R. Karbauskis: dabartinė Vyriausybė turėjo numatyti saugiklius dėl „Perlo Energijos“

Vyriausybė turėjo numatyti saugiklius elektros tiekėjams, kurie patys negamina energijos, ir taip galėjo užkirsti kelią įsipareigojimų nevykdymui, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis.

„Mes sakėme, kad nereikia skubėti su liberalizavimu, kadangi matėme grėsmę kainų kilimo ir riziką, kad kai kurios įmonės, kurios neturi savo elektros gamybos, arba neturi ilgalaikių sutarčių jos paprasčiausiai toje rinkoje rizikuoja, kitaip sakant, apgauna šitaip vartotojus, kaip ir gavosi šituo atveju – pažadėta maža kaina neturint savo generacijos“, – Žinių radijui penktadienį sakė R. Karbauskis.

Pažadėta maža kaina neturint savo generacijos.

Rugpjūčio 5-ąją nepriklausomas tiekėjas „Perlas Energija“ paskelbė nutraukianti sutartis su beveik 180 tūkst. fiksuotos kainos planus pasirinkusių klientų ir siūlo jiems arba pirkti elektrą biržos kaina, arba pasirinkti kitą tiekėją. 

Pasak R. Karbauskio, tokią situaciją buvo galima numatyti.

„Įstatymas rinkos liberalizavimo priimtas 2020 metais ir už jį balsavo visi Seime, 100 procentų, tačiau 2021 metais įstatymas jau buvo taisomas šios valdžios, o opozicija tada balsavo prieš, nes įstatyme, mūsų nuomone, nebuvo įdėti tie saugikliai, kurie užtikrintų vartotojų saugumą, kai rinkoje veikia tam tikros įmonės, neturinčios savo generacijos“, – sakė R. Karbauskis. 

Jo manymu, dabartinėje situacijoje didesnė atsakomybė tenka valdžiai, o ne įmonei, kuri gavo licenciją pagal galiojančius reikalavimus, tuo tarpu vyriausybė privalėjo reaguoti į staiga dėl Rusijos sukelto karo Ukrainoje pasikeitus situacijai rinkose.

„Įmonė gavo licenciją pagal reikalavimus, kurie buvo tuo momentu galiojantys ir kai nėra rizikos, kai rinkos ramios – 2020 metais jos tikrai buvo ramios – liberalizavimas turėjo kainas mažinti. Bet mes suprantame, kokia dabar situacija, kokie faktoriai – karas Ukrainoje ir taip toliau. Jie ir nulėmė, kad staiga situacija keičiasi ir tada jau valdžia – bet kokiu atveju valdžia, ne kas kitas – turėjo reaguoti“, – sakė R. Karbauskis.

LVŽS lyderis sako, jog grėsmę galėjo įvardinti ir kas nors iš valstybinių energetikos įmonių.

„Kažkas – galbūt valstybinėse energetikos įmonėse atsirasti žmonių, kurie turėtų šaukti: žiūrėkite, tarp tų įmonių yra viena, kuri neturi savo generacijos ir atitinkamai, kylant kainai kils ir grėsmė, kad ji gali bankrutuoti“, – kalbėjo R. Karbauskis.NAUJAUSI KOMENTARAI

ka rabauskai papasakok kas yra

ka rabauskai papasakok kas yra portretas
Dėlės gyvena gėluose, lėtai tekančiuose vandenyse. Dėlėms irgi būdingi įvairūs prisitaikymo parazituoti būdai. Jos turi prisitvirtinimo organus - siurbtukus, straubliuką arba žandus aukos odai pradurti ir išskiria specialią medžiagą, neleidžiančią kraujui krešėti. Dėlėms padeda prisitaikymas badauti keletą mėnesių (jos nenaudoja energijos kūnui sušildyti). Kai prie aukos pavyksta prisisiurbti, dėlė parodo savo nepaprastą rajumą: per vieną kartą ji gali išgerti dešimteriopai daugiau kraujo negu pati sveria. Dauguma dėlių kiaušinius deda į gana tvirtus kokonus ir juos pritvirtina prie dugno augalų, kitos - apvaisintus ir išsiritusius jauniklius, kurių būna nuo kelių iki keliasdešimt, nešioja papilvėje.

Nezabitauskas

Nezabitauskas portretas
Nereikėjo, Ramūnai, su liberalu Skverneliu susidėti! Valstiečių programa buvo gera, žmonės ja patikėjo ir balsavo už valstiečius. Reikėjo tiktai tą programą nuosekliai vykdyti, o Skvernelį vyti lauk, kai tik pamatėt, kas jis per vienas. Bet ne, tylėjot, o jis su sėbrais vietoje valstybinio banko, alkoholio monopolio, tradicinės šeimos puoselėjimo ir kitų žadėtų darbų diegė vaikų atiminėjimo sistemą, naikino valstybinius miškus, įsuko elektros rinkos prichvatizaciją (taip būtų tiksliau vadinti paskutinę Skvernelio aferą)... Dabar, Ramūnai, reiktų pripažinti ir savo klaidas. Nebijoti rinkėjams pasakyti visą tiesą - jie sąžiningą elgesį įvertins ir palaikys.

Būtent karbauskiniai to ir nepadarė, o aiškinosi dujų termin

Būtent karbauskiniai to ir nepadarė, o aiškinosi dujų termin portretas
O karbauskis nuveikė Šia tema? jo kadencijoje pradėj liberalizavimą. Tai kur jo nustatyti saugiklai. Matyt jis tebetęsia savo tąktiką ,ko nepadariau pulsiu kitus ir niekas nepastebės, Visą kadenciją jo šutvė aiškinosi dėl dujų terminalo kodėl jį statė. Dabar tyli...
VISI KOMENTARAI 26
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių