Prezidentūra apie KT teisėjų paskyrimo klausimą: Konstitucija privalo būti gerbiama

Prezidentūra įvertino diskusiją sukėlusį Seimo sprendimą atidėti Konstitucinio Teismo (KT) teisėjų paskyrimo procedūrą. Anot Prezidentūros, pagrindinės valstybės institucijos privalo rodyti pavyzdį, gerbti Konstituciją, taip pat primena, kad KT teisėjų rotacija turi įvykti numatytu metu.

„Konstitucija privalo būti gerbiama, o didžiausia atsakomybė tenka pagrindinėms šalies valdžios institucijoms, kurios turi rodyti pavyzdį. Konstitucinio Teismo teisėjų rotacija turi įvykti numatytu metu“, – teigiama prezidento atstovo spaudai Antano Bubnelio Eltai perduotame komentare.

Antradienį Seimui buvo planuojama pateikti Giedrės Lastauskienės, Andriaus Kabišaičio ir Algio Norkūno kandidatūras eiti Konstitucinio Teismo teisėjų pareigas. Tačiau KT teisėjų pateikimas buvo išbrauktas iš antradienio Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkės.

Konstitucija privalo būti gerbiama, o didžiausia atsakomybė tenka pagrindinėms šalies valdžios institucijoms, kurios turi rodyti pavyzdį.

V. Čmilytė-Nielsen: KT teisėjų paskyrimo klausimas atidėtas saugant Seimo narių sveikatą

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad trijų naujų Konstitucinio Teismo (KT) teisėjų skyrimo procedūros antradienį buvo atidėtos saugant Seimo narių sveikatą, trumpinant gyvų Seimo plenarinių posėdžių trukmę.

V. Čmilytė-Nielsen sakė, kad kitą savaitę Seimas planuoja posėdžiauti nuotoliniu būdu, o pagal Seimo statutą, dėl KT teisėjų skyrimo turi būti rengiamas slaptas balsavimas, kuris gali vykti tik gyvai. Todėl, pasak Seimo vadovės, KT teisėjų paskyrimai nekeliami į pavasario sesiją.

„Siektume, kad ketvirtadienį rytinis posėdis būtų paskutinis gyvas posėdis, kad baigtume gyvus posėdžius ketvirtadienį iki pietų (...) Jei norėtume baigti visą procedūrą dėl KT teisėjų, mums reikėtų gyvai rinktis ne tik ketvirtadienį po pietų, bet ir kitą antradienį“, – seniūnų sueigoje sakė Seimo pirmininkė.

ELTA primena, kad prezidentas Gitanas Nausėda į KT teisėjas teikia Seimo jau kartą atmestą advokatės G. Lastauskienės kandidatūrą, o Aukščiausiojo Teismo (LAT) pirmininkė į šias pareigas siūlo teisėją A. Norkūną.

Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen siūlo paskirti Konstitucinio Teismo teisėju Seimo kanceliarijos Teisės departamento vadovą A. Kabišaitį. Buvęs Seimo vadovas Viktoras Pranckietis A. Kabišaičio kandidatūrą ketino teikti jau darbą baigusiame Seime.

Konstitucinį Teismą sudaro 9 teisėjai, skiriami devyneriems metams ir tik vienai kadencijai. Konstitucinis Teismas kas treji metai atnaujinamas vienu trečdaliu. Kandidatus teikia prezidentas, Seimo pirmininkas ir Aukščiausiojo Teismo pirmininkas.

Pavasarį Seimas atmetė visus tris teiktus kandidatus į KT teisėjus. Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo, teisėjo Gedimino Mesonio ir teisėjo Vyto Miliaus kadencija baigėsi 2020 metų kovo 19 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

Babunė

Babunė portretas
Kaip E. Gentvilas lieps, taip ir bus. Prie ko čia Čimilita ar Nausėda? Kas čia viskam vadovauja?

TAIGIS

TAIGIS portretas
KONSTITUCIJA KAIP IR PROSTITUCIJA. BE JOS NEEINA GYVENTI , BET JOS NIEKAS NEGERBIA...
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių