Politikai susirūpino, kodėl ženkliai brangsta degalai

Dėl ženklaus kuro kainos augimo Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Vytautas Kamblevičius kreipėsi į Konkurencijos tarybą.

Parlamentaro teigimu, prisidengiant didėjusiu akcizo mokesčio degalinėse dyzelinas vairuotojams pabrango nuo 2 iki 6 euro centų, o A95 benzinas - net iki 4 euro centų už 1 litrą, nors benzino akcizas nedidėjo.

„Kiekvieną dieną degalų kainos kyla kaip ant mielių, nes didieji degalinių tinklai bendradarbiaudami tarpusavyje ir derindami kainas jas keičia kasdien. Negana to, net nesikeitus benzino akcizui, benzino kainos vis dar kyla, tačiau tendencijos žaliavinės naftos rinkoje nekinta.

Kiekvieną dieną degalų kainos kyla kaip ant mielių, nes didieji degalinių tinklai bendradarbiaudami tarpusavyje ir derindami kainas jas keičia kasdien.

Degalinės neneigia, kad brangindamos degalus vieną kitą centą prie kainos prideda ir dėl atsargos, todėl šiandien kreipiausi į Konkurencijos tarybą, kad būtų pradėtas išsamus tyrimas, kuris nustatytų visas degalinių tinklų bendradarbiavimo formas, kurios riboja konkurenciją“, - pažymėjo „Tvarkos ir teisingumo“ seniūnas V. Kamblevičius.

Jis primena, kad dyzelino akcizas nuo sausio 1 d. Lietuvoje padidėjo nuo 330,17 iki 347 eurų už 1 tūkst. litrų (+5 proc.), o benzino akcizas nedidėjo, todėl benzino kaina turėjo išlikti tokia pati. Finansų ministerijos ekspertų teigimu, litras įprasto dyzelino vairuotojams turėjo pabrangti tik 2 centus.

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas V. Kamblevičius teigia išanalizavęs degalų kainų pokytį, kuris buvo užfiksuotas degalų kainų palyginimo portalo paskutinėmis praėjusių metų dienomis ir pirmosiomis šių metų savaitėmis.NAUJAUSI KOMENTARAI

taip

taip portretas
KARTELINIAI SUSITARIMAI aišku visiems tik ne konkurencijos tarnybai kurios tiesioginis darbas tai matyti, tirti, bausti už tokius atvėjus. Tik manau ,kad visi nupirkti. Tai kodėl žmonės bėga iš Lietuvos?

Acha

Acha portretas
Padidino akciza ir dar stebisi kodel degalai brangsta,o dar ir atsargai degalines turi uzsimesti ir ant sviesto,kad duona sausa nebutu.Pernai,uzpernai tokiu laiku salerka buvo 0,97-0,93 e. uz litra ~,dabar 1.13 e.Nafta nebrangsta ir gyvenimas lietuvoje vis gereja ir gereja. :)

n...

n... portretas
Vyriausybei: sumažinkit akcizą auto dujoms... Lietuvos varguoliai persėdo ant dyzelių, bet anie labai teršia aplinką... reikia sugrąžinti varguolius prie ekologiško kuro - dujų... kodėl elektromobiliams yra daug privilegijų ir dotacijų, o ekologiškoms dujoms nėra?...
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių