Prezidentūra: Lietuva turi siekti, kad D. Grybauskaitė vadovautų NATO

  • Teksto dydis:

Lietuvos institucijos turi siekti, kad buvusi prezidentė Dalia Grybauskaitė vadovautų NATO, tai būtų didžiulis laimėjimas Lietuvai, teigia prezidento vyriausiasis patarėjas vidaus politikai Povilas Mačiulis.

„Kuo daugiau lietuviškų pavardžių mes girdėsime panašiuose kontekstuose, tuo Lietuvai bus geriau. Jau nekalbant apie tai, kad jei prezidentė Dalia Grybauskaitė užimtų tokią poziciją, tai būtų didžiulis laimėjimas Lietuvai ir visos institucijos Lietuvoje yra suinteresuotos ir turi dėti pastangas, kad toks pasiūlymas ir būtų realizuotas“, – antradienį Žinių radijui sakė patarėjas.

Vienas įtakingiausių politikos leidinių Europoje „Politico“ šią savaitę pranešė, kad D. Grybauskaitė yra viena iš trijų realiausių kandidačių tapti naująja NATO generaline sekretore.

Tai būtų didžiulis laimėjimas Lietuvai ir visos institucijos Lietuvoje yra suinteresuotos ir turi dėti pastangas, kad toks pasiūlymas ir būtų realizuotas.

Tuo metu D. Grybauskaitės atstovė spaudai Goda Bacenskienė BNS teigė, kad prezidentė svarstymų nekomentuoja.

Taip pat tarp kandidačių – buvusi Kroatijos prezidentė Kolinda Grabar-Kitarovič bei dabartinė Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid.

Vis dėlto, tekste nurodoma, kad Aljanso vadovą iš Baltijos šalių greičiausiai neigiamai įvertintų Rusija. Be to, JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) administracija šiuo metu kaip tik bando stabilizuoti Vakarų ir Rusijos santykius.

Leidinys įvardino ir kitus galimus kandidatus į NATO vadovo postą, tarp jų – buvusi Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May (Tereza Mei), Nyderlandų premjeras Markas Rutte (Markas Riutė) ir buvusi Europos Sąjungos diplomatijos vadovė bei Italijos užsienio reikalų ministrė Federica Mogherini (Federika Mogerini).

Dabartinis NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas Aljansui vadovauja nuo 2014-ųjų spalio, jis šias pareigas eis dar kiek daugiau nei metus – iki 2022-ųjų spalio.

Briuselyje formalios diskusijos dėl jo įpėdinio dar tik prasidėjo. Tikimasi, jog J. Stoltenbergą pakeisiantis kandidatas bus pristatytas per kitų metų pavasarį vyksiantį NATO viršūnių susitikimą Madride.NAUJAUSI KOMENTARAI

Birutė

Birutė portretas
Linkiu Grybauskaitei sėkmės,nes ji yra tvirto charakterio.

Jezau KRISTAU ,padek Lietuvai..

Jezau KRISTAU ,padek Lietuvai.. portretas
Dieve,meldziu,kad laimetu musu.ex.prezidente si NATO posta.! Tai kompententiga ,protinga,charizma turinti kitose salyse,ji tinkamiausia siam darbui.Su DIEVULIO padejimu. Dieve,duok..amen.

va taip

va taip portretas
Argi marionėtės gali kam nors vadovauti? - tai joms vadovaujama.
VISI KOMENTARAI 24

Galerijos

Daugiau straipsnių