pasipriešinimą, demokratinio pasaulio vienybę ir negailės išteklių šiam tikslui pasiekti.

„Dabar svarbu Rusijos invazijos nesusiaurinti vien tik iki regioninės krizės. Neseniai paskelbti Rusijos kariniai planai, augantis karinis pėdsakas Baltarusijoje nukreipti į ilgalaikę konfrontaciją su NATO. Mūsų atsakas turėtų būti transatlantinė partnerystė ir Europos vienybės stiprinimas dėl saugumo, energetikos ir kitų sričių. Susitikime pabrėžiau, kad būtent šiomis aplinkybėmis labai svarbi Jungtinės Karalystės lyderystė“, – pranešime cituojama V. Čmilytė-Nielsen.

Yra tik vienas patikimas būdas atgrasyti Rusiją – mūsų regione nuolat dislokuoti NATO karius ir stiprinti rytinį Aljanso flangą.

Parlamento vadovės teigimu, dabar pagrindinis prioritetas – saugumas.

„Yra tik vienas patikimas būdas atgrasyti Rusiją – mūsų regione nuolat dislokuoti NATO karius ir stiprinti rytinį Aljanso flangą. Todėl daug tikimės iš NATO viršūnių susitikimo Vilniuje. O šio susitikimo sėkmė taip pat priklausys ir nuo sprendimų, kuriuos priimsime dėl Ukrainos euroatlantinių siekių“, – teigė ji.

Seimo vadovė taip pat pasveikino pirmadienį pasiektą svarbų Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos susitarimą, kaip išspręsti ginčą dėl prekybos Šiaurės Airijoje, kėlusį įtampą nuo pat JK išstojimo iš bloko 2020 metais.

Susitarimu palengvinami muitinės patikrinimai ir sumažinamos kitos kliūtys prekių judėjimui į Šiaurės Airiją iš likusios JK dalies. Šios kliūtys atsirado po „Brexito“ siekiant išlaikyti atvirą sieną tarp Šiaurės Airijos ir ES priklausančios Airijos Respublikos.

V. Čmilytė-Nielsen taip pat pakvietė L. Hoyle’ą atvykti į Vilniuje birželio 1–3 dienomis rengiamą parlamentinį renginį prieš NATO viršūnių susitikimą.

Antradienį Seimo pirmininkė susitiko su Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomene. Trečiadienį ji dar turėtų susitikti su Gynybos komiteto pirmininku Tobiasu Elwoodu (Tobajasu Elvudu), Bendruomenių Rūmų Lietuvos draugų grupe.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Kokie baisūs tie mūsų valdžiagyviai.....nors statyk darže....

tai

tai portretas
viesai /slapta/ isverstaskure nkvd liekana pednarkusu globeja ir sios kgb saikos /arkliuks/ kuris 1 nuleks nuo /lentos/ ===

Čmil \\\\\.../////

Čmil \\\\\...///// portretas
kaip reikalai LT su KGB,dar neišslapino?____Kaip sekasi tėčiui Vilniuje su prixvatizacija? Ui.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių