Tarpiniai rinkimų rezultatai: aiškėja lyderiai

Suskaičiavus balsus daugiau nei 85 proc. rinkimų apylinkių Lietuvoje, savivaldybių tarybų rinkimuose pirmauja socialdemokratai ir konservatoriai.

Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, suskaičiavus balsus 1668 apylinkėse iš 1927-ių, Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) surinko 20,44 proc. dalyvavusių rinkėjų balsų, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai –13,82 proc. balsų.

Visi savivaldybėse išsikėlę rinkimų komitetai kol kas bendrai gavo 13,3 proc. balsų.

Ketvirtoje vietoje – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga su 10,68 proc., penktoje – Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ su 7,33 proc. balsų.

Liberalų sąjūdis sulaukė 7,13 proc., Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga 5,29 proc., „Laisvė ir teisingumas“ – 4,27 proc., Darbo partija – 4,14 proc. rinkėjų palaikymo.

Rinkimų kodeksas nustato, kad kandidatų sąrašas gali gauti mandatų savivaldybės taryboje, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 4 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų, koalicija – ne mažiau kaip 6 proc. balsų.

Šiuose rinkimuose ketverių metų kadencijai renkami 1498 savivaldybių tarybų nariai ir 60 merų.

Per praėjusius savivaldos rinkimus 2019 metais daugiausiai rinkėjų balsų per skirtingas savivaldybės gavo tuo metu visuomeniniais vadinęsi rinkimų komitetai – 26,76 procento.

Iš partijų pirmavo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su 16,05 proc. rinkėjų balsų, antra buvo Lietuvos socialdemokratų partija su 13,24 proc. balsų.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga gavo 11,16 proc., Liberalų sąjūdis – 5,9 proc., Darbo partija – 5,09 proc. balsų.


Žemėlapis sukurtas Vyriausiosios rinkimų komisijos užsakymu.
Žemėlapis sukurtas Vyriausiosios rinkimų komisijos užsakymu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Knight

Knight portretas
Šalčininkuose tai matosi kad yra lukašenka ir putinas viename asmenyje,svo sedyne laikys iki grabo matyt vietoje kad žinoti kada laikas trauktis,apgailėtinas

konservatnikai ir raudonskūriai

konservatnikai ir raudonskūriai portretas
robotas žino ką rinkti, viena šaika, tai kokio by bio vilktis į tuos rinkimus,, jei pegrindinis balsuotojas amerikos ir izraelio ambasados

ONTĖ

ONTĖ portretas
Vidurnaktis. Peržiūrėjau pirminius rinkimų rezultatus. Kas pritrenkė? Pritrenkė S. Skvernelio partijos pralaimėjimas. Trijuose didžiausiuose Lietuvos miestuose Skvernelio nei vienas atstovas neišrinktas į miestų tarybas. Tai skandalas. Apie kokius blynus jis šneka. Blynai sudegė.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių