R. Karbauskis neslėpė, kad su G. Nausėda kalbėjo apie koalicijos sudarymą

Po susitikimo su išrinktuoju prezidentu Gitanu Nausėda Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis neslėpė, kad jame buvo kalbėta apie koalicinės daugumos sudarymą Seime.

Taip pat, pasak R. Karbauskio, kol kas G. Nausėda nepareiškė ir jokių prieštaravimų dėl Sauliaus Skvernelio tolimesnio darbo Vyriausybėje po liepos 12 dienos.

„Mes šnekėjome apie stabilumą, kad koalicinės derybos pavyktų ir būtų Seime suformuota stabili dauguma. Nes nuo to ir priklauso, kad būtų stabili Vyriausybė ir ar mes galėsime tuos įsipareigojimus, kuriuos esam davę žmonėms, vykdyti“, - teigė R. Karbauskis.

Paklaustas, ar G. Nausėda pritartų ir tolimesniam Sauliaus Skvernelio darbui Vyriausybėje, R. Karbauskis teigė, kad „šnekos apie tai, kad nepritartų, tikrai nebuvo“.

„Tai pirmiausia koalicijos sprendimas, ir tokios šnekos apie tai, kad nepritartų, tikrai nebuvo. Net dabar ne tas metas, kad reikėtų pritarti ar nepritarti, tam bus liepos 12 diena, po inauguracijos, bet čia - koalicijos sprendimas“, - teigė R. Karbauskis.

Mes šnekėjome apie stabilumą, kad koalicinės derybos pavyktų ir būtų Seime suformuota stabili dauguma.

Apie ministrų galimus postus, pasak R. Karbauskio, dar nebuvo kalbama, nes dar nėra koalicinio susitarimo. Taip pat ir dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio pozicijos, pasak R. Karbauskio, susitikime buvo pažymėta, kad tai ne asmeninis „kieno nors reikalas, o koalicinio susitarimo dalis“.

„Išrinktasis prezidentas dėl Seimo pirmininko nelabai turi ką komentuoti, nes tai - koalicinis susitarimas“, - teigė R. Karbauskis

Pats G. Nausėda prieš susitikimą žurnalistams sakė, kad iš susitikimo tikisi „didžiausios naudos Lietuvai".

ELTA primena, kad ketvirtadienį „tvarkiečiai“, „socialdarbiečiai“ ir „valstiečiai“ pasirašė partijų memorandumą dėl koalicijos plėtimo. Susitarime pažymima, kad dabartinis premjeras savo postą turėtų išlaikyti, o Seimo pirmininko postą siūlys Socialdemokratų darbo partija. LSDDP pirmininkas Gediminas Kirkilas patvirtino, kad partija siūlys būtent jo kandidatūrą.

Penktadienį G. Nausėda buvo susitikęs su premjeru Sauliumi Skverneliu. Po susitikimo išrinktasis prezidentas teigė, kad su Vyriausybės vadovu buvo kalbėta apie Ministrų Kabineto formavimą.

R. Karbauskis: ir be LLRA-KŠS įmanoma dauguma

R. Karbauskis pripažįsta, kad dėl Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) delsimo susitarimą dėl koalicijos formavimo užbaigti dar šią savaitę nereikėtų tikėtis.

„Galutinai ji (valdančioji koalicija. – ELTA) turi būti suformuota iki liepos 12 d. Tai galutinė diena, kada norėtųsi, kad ji būtų visaverčiai suformuota, ir mes galėtume prezidentui atsakyti, kad mes esame pasiruošę tęsti darbus“, - žurnalistams po susitikimo su išrinktuoju prezidentu Gitanu Nausėda sakė R. Karbauskis. Visgi jis pabrėžė, kad turi didelę viltį, jog su LLRA-KŠS pavyks susitarti.

Tačiau, jei Lenkų rinkimų akcija nuspręstų nesijungti, didelės tragedijos R. Karbauskis nematąs. Pasak jo, vien valdančiosios koalicijos išplėtimas iki trijų partijų (prisijungiant „tvarkiečiams“) leis jaustis stipresniais.

„Mes jausimės tikrai stipresni, negu buvome iki tolei, nes bus jau ne dviejų, bet trijų partijų koalicija. Jeigu bus keturių - visai gerai“, - kalbėjo politikas.

Kartu, pabrėžė jis, keliems Seimo nariams atsisakius mandato, bent jau iki rudens parlamento sudėtis yra šiek tiek mažesnė nei įprasta.

"Mes skaičiuojame, kad ir be Lenkų rinkimų akcijos (valdančioji dauguma. – ELTA) turėtų būti iš 71. Bet prisiminkite, kad Seime dabar yra ne 141, o 138. Tai skaičiuojant užtenka ir 70 (Seimo narių. – ELTA), kad būtų dauguma", - apibendrino R. Karbauskis.

Kiek anksčiau su LLRA-KŠS lyderiu Valdemaru Tomaševskiu dėl galimybės jungtis prie valdančiųjų gretų susitiko premjeras Saulius Skvernelis.

LLRA-KŠS sprendimą, ar pradėti derybas dėl prisijungimo prie valdančiosios daugumos, ketina pateikti penktadienį.

„Tai gali būti sprendimas - pradėti ar nepradėti derybų. Penktadienį turėsime tarybos posėdį, ir sprendimas bus priimtas“, - penktadienį spaudos konferencijoje Seime sakė LLRA-KŠS lyderis, europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis.

ELTA primena, kad ketvirtadienį „tvarkiečiai“, „socialdarbiečiai“ ir „valstiečiai“ pasirašė partijų memorandumą dėl koalicijos plėtimo. Susitarime pažymima, kad dabartinis premjeras Saulius Skvernelis savo postą turėtų išlaikyti, o Seimo pirmininko postą siūlys Socialdemokratų darbo partija. Į valdančiosios koalicijos formavimą taip pat kviesta LLRA-KŠS memorandumo pasirašyme nedalyvavo.

V. Tomaševskis yra sakęs, kad, jeigu prasidėtų derybos dėl koalicijos, svarbiausia, ar bus pritarta LLRA-KŠS programinėms nuostatoms. Tarp LLRA-KŠS reikalavimų yra vaiko pinigų didinimas iki 120 eurų, nemokami vaistai pensininkams, savivaldos finansavimo didinimas ir kt.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Tik 'konservams' reikia suirutės Šalyje - kas čia apie žvejybą sudrumstame vandeny svajoja, kas už vandens drumstimą jau 'otkatus' prisiglaudė?..

Tam cha cha

Tam cha cha portretas
mes rūkyti pampersini , nes jau kliedi) IŠRINKTAS ( ne būsimas) prezidentas Nausėda SUSITIKO su Karbauskiu ir matyt pagal svarbumo eilę , nes besiguodžiantis ,,įžvalgomis,, Landsbergis ir vėl liko po Karbauskio ) Gal ne toks ,,protingas,, , kad Karbauskis pakrovė ir per seimo rinkimus ir dabar tik po Karbauskio susitiko )))

Cha cha cha

Cha cha cha portretas
Karbauskiui vargas dėl proto. Dar tėra tik trijų partijų ketinimai dėl koalicijos, skambiai pavadinti memorandumu, o Karbauskis jau bėga pas būsimą Prezidentą kalbėti koalicijos vardu. Nori parodyti, kad jis čia svarbiausias, kad negalima jo nurašyti ir išmesti kaip musę iš barščių. Baimė būti nurašytam, sumaišė žmogeliui protelį.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių