Prezidentūrai teko pasiaiškinti dėl spaudos konferencijos: kodėl nepakvietė kitų dalyvių?

Prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė sako, kad po pastarąją savaitę vykusio susitikimo su šalies vadovu Gitanu Nausėda dėl galimų priemonių infliacijai švelninti kiti pasitarime dalyvavę asmenys nebuvo pakviesti dalyvauti spaudos konferencijoje, nes buvo akivaizdu, jog šiuo aktualiu klausimu žiniasklaida dalyvius bet kokiu atveju norės pakalbinti plačiau. Be to, jos teigimu, buvo įvertintas ir COVID-19 pandemijos kontekstas.

„Mes žinome, kad pasisakymai tikrai visada būna ir žurnalistai nori kalbinti mūsų susitikimų dalyvius labai plačiai. Ir žinojome, kad bus kalbinama bet kokiu atveju. Prezidentas pasisakė ir visi kiti dalyviai pasisakė“, – „Žinių radijui“ teigė I. Segalovičienė.

„Be jokios abejonės, tas kovido kontekstas irgi yra tikrai svarbus ir tolygus pasisakymas visų mums irgi yra labai svarbus, ir tai buvo galima užtikrinti kitais būdais“, – taip pat pažymėjo ji.

Žurnalistai susitikime su prezidentu dalyvavusius dalyvius vėliau pasikalbino lauke, prie Prezidentūros.

Kai kurie susitikimo dalyviai taip pat kritikavo, kad prezidento pasiūlymus dėl priemonių infliacijai švelninti išgirdo ne pasitarimo metu, o iš spaudos. Vis tik I. Segalovičienė pabrėžė, kad susitikimo metu šalies vadovas savo siūlymus pristatė.

Prezidentas susitikimo metu įvardino abi priemones: ir NPD ir vienkartines išmokas, buvo kviesta ir pasisakyti būtent šia tema.

„Prezidentas susitikimo metu įvardino abi priemones: ir NPD ir vienkartines išmokas, buvo kviesta ir pasisakyti būtent šia tema. Tam tikri politikai, ekspertai pasisakė, sureagavo į šiuos abu siūlymus, taigi, šie klausimai tikrai buvo aptarti, tiek vienas, tiek kitas“, – akcentavo ji.

Reikalingos greitos priemonės čia ir dabar

Prezidento patarėja taip pat akcentavo, kad šalies vadovo siūlymai didinti neapmokestinamųjų pajamų dydį (NPD) bei išmokėti vienkartines išmokas pažeidžiamoms visuomenės grupėms turi būti įgyvendinti kuo skubiau.

„Reikalingos greitos priemonės čia ir dabar, jeigu norime, kad nenukentėtų mūsų suplanuotos socialinės atskirties ir pajamų nelygybės mažinimo politika. Kitaip tariant, kad nesurytų mūsų tų tikslų būtent infliacija. Ir nėra čia ko laukti“, – pabrėžė ji.

I. Segalovičienės teigimu, infliacija yra laikinas šokas, todėl ir priemonių reikia trumpalaikių ir greitų. Tuo tarpu NPD didinimas, pasak jos, yra nukreiptas jau į ilgalaikį tikslą.

„Mes turime judėti MMA link. Ir jeigu mes tai galime daryti sparčiau, tai jeigu tą spartumą mus inicijuoja daryti būtent infliacija ir valstybė turi tokių galimybių, tą reikia daryti. Nes bet kokiu atveju tas artėjimas turi būti. Ir jeigu situacija yra tokia, kad žmonėms sunku yra dabar, tai tikrai tą sprendimą galima paankstinti“, – sakė prezidento patarėja.

Ji taip pat teigė mananti, kad šios prezidento siūlomos priemonės padidintų pasitikėjimą valdžia.

ELTA primena, kad ketvirtadienį G. Nausėda susitiko su energetikos, socialinės apsaugos ir darbo bei finansų ministrais, Seimo frakcijų atstovais, Lietuvos banko, Savivaldybių asociacijos vadovais, verslo asociacijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovais, jame aptartos galimos infliacijos pasekmių švelninimo priemonės.

Po posėdžio vykusioje spaudos konferencijoje G. Nausėda siūlė neatidėliojant didinti NPD, taip pat svarstyti skirti 100 eurų vienkartines išmokas labiausiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms – pensininkams, asmenims, gaunantiems šalpos pensijas, taip pat daugiavaikes arba neįgalų vaiką auginančias, finansinių problemų turinčias šeimas.

Kritiką, kad kiti susitikime su prezidentu dalyvavę asmenys nebuvo pakviesti dalyvauti spaudos konferencijoje ir įspūdžius žurnalistams pasakojo atskirai, lauke prie Prezidentūros, išsakė susitikime dalyvavęs Liberalų sąjūdžio seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Susitikime dalyvavę valdantieji turėjo pastabų ir prezidento pasiūlymams. E. Gentvilas teigė, kad susitikimo metu vėliau G. Nausėdos pristatyta vienkartinių išmokų priemonė aptarta nebuvo. Pasak politiko, nors siūlymas kelti NPD prie diskusijų stalo ir skambėjo, kiek būtent šis dydis galėtų kilti, taip pat nediskutuota.

Kad prezidento siūlymus išgirdo iš spaudos patvirtino ir kitas susitikimo dalyvis Vytautas Mitalas. Anot parlamentaro, pasitarime skirtingiems interesams atstovaujantys žmonės pateikė savo poziciją apie tai, kaip jie mato susidariusią situaciją, o tuo „pasišnekėjimas ir baigėsi“. V. Mitalas taip pat samprotavo, kad galbūt išsamesnės diskusijos, kiek kelti NPD ir nebūtinos, kadangi bet kokiu atveju tai yra populiarus sprendimas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Klp

Klp portretas
tvartinis kitų komentuojančių vardų vagis žino kad reikia pagal ožio zadaniją nuolat pilt srutas ant Prezidento

Klp

Klp portretas
Patvorinis prezidentas žino ką kviestis

tai

tai portretas
Atkari liberkonservata daugiau nieko nesugeba, tik priekabiauti ir loti šarikų balsais
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių