Motinos dienos proga prezidentas įteikė apdovanojimus mamoms

  • Teksto dydis:

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį įteikė valstybės apdovanojimus už nuopelnus motinystei ir globai.

Motinos dienos proga ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliai buvo įteikti 45 moterims už atsakingumą ir įkvepiantį pavyzdį.

„Atiduodamos labai daug, kartais rizikuodamos visu savo gyvenimu, mamos kartu įgauna milžinišką galią – auginti ir ginti savo vaikus, padėti tvirtus pagrindus jų kelyje. Net ir nebūdamos šalia, mamos turi galią globoti, saugoti savo vaikus visą gyvenimą. Taip galinga mamos meilė, jos rūpinimasis savo vaikais, įkvepiantis pavyzdys keičia ne tik konkrečios šeimos, bet neretai – ir visos valstybės ateitį“, – Prezidentūros pranešime cituojamas G. Nausėda.

Taip galinga mamos meilė, jos rūpinimasis savo vaikais, įkvepiantis pavyzdys keičia ne tik konkrečios šeimos, bet neretai – ir visos valstybės ateitį.

Prezidentas mamoms dėkojo už „nuolatinę paramą, paguodą, pagarbą ir kantrybę, už gerus ir išmintingus žodžius vaikams ir globotiniams, jiems suteiktą saugumo jausmą, savo pavyzdžiu įdiegtas vertybes.“

Tuo metu pirmoji ponia Diana Nausėdienė pabrėžė, kad mamos ir globėjos yra „amžinosios išminties ir vertybių saugotojos.“

Anot Prezidentūros, tarp apdovanotųjų – 13 vaikų, devynias dukras ir keturis sūnus, pagimdžiusi ir išauginusi Antanina Paulauskienė iš Šilalės rajono. Praėjus 16 metų nuo santuokos sudarymo vyrui palikus šeimą, A. Paulauskienė liko viena su gausiu būriu vaikų. Nepaisant ištinkančių sunkumų, niekada nepalūžo, dirbo ir puoselėjo namus, auklėjo vaikus, stengėsi kiek begalėdama, kad vaikai užaugtų sveiki, dori, įgytų išsilavinimą, būtų savo kraštą mylintys žmonės.

Vyriausia apdovanota mama – 96 metų Julijona Žibutienė iš Kražių. Šešias klases baigusi moteris po karo tapo partizanų ryšininke, pasivadino „Liepsnos“ slapyvardžiu. 1955-iais ji ištekėjo už našlio Antano Žibučio, kuris augino jau tris vaikus, su juo J. Žibutienė susilaukė dar keturių vaikų. Pernai buvo sukurtas dviejų dalių filmas apie moters gyvenimą – Julijona Zybartaitė-Žibutienė „Liepsna“.

Tarp apdovanotųjų – aštuonis vaikus, iš kurių keturi dar nepilnamečiai, auginanti Janina Cicėnienė iš Mažeikių rajono, šešis vaikus viena po skyrybų auginusi Vida Jašinskienė iš Vilkaviškio, septynių vaikų mama Bronislava Jucienė iš Kretingos rajono.

Už vaikų globą, rūpybą ketvirtadienį prezidentas apdovanojo keturis savo ir tiek pat globojamų vaikų su vyru auginančią Rasmą Buzienę iš Panevėžio rajono bei kaunietę Virginiją Kasmauskienę, užauginusią du savo vaikus ir budinčios globotojos veikloje prižiūrėjusią 15 vaikų. Šiuo metu moteris yra trijų paauglių nuolatinė globėja.

Sekmadienį Lietuvoje bus minima Motinos diena.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tikri komunistai

Tikri komunistai portretas
Ima apdovanojimus gėda

po to

po to portretas
į kruizinį ir patrauks Švedijos link ....................

nerašykit,jei neturit ko

nerašykit,jei neturit ko portretas
Labai durni komentarai.Kaži kodėl?
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių