R. Karbauskis žada nebedelsti su kreipimusi į KT dėl V. Pranckiečio

Seimo pirmininkui  Viktorui Pranckiečiui neteikiant į laisvą Seimo pirmininko pavaduotojo kėdę valdančiųjų pasiūlytos Kęstučio Bartkevičiaus kandidatūros, Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis kartoja savo anksčiau išsakytą nuomonę, kad  jis pažeidė Konstituciją, ir dėl to planuojama kreiptis į Konstitucinį  Teismą.

„Seimo pirmininkas pažeidė Konstituciją, jis neteikia valdančiosios daugumos pasiūlyto pavaduotojo, mes kreipsimės į Konstitucinį Teismą“, – antradienį Seime žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Paklaustas, kada gali būti toks kreipimasis, R. Karbauskis atsakė, kad „artimiausiu metu“.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija nutarė pradėti tirti Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkės Agnės Širinskienės kreipimąsi, kuriame ji prašo etikos sargų įpareigoti Seimo pirmininką V. Pranckietį vykdyti Konstitucinio Teismo nutarimus ir toliau nepažeidinėti Konstitucijos.

Kreipimesi A. Širinskienė nurodo Konstitucinio Teismo nutarimus, kurie, anot jos, reiškia, kad formuojant Seimo vadovybę – valdybą, kaip ir formuojant komitetus, turi būti išlaikyta tiek pozicijos ir opozicijos, tiek ir skirtingų politinių grupių – frakcijų – atstovavimo proporcija, primena ELTA.

Užimti laisvą Seimo pirmininko pavaduotojo kėdę valdantieji siūlo Seimo frakcijos „Lietuvos gerovei“ nariui K. Bartkevičiui.

Seimo pirmininko pavaduotojo kėdė liko tuščia, atleidus iš šių pareigų „tvarkietį“ Remigijų Žemaitaitį.

Šiuo metu yra šeši V. Pranckiečio pavaduotojai – Rima Baškienė, Irena Degutienė, Irena Šiaulienė, Gediminas Kirkilas, Jonas Liesys, Arvydas Nekrošius.

Seimo statutas numato, kad Seimo pirmininko pavaduotojų yra ne daugiau kaip septyni.NAUJAUSI KOMENTARAI

Taip

Taip portretas
Tik reikia palaukti, kol KT teisėju taps Bernatonis...Nestukačius,

vidmantas

vidmantas portretas
Aš girdėjau Pranskiečio kalbą per LRT, tai man paliko įspūdį, kad tai žmogus atitrūkęs nuo realybės. Klaunu, kitaip negaliu pavadinti seimo pirmininką, kurio vadinamas tikslas, buvo pakelti seimo reitingą. Suminkštėjo smegenėlės nuo greito vežiojimo.

taip yra

taip yra portretas
palikite pranckieti ramybeje kiek liko dirbti metai lai baigia savo darbus ir viskas baigsis o dabar lyg neturetu ka daryti kimba prie pranckiecio galvojae kirkilas kitaip dirbs
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių