Seime susitarta kurti neįgaliesiems įsidarbinti palankią aplinką

 • Teksto dydis:

Seime sutarta kurti neįgaliesiems įsidarbinti palankią aplinką – tokį memorandumą pasirašė valdžios, verslo ir žmonių su negalia bendruomenės atstovai, pranešė Seimo ryšių su visuomene skyrius.

Memorandumą pasirašiusios organizacijos įsipareigojo sukurti sistemą, sudarančią galimybes žmonėms su negalia ir rasti, ir susikurti darbo vietą.

Šiuo metu 120 tūkst. darbingo amžiaus žmonių su negalia neturi darbo. Socialinėse įmonėse dirba 7 tūkst., o atviroje darbo rinkoje – apie 40 tūkst. žmonių su negalia.

„Dirbti ir užsidirbti, pačiam susikurti finansinę gerovę ir nebūti priklausomam nuo valstybės paramos – to siekia turbūt kiekvienas iš mūsų. Deja, turint negalią tai nėra labai paprasta. Tampa sunkiau įgyti išsilavinimą, sėkmingai konkuruoti darbo rinkoje“, – sako memorandumo iniciatorius Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkas Justas Džiugelis.

Memorandumą pasirašęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis atkreipė dėmesį, kad žmonių su negalia įtrauktis yra bendras visų, o ne vienos ministerijos, reikalas, ir sakė, kad būtina užtikrinti visiems vienodą teisę dalyvauti darbo rinkoje bei šalies gyvenime.

Finansų ministras Vilius Šapoka išsakė viltį, kad ateityje daugės visuomenės požiūrį keičiančių ir empatiją skatinančių, iniciatyvų.

„Investors‘ Forum“ valdybos pirmininkas Rolandas Valiūnas teigė, kad kai kurios socialiai atsakingos įmonės jau dabar įdarbina žmones su negalia. Anot jo, 120 tūkst. asmenų yra didžiulis potencialas verslui.

Jam pritarė ir Lietuvos neįgaliųjų forumo prezidentė Dovilė Juodkaitė: „Šiandien mums labai svarbi diena, nes girdime, kad žmonės su negalia yra reikalingi kaip darbuotojai, lygiaverčiai ir lygiateisiai visuomenės nariai. Taip skatinama pagarba, lygybė ir įvairovė visuomenėje.“

Viena pirmųjų numatomų priemonių – trejų metų trukmės projektas, kurį įgyvendins Lietuvos darbo birža. Šis projektas skirtas sudaryti galimybes žmonėms su negalia konkuruoti darbo rinkoje. Bus taikoma atvejo vadybos metodika, taip pat, bendradarbiaujant su verslo bei žmonių su negalia organizacijomis, teikiama konkreti tikslinė pagalba: nuo konsultacijų darbo ieškantiesiems iki mokymų potencialiems darbdaviams.NAUJAUSI KOMENTARAI

mortas

mortas portretas
Uztat imonems labai naudinga jie to tik ir laukia,nes jie jau seniai bendradarbiauja su darbo birza tais klausimais,vienu metu krustelejo kai kurias imoneles tai nepatenkintu buvo daug,o kaip galima prarast tiek privelegiju,o darbus padarys sveiki dirbdami po darbo ir sestadieniais ,sekmadieniais

Anonimas

Anonimas portretas
Pati turiu negalią , bet matau, kad 40 ar 35 procentus darbingas žmogus galvoja, kad jis turi gauti tokį pat atlygį kaip ir sveikas, nors darbo jis padaro žymiai mažiau, dažniau serga, daugiau atostogauja.. Socialinės įmonės turi įkurti jiems darbo vietas, pritaikant pagal žmogaus negalią, duoti lankstų darbo grafiką, atostogas tada, kada jie nori......Kitaip jie garsiai rėkia, kad juos diskriminuoja. Jie pridaro broko, laksto iš darbovietės į darbovietę.Kai yra daug darbo jie ima biuletenius. Iš visų įmonėje dirbančių neįgalių žmonių, tik 20 procentų yra tvarkingai dirbantys.. Kiti amžinai pikti ir reikalaujantys išskirtinių sąlygų. O per pilnatį tai aplamai košmaras. Kuo daugiau ateina dirbti neįgalių žmonių, tuo daugiau pabėga sveikų, nes su neįgaliais labai sunku dirbti ir vadovams ir sveikiems.Kadangi dirba keli neprigirdintys, visą dieną visi rėkia, nes to reikalauja neprigirdintys, jie nori girdėti viską kas įmonėje vyksta. Aš pareinu iš darbo kaip iš beprotnamio.

Vadakste

Vadakste portretas
Jo neigalieji gales set, ravet , krovinius nest , kraut, o sveikieji eis i darbo birzas. Pamenu mes dar buvome paaugles taip pat dirbome , krovem , nesem ir dirbom nuo vaikystes , tik deja musu pensininku niekas negerbia,Su gaunama pensijike ne ka pamandravosi. O gal dardaviams yra kokia nauda idarbint neigalu nei sveika.Tegul dirba neigalieji nepavydziu , tik nereikia pamirsti ir sveikuosius.Duot zmonems uzdirbt , kad galetu pragyvt dirbdamas , o ne egzistuot juk mes ES sajungoj.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių