S. Skvernelis nedeklaravo žmonos turimų akcijų „Swedbank“

 • Teksto dydis:

Premjeras Saulius Skvernelis yra deklaravęs, kad jo žmona Silvija Skvernelė dirba banke „Swedbank“, bet nenurodė, kad jai buvo suteikta ir šio banko akcijų, rašo naujienų portalas 15min.lt.

Tuo metu pildydamas turto deklaraciją Valstybinei mokesčių inspekcijai S. Skvernelis pažymėjo, kad 2016 metais jo žmonos valdomų akcijų vertė buvo beveik 7 tūkst. eurų. Ten neatskleista, kokios tiksliai įmonės akcininkė yra Silvija Skvernelė.

Premjero patarėjas Tomas Beržinskas paaiškino, kad premjero žmonai buvo suteikta „Swedbank“ akcijų. Ji šiame banke ir dirba. „Tai yra susiję su Silvijos Skvernelės darbo santykiais. Šios akcijos jai buvo suteiktos kaip kintamo atlyginimo dalis“, – komentavo T.Beržinskas.

Anot portalo, apie nedeklaruotas akcijas pranešus Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK), ši nutarė tyrimo nepradėti. „Privačių interesų deklaracijoje ministras pirmininkas Saulius Skvernelis yra nurodęs, kad jo sutuoktinė eina pareigas „Swedbank“, taip pat nurodė turintis indėlį, paskolą, draudimo sutartį šiame banke. Komisijos vertinimu, interesų konflikto grėsmė, kylanti iš S. Skvernelio (ar jo sutuoktinės) ryšių su „Swedbank“, yra atskleista“, – rašoma VTEK rašte 15min.lt žurnalistams.

Antradienį Seimas planuoja balsuoti dėl Edmundo Sakalausko skyrimo VTEK pirmininku. Jis teigia du kartus nusišalinęs komisijos nariams svarstant pranešimą apie nedeklaruotas premjero žmonos akcijas.

„Nuo pirmųjų minučių, kai atėjo informacija į VTEK, aš ėmiausi priemonių, oficialiai kreipiausi į komisijos narius, pareikšdamas nusišalinimą“, – antradienį Seime sakė E. Sakalauskas.

Anot jo, VTEK galioja praktika, kad jeigu svarstomas klausimas, susijęs su subjektu, kuris delegavo kurį nors narį į VTEK, tas narys nusišalina.

„Komisija priėmė nusišalinimą. Nei praėjusį trečiadienį, kai buvo priimamas šiandien diskutuojamas sprendimas, nei vakar oficialiame komisijos posėdyje... (nedalyvavau – BNS). Beveik dvi valandas komisijos nariai posėdžiavo, aš taip pat stovėjau už durų ir laukiau, kol jie baigs diskutuoti apie galimus atsakymus žurnalistams“, – tvirtino kandidatas į VTEK pirmininkus.

„Šiuo atveju nežinau nei bylos medžiagos, nei sprendimo priėmimo ginčų ar panašiai. Komisija priėmė tokį sprendimą, trys – „už“, vienas – „prieš“. Tai komisijos kolegialus sprendimas“, – pabrėžė jis.

E. Sakalauską į VTEK delegavo premjeras S. Skvernelis. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis savo ruožtu pasiūlė jo kandidatūrą į komisijos vadovus.

Nuolatinio vadovo VTEK neturi nuo praėjusių metų kovo, kai gresiant balsavimui dėl nepasitikėjimo iš pareigų pasitraukė tuometinis komisijos pirmininkas Romas Valentukevičius.

Balandį Seimo vadovas į šias pareigas teikė Virginijaus Kanapinsko kandidatūrą, bet parlamentarai jai nepritarė.

VTEK sudaro penki nariai. Po vieną kandidatą į VTEK narius Seimui teikia prezidentas, Seimo pirmininkas, premjeras, du kandidatus – Lietuvos teisininkų draugija.NAUJAUSI KOMENTARAI

skaitytojas

skaitytojas portretas
nu kiek gali juokinti ,jau baisu

As tik taip manau

As tik taip manau portretas
Pritariu .Rask nors viena sazininga seime ar politikoj.Tai tik tokie kurie laukia kur prilysti,ka prichvatizuoti.Jei netaip butu tai milijonais nesitaskytu ministrai ir kiti.Kodel nutilo apie kazkokia Skvernelio sumoketa ir nuslepta apie 25 milijonus nereikalinga bauda? Kodel tylu?Kubiliaus nuotrauka del sunaus menesi kabo portale .Kodel?

Kame skandalas opozicija ? :)

Kame skandalas opozicija ? :) portretas
---Tuo metu PILDYDAMAS TURTO deklaraciją Valstybinei mokesčių inspekcijai S. Skvernelis PAŽYMĖJO , kad 2016 metais jo žmonos valdomų AKCIJŲ VERTĖ buvo beveik 7 tūkst. eurų. .....
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių