Seimo vadovė: iniciatyva dėl T. V. Raskevičiaus šalinimo iš komitetų vadovų nėra peticija

Visuomenininkais prisistatančių asmenų iniciatyva, raginanti parlamentarą Tomą Vytautą Raskevičių trauktis iš Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų, nėra peticija, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Ta piliečių iniciatyva, tas sąrašas, kuris man buvo pateiktas, tai yra pavardžių sąrašas, tai ne parašai“, – LRT radijui trečiadienį sakė Seimo vadovė.

„Kiek teko peržvelgti tą sąrašą, jame yra pavardės, yra elektroniniai paštai, tačiau nėra galimybės kalbėti apie tą iniciatyvą kaip apie peticiją, nes neatitinka tų reikalavimų, kurie keliami tokiems dokumentams“, – tvirtino ji.

V. Čmilytė-Nielsen teigė, kad dalies duomenų autentiškumą būtų sunku patikrinti, nes tik prie trečdalio nurodomi telefonai.

Seimo pirmininkė taip pat minėjo sulaukusi asmeniškai apie 400 elektroninių laiškų, kuriais žmonės patvirtina tikrai palaikantys iniciatyvą, tačiau, anot jos, tai tik vienas procentas iš viso sąrašo.

V. Čmilytė-Nielsen taip pat užsiminė ketvirtadienį susitiksianti su dar vienos iniciatyvos organizatoriais. Anot jos, tai bus palaikančiųjų T. V. Raskevičių atsakas.

Parlamento vadovė sakė sveikinanti visas visuomenines iniciatyvas, tačiau pabrėžė, kad raginimai šalinti iš Seimo komitetų vienus ar kitus parlamentarus prieštarauja demokratijos principams.

Anot Seimo pirmininkės, šiuo atveju dera elgtis nuosekliai tiek dėl raginimų šalinti Petrą Gražulį iš Kultūros komiteto, tiek dėl raginimų trauktis T. V. Raskevičiui.

„Jei šiandien kalbame apie Žmogaus teisių komitetą, gal kitą kartą bus raginimų peržiūrėti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto sudėtį“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Vasario 23 dieną akciją prieš Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininką organizavę piliečiai parlamento vadovei įteikė, jų teigimu, per 300 tūkst. žmonių parašų, kad T. V. Raskevičius būtų atleistas iš šių pareigų.

„Įteiktas reikalavimas dėl Tomo Raskevičiaus pašalinimo iš Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų, kadangi sumaišyti vieši ir privatūs interesai, žiūrima vienos siauros visuomenės grupės teisės, nėra atsižvelgiama į visuomenės daugumos interesus“, – Seime tuomet žurnalistams sakė vienas iš akcijos iniciatorių Raimondas Grinevičius.

Pasak jo, dalį visuomenės piktina ir Žmogaus teisių komiteto vadovo siūlomi įstatymų projektai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tai

Tai portretas
Tai pasirasykit peticija ir bus parasai labai lengva nueini i Peticija lt ir pasirasai tarp kitko pries stambulo konvencija labai mazai kas rasosi matyt bijo o jus jau pasiraset

Formaliai nėra peticija, bet 300000 žmonių nuomonė aiški

Formaliai nėra peticija, bet 300000 žmonių nuomonė aiški portretas
Siaura grupelė personų nutarė priversti gyventi absoliučią daugumą Lietuvos piliečių pagal sau patogias taisykles. O daugumos supratimas vienas: šeima - vyras ir moteris, santuoka - tarp vyro ir moters. Šlykščiausia būtų teisė vienalyčių dariniams leisti įsivaikinti vaikus – tai būtų jų psichologinis žalojimas ir tik tokių pat personų skaičiaus dauginimas. Pamėginus šias fundamentalias nuostatas keisti vargu ar konservatoriai valdžioje sulauks savo kadencijos pabaigos.

minde

minde portretas
siu laiku lietuvos herojai kuriuos isrinko zmones neturegdami snegenu tik sararatus ir simonyte dar eikit bu ciuot koju jiem vergai .
VISI KOMENTARAI 66
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių