Seimo pirmininkė apie privalomus skiepus: svarstyti tikrai verta

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad siūlymą kai kurių profesijų atstovams įvesti privalomą skiepijimą nuo COVID-19 verta svarstyti. Anot jos, toks sprendimas galėtų būti priimtas atsižvelgiant į susirgimų kreivę ir medicinos sistemos atsparumą.

„Vyriausybė svarsto įvairius sprendimus priklausomai nuo rizikų vertinimo. Akivaizdu, kad grįžus vaikams į mokyklas, vėl ėmė keistis susirgimo kreivė, susijusi su darbu mokyklose, su švietimo sistema, o tai yra viena iš rizikos sričių. Taip pat yra medicinos sritis, tai natūralu tokius sprendimus svarstyti“, – trečiadienį LRT radijui sakė Seimo pirmininkė.

Anot V. Čmilytės-Nielsen, Lietuva nebūtų pirmoji šalis, įvedusi privalomą vakcinaciją, nes, Seimo pirmininkės teigimu, tokį sprendimą jau yra priėmusios ir kitos ES šalys.

„Aš dar priminsiu, kad ne vienoje ES valstybėje panašūs siūlymai, kurie vėliau virto ir privalomais skiepais kai kurioms profesijoms buvo priimti ar bent nuskambėjo jau prieš pusmetį. Tai šioje vietoje tokie pasvarstymai, manau, yra visiškai pagrįsti. Ypač turint galvoje, kad kalbant apie šias profesijas, ten pasiskiepiję dažnu atveju 9 iš 10 žmonių, tai tikrai skiepijimosi procentas aukštas jau dabar”, – kalbėjo Seimo pirmininkė ir pridūrė, kad sprendimas būtų priimtas atsižvelgiant į daugelį veiksnių.

Tai priklausys ir nuo to, kaip didės ar stabilizuosis susirgimų kreivė, kiek atspari bus medicinos sistema, ar ji neperkais. Taigi nuo daugelio veiksnių. Svarstyti tikrai verta.

„Tai priklausys ir nuo to, kaip didės ar stabilizuosis susirgimų kreivė, kiek atspari bus medicinos sistema, ar ji neperkais. Taigi nuo daugelio veiksnių. Svarstyti tikrai verta”, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak Seimo pirmininkės, natūralu, kad kiekvieno įtikinti vakcinuotis nepavyks, tačiau anot jos, reikia suprasti, kad skiepas gali apsaugoti nuo sunkios formos ligos.

„Natūralu, kad kiekvieno iš jų neperkalbėsi ir neįtikinsi, tačiau statistika kalba labai aiškiai, jog skiepijimasis apsaugo nuo sunkios ligos eigos ir, manau, kad kiekvienas iš mūsų norime prabusti ryte ir pamatyti, kad toje eilutėje, kur yra per dieną mirusių skaičius, atsirastų nulis. Ir kad tas nulis būtų ne vieną dieną, ne išskirtinę dieną, ne šventinę dieną, o taptų pagaliau kasdienybe, o mūsų pastangos tam ir yra reikalingos”, – kalbėjo Seimo pirmininkė.

ELTA primena, kad Sveikatos apsaugos ministerija svarsto kai kurių profesijų atstovams, dirbantiems su pažeidžiamos sveikatos žmonėmis arba aplinkoje, kur virusas linkęs plisti labiau negu kitur, įvesti privalomą skiepijimąsi nuo COVID-19. Numatoma, kad privalomai skiepytis turėtų socialinių paslaugų, švietimo ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai. Taip pat svarstoma į sąrašą įtraukti profesinės karo tarnybos ir viešojo administravimo darbuotojus.

Siūlymas kol kas aptartas su socialiniais partneriais Trišalėje taryboje, tačiau projektas dar nėra parengtas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Alkstanti is minimalaus

Alkstanti is minimalaus portretas
Reikia seimunams suvaryti 7stiprinamasias . Zmones patys turi teise apsispresti atstokite . Zmones ne sachmatai . Virsininke atsirado .

visa valdzia reikia keisti

visa valdzia reikia keisti portretas
nes jie nesivadovauja Lietuvos Konstitucija, todel vadzioje yra nelegaliai.

O

O portretas
Pati pasiskiepijai šachmatiste?Žinoma,kad ne.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių