Lietuvos prezidentas sakys kalbą Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda nuo pirmadienio iki trečiadienio dalyvaus Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos (JTGA) 76-ojoje sesijoje Niujorke, vėliau vyks į Čikagą susitikti su lietuvių bendruomene.

Kaip pranešė Prezidentūra, G. Nausėdos pranešimas numatytas JTGA aukšto lygio sesijos pirmąją dieną.

Prezidento pasisakyme didžiausias dėmesys bus skirtas globaliems ir regioniniams iššūkiams: pandemijos suvaldymui, migracijai, tarptautinės teisės viršenybei.

Lietuva šiais metais kandidatuoja į dvi Jungtinių Tautų institucijas: Žmogaus teisių tarybą ir UNESCO Vykdomąją tarybą.

Šiemet Lietuva kartu su Latvija ir Estija mini narystės Jungtinių Tautų Organizacijoje 30-metį. Pažymint šią datą Lietuvos, Latvijos ir Estijos prezidentai susitiks su Jungtinių Tautų Generaliniu sekretoriumi Antonio Guterresu (Antonijumi Gutjeresu).

JTGA paraštėse numatytas Lietuvos prezidento dalyvavimas Darnaus vystymosi tikslų aukšto lygio susitikime ir JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) rengiamame pasaulio lyderių COVID-19 pandemijos suvaldymo valstybių vadovų susitikime, taip pat planuojami Lietuvos prezidento dvišaliai susitikimai.

Pasak Prezidentūros, vizitą į Niujorką prezidentas išnaudos ir ekonominei diplomatijai. Programoje numatyti valstybės vadovo susitikimai su JAV bendrovių, planuojančių plėtrą Lietuvoje, atstovais.

Tradiciškai prezidentas susitiks su JAV lietuvių bendruomene Niujorke ir Čikagoje.

Atskira programa numatyta pirmajai poniai Dianai Nausėdienei. Niujorke ji susitiks su JAV rytinės pakrantės lituanistinio švietimo atstovais, Čikagoje – lankysis Ilinojaus universiteto Lituanistikos katedroje ir lituanistinėse mokyklose.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Del jumoro ileido Lietuvos baudziauninka kad palinksmintu chebra.Papasakos anekdota kokia fasistine gerove Lietuvpje sukure landzbergiu Oziai.

PAPASAKOS PASAULIUI - KAIP "GERA" LIETUVOJE GYVENTI...

PAPASAKOS PASAULIUI - KAIP "GERA" LIETUVOJE GYVENTI... portretas
Paaiškins, kaip pensininkams, esant žaibo greičių augančioms kainoms visuose sferose IŠGYVENTI...Kokia Lietuva tapo "galinga" - nurodinėja net Kinijai kas jai priklauso ir ko turi atsisakyti, kad...nebūtų tokia galinga ekonomiškai ir nesudarytų konkurencijos JAV teroristams....

Darvinas

Darvinas portretas
Ką jis gali pasakyt? Pasakaityt gali ir tai pagal griežtas instrukcijas. Menkysta!
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių