L. Matjošaitytė: LLRA-KŠS kreipimasis į prezidentą ir Seimą yra skubotas

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) kreipimasis į prezidentą ir Seimą dėl parlamento rinkimų rezultatų naikinimo yra skubotas ir neturintis teisinio pagrindo, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė.

„Įstatymas aiškiai sako, kada atsiranda teisė kreiptis – po oficialaus rinkimų rezultatų paskelbimo“, – BNS trečiadienį sakė VRK pirmininkė.

Jos teigimu, galutinius Seimo rinkimų rezultatus planuojama patvirtinti šeštadienį.

L. Matjošaitytė atkreipė dėmesį, kad įstatymas taip pat numato, jog apskųsti galima VRK sprendimus ar atsisakymą nagrinėti skundus.

„Kyla klausimas, kas yra skundžiama? (...) Sprendimai pagal Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimos sąjungos pateiktą kreipimąsi dar nėra priimti. Tyrimas yra vykdomas, jis nėra baigtas“, – komentavo ji.

VRK pirmininkė sakė, kad skundas bus išnagrinėtas iki galutinių rinkimų rezultatų tvirtinimo.

LLRA-KŠS vadovas Valdemaras Tomaševskis BNS antradienį sakė, kad dėl galimų šiurkščių Seimo rinkimų pažeidimų kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą ir Seimą, prašoma naikinti rezultatus daugiamandatėje apygardoje ir Panerių-Grigiškių vienmandatėje.

Seimo rinkimų įstatyme numatyta, kad Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimus arba jos atsisakymą nagrinėti skundus dėl Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų ne vėliau kaip per 24 valandas po to, kai oficialiai paskelbiami rinkimų galutiniai rezultatai, galima apskųsti Seimui ar prezidentui.

Tokiais atvejais jie, gavę skundą, per 48 val. kreipiasi į Konstitucinį Teismą dėl Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų. Šis įvertina, ar pažeidimai padaryti. Jeigu nustatoma, kad pažeidimai buvo šiurkštūs ir jie turėjo esminės įtakos rinkimų rezultatams, sprendimą dėl rezultatų panaikinimo ar tikrų galutinių rezultatų nustatymo priima Seimas.

LLRA-KŠS spalio viduryje kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), kad dėl šiurkščių pažeidimų Seimo rinkimų rezultatai būtų pripažinti negaliojančiais.

Partija šiurkščiu rinkimų tvarkos pažeidimu vadina visuomenininko, laidų vedėjo Andriaus Tapino vykdytą kampaniją, kuria siekta, jog LLRA-KŠS nepatektų į Seimą.

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį sakė pavedęs Prezidentūros teisininkams įvertinti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos kreipimąsi dėl Seimo rinkimų rezultatų naikinimo.

Savo ruožtu Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pavedė parlamento Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetui susipažinti su kreipimesi pateikiamais argumentais. Tačiau jis atkreipia dėmesį, kad skundus dėl Seimo rinkimų procesų nagrinėja tik VRK, dėl to jokie svarstymai ar sprendimai dėl galimų rinkimų pažeidimų neturėtų prasidėti tol, kol to nesvarsto ir atsakymo nepateikia VRK.

LLRA-KŠS per Seimo rinkimus neįveikė privalomo 5 proc. barjero, už ją balsavo 4,80 proc. rinkėjų, pritrūko apie 2 tūkst. balsų įveikti barjerui.

Tuo metu Panerių-Grigiškių apygardoje šios partijos kandidatė Renata Cytacka nepateko į antrąjį rinkimų turą 93 balsų skirtumu. VRK perskaičiavus balsus šioje apygardoje, aptikta įvairių pažeidimų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Ko tas koloradinis nerimsta?

kauniete

kauniete portretas
TIKRAI IŠSIŽIOJUSI MATJOŠAITYTĖ DIRBA LANSBERGUI GRYBEI AIŠKU KAS JA TEN PASODINO

Anonimas

Anonimas portretas
Ar tokia išsižiojusi ,nieko neišmananti ir tarnaujanti Matijošaitytė iš vis gali užimti tokias pareigas Ne vien lenkų partija ,bet ir Lietuvos žmonės užsirašę balsuoti namuose negalėjo savo nuomonės išreikšti ,nes nesulaukė balsavimo biuletenių. Pažeista žmonių teisė ir konstitucija ir dar drįstama teigti ,kad viskas gerai. Ką koncervatoriai užsakė tą Matijošaitytė ir padarė. Tokie pat rinkimai kaip ir Baltarusijoje nesąžiningi. Nausėda nemato kas darosi jo kieme Lietuvoje ,kokia betvarkė,bet už tai rūpinasi Baltarusija .Gėda
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių